ŠTÍTEK: Rotterdam

Festival íránských filmů: Zasněžené sosny, celovečerní režisérský debut Paymana Moaadiho
Praha - Více než dvě desítky snímků sbírající ocenění napříč mezinárodními filmovými festivaly po celém světě, nové festivalové sekce, významní hosté – Festival íránských filmů se ve svém třetím roce rozrůstá nejen dramaturgicky, ale i rozsahem. Po dvou úspěšných ročnících, mapujících zajímavou historii íránské kinematografie, se letošní dramaturgie zaměří na výběr ze současné filmové tvorby.

Jiný pohled na Írán nabídne divákům třetí ročník Festivalu íránských filmů

Film a televize
Ilustrační fotografie.
Praha – Ceny pohonných hmot v České republice už pátý týden v řadě stoupají, tempo růstu ale v posledním týdnu zvolnilo. Benzin podražil o haléř na 36,15 Kč/l a nafta o tři haléře na 36,26 Kč/l. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty nadále zdražují, benzin stojí v průměru 36,15 Kč/l

Ekonomika
Slon
Praha – V pražské zoo v úterý uhynula mladá slonice Tonya, asi na virovou infekci, uvedl v tiskové zprávě ředitel zahrady Miroslav Bobek. Příznaky, že téměř pětiletá Tonya není zcela v pořádku, zaznamenali chovatelé v neděli odpoledne.

V pražské zoo uhynula mladá slonice Tonya

Praha
Ilustrační foto
Praha – Ceny benzinu a nafty v ČR třetí týden za sebou stouply, tempo růstu se ale zpomaluje. Natural 95 zdražil v uplynulém týdnu průměrně o desetník na 36,06 koruny za litr a nafta o 15 haléřů na 36,13 Kč/l. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. Nad 36 korun se průměrné ceny vrátily po necelých dvou měsících.

Benzin i nafta třetí týden po sobě zdražily, litr stojí přes 36 korun

Ekonomika
SLONŮM se v posledních měsících v pražské ZOO daří. Snímek je ze spojení Mekonga se samicemi.
Před rokem a půl žili v Praze tři sloni bez chovné perspektivy. V současnosti obývá Údolí slonů největší stádo v Česku, které se projevuje podobně jako v divočině. Z rozsáhlých výběhů se často ozývá vzrušené troubení a při honičkách se zdvihá prach. Chovatelé slonů zažili nejnáročnější rok v historii pražské ZOO. Zásadní byly komplikace se Shanti. Samice, která neměla možnost si v mládí osvojit správné sociální chování, ve skupině působila velké problémy a dokonce byl zvažován její odchod do jiné ZOO.

Největší sloní stádo v Česku se začíná projevovat jako v divočině

Cestujeme
Ilustrační foto
Praha – Před rokem a půl žili v Praze tři sloni bez chovné perspektivy. V současnosti obývá Údolí slonů největší stádo v Česku, které se projevuje podobně jako v divočině. Z rozsáhlých výběhů se často ozývá vzrušené troubení a při honičkách se zdvihá prach. Chovatelé slonů zažili nejnáročnější rok v historii pražské zoo. Zásadní byly komplikace se Shanti. Samice, která neměla možnost si v mládí osvojit správné sociální chování, ve skupině působila velké problémy a dokonce byl zvažován její odchod do jiné zoo.

Největší sloní stádo v Česku se začíná projevovat jako v divočině

Praha
Pražská oslavila 21. července 80 let od příchodu prvního slona. Sloni dostaly dort s melouny.
Praha – Před rokem a půl žili v Praze tři sloni bez chovné perspektivy. V současnosti obývá Údolí slonů největší stádo v Česku, které se projevuje podobně jako v divočině. Z rozsáhlých výběhů se často ozývá vzrušené troubení a při honičkách se zdvihá prach. Chovatelé slonů zažili nejnáročnější rok v historii pražské zoo. Zásadní byly komplikace se Shanti. Samice, která neměla možnost si v mládí osvojit správné sociální chování, ve skupině působila velké problémy a dokonce byl zvažován její odchod do jiné zoo.

Největší sloní stádo v Česku se začíná projevovat jako v divočině

Praha
Ilustrační fotografie.
Praha – Pohonné hmoty v ČR devátý týden za sebou zlevňují. Cena Naturalu 95, který je nejprodávanějším druhem benzinu, oproti minulému týdnu klesla o šest haléřů na 35,39 Kč/l. Nafta zlevnila o čtyři haléře, litr ve středu stál 35,53 koruny. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty devátý týden za sebou zlevňují

Ekonomika
Ilustrační fotografie.
Praha – Pohonné hmoty v Česku zlevnily sedmý týden v řadě. Benzin Natural 95 se prodává v průměru za 35,50 Kč/l, což je o 11 haléřů méně než před týdnem. Litr nafty stojí 35,61 koruny, tedy o osm haléřů méně než minulý čtvrtek. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty nadále zlevňují, benzin v průměru stojí 35,50 Kč/l

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha – Ceny pohonných hmot v Česku klesly pátý týden v řadě, Natural 95 se dostal pod 36 korun za litr. Litr benzinu i nafty stál v průměru shodně 35,79 Kč. Ve srovnání s 9. říjnem cena Naturalu 95 klesla o 28 haléřů a nafty o 16 haléřů. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Ceny benzinu a nafty opět klesly, litr stojí shodně 35,79 Kč

Ekonomika
Ntjam Rosie.
Nový Bor /ROZHOVOR/ - „Hudba je všechno, hudba je to, co jsem," říká mladá, původem kamerunská zpěvačka Ntjam Rosie, která v rámci Mezinárodního hudebního festivalu vystoupí příští týden v Novém Boru. Zpěvačka se nechává inspirovat africkou a zároveň soudobou západní kulturou a vytváří autentický, okouzlující styl propojující soul, afro a jazz. Je nadanou hudebnicí, zpěvačkou, skladatelkou a producentkou.

Zpěvačka Ntjam Rosie: Všechny chceme být milovány na konci našich dní

Hudba
Ilustrační fotografie.
Praha – Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět klesly, a padají tak čtvrtý týden v řadě. Benzin Natural 95 zlevnil k 9. říjnu oproti minulé středě v průměru o 30 haléřů na 36,07 korun za litr a nafta o 14 haléřů na 35,95 korun za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Ceny benzinu a nafty opět klesly, už čtvrtý týden v řadě

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha – Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic zamířily prudce vzhůru. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil v uplynulém týdnu o 22 haléřů a jeho průměrná cena činí 37 korun za litr. Nafta zdražila o 23 haléřů na průměrných 36,41 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty prudce zdražily, ceny rostly o víc než 20 haléřů

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha – Zlevňování pohonných hmot u českých pump po třech týdnech ustalo, průměrné ceny benzinu a nafty naopak mírně vzrostly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o haléř na 36,79 koruny za litr, nafta o dva haléře na 36,19 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Zlevňování pohonných hmot po třech týdnech ustalo

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha – Pohonné hmoty u českých pump v uplynulém týdnu mírně zlevnily. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla o sedm haléřů na průměrných 36,84 koruny za litr. Nafta zlevnila o pět haléřů na 36,23 koruny za litr. Mírný pokles cen vykázalo všech 14 českých regionů. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Benzin i nafta u českých pump mírně zlevnily

Ekonomika
Ilustrační foto
Washington – Vědci, kteří vyvolali bouři nevole poté, co v laboratoři vytvořili snadno šiřitelnou verzi ptačí chřipky, nyní chtějí vyzkoušet obdobný pokus s novým chřipkovým kmenem H7N9. Své plány oznámili ve středu v odborných žurnálech Science a Nature. Vir H7N9 nové ptačí chřipky kvůli vysoké míře úmrtnosti mezi nakaženými lidmi vyvolává obavy odborníků, Čína mezitím oznámila první potvrzený případ přenosu z člověka na člověka.

Vědci chtějí v laboratoři vytvořit kmen nové ptačí chřipky H7N9

Svět
Ilustrační fotografie.
Praha – Zdražování pohonných hmot u českých čerpacích stanic po čtyřech týdnech skončilo. V uplynulém týdnu klesla cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 o tři haléře na průměrných 36,91 koruny za litr. Nafta zlevnila o šest haléřů na 36,28 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv dlouhodobě sleduje.

Zdražování pohonných hmot u českých pump ustalo

Ekonomika
Ilustrační foto.
Reykjavík - Náklad 130 tun masa z velryb druhu plejtvák myšok (Balaenoptera physalus) se vrátil zpátky na Island. Maso mělo přes Rotterdam a Hamburk odplout do Japonska, ale nizozemská přepravní společnost Samskip 11. července oznámila, že maso nepoveze; zároveň se dohodla s dalšími přepravci velrybí maso nepřevážet a namísto toho ho vrátit zpět na Island, informovala agentura AFP.

Maso velryb se vrátilo na Island. Podle aktivistů ho nikdo nechce

Svět
Česká baseballová reprezentace - ilustrační fotografie.
Třebíč - „Přijď se podívat a podpoř nás v boji se čtvrtým nejlepším týmem světa," láká diváky na billboardu český baseballista Martin Schneider. Ano, Třebíč bude příští čtvrtek svědkem baseballu té nejvyšší světové úrovně.

Třebíč uvidí světové baseballové hvězdy

Ostatní sporty
Ilustrační fotografie.
Praha – Pohonné hmoty u českých čerpacích stanic v uplynulém týdnu mírně zdražovaly. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se zvýšila o dva haléře na 36,11 koruny za litr. Nafta zdražila o čtyři haléře na průměrných 35,57 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty v ČR mírně zdražují, benzin stojí 36,11 koruny za litr

Ekonomika
Náměstí v Mikulově. Ilustrační fotografie.
Mikulov – Modernímu umění otevřeli brány na mikulovském zámku. V pátek tam začal třetí ročník festivalu Art Design ve střední Evropě. Křehký Mikulov představí i nábytek a umělecké předměty. „Festival otvírá po boku přehlídek a veletrhů s uměním a designem, jako jsou Art Basel, Superdesign v Londýně, Object v Rotterdamu nebo Heyers ve Francii, prostor budoucnosti současného designu," informuje Jana Frantelová z Regionálního muzea v Mikulově.

Křehký Mikulov: představí moderní design

Volný čas
Náhrdelník a náramek, autorka Anna Kozová
Praha /ROZHOVOR/  - Hledáte-li něco pro oživení šatníku, vaší pozornosti by neměly uniknout originální šperky a doplňky z kolekce Trash Made. Tyto osobité náhrdelníky, náramky či brože již procestovaly pěknou řádku designových výstav u nás i v zahraničí. A obdržely i několik nominací na prestižní Ceny Czech Grand Design. Kromě netradičního vzhledu skrývají také zajímavý ekologický aspekt. Vyrábí se totiž ze součástek vyřazených elektrozařízení. Starým nepotřebným věcem tak vdechují nový život.

Designérka Anna Kozová: Kolekce Trash Made je pestrá, vybere si skoro každý

Ostatní
Ilustrační foto
Opava /POZVÁNKA/ - Posledním květnovým snímkem Opavského filmového klubu je dnes, tedy v pondělí 27. května, v kině Mír od 18 hodin debut srbské režisérky Maji Milošové s názvem Klip.

FILMOVÝ KLUB: Klip

Volný čas
Ilustrační foto.
Praha - Ceny pohonných hmot po šesti týdnech poklesu opět rostou. Nejprodávanější benzin Natural 95 proti minulému týdnu zdražil o dvacetník na 35,60 koruny za litr, cena nafty stoupla o 15 haléřů na 35,01 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv dlouhodobě sleduje.

Ceny pohonných hmot po šesti týdnech poklesu opět rostou

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha – Zlevňování pohonných hmot u českých čerpacích stanic po šesti týdnech zpomaluje. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 proti minulému týdnu klesla o dva haléře na 35,42 koruny za litr. Nafta zlevnila proti minulému týdnu o čtyři haléře na 34,86 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv dlouhodobě sleduje.

Pokles cen pohonných hmot zpomaluje, benzin zlevnil o dva haléře

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – Pohonné hmoty u českých čerpacích stanic zlevňují pátý týden v řadě. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se proti minulému týdnu snížila o 13 haléřů na 35,42 koruny za litr. Nafta zlevnila o deset haléřů na průměrných 34,90 korun za litr a poprvé od loňského července se dostala pod 35 korun za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty dál zlevňují, cena nafty spadla pod 35 korun

Ekonomika
Klaus-Dieter Peters (vlevo) s Jiřím Samkem a Václavem Cempírkem.
Česká Třebová – Ve městě bylo v sobotu slavnostně otevřeno železniční kontejnerové překladiště společnosti Metrans. Při této příležitosti, za účasti několika set hostů, které do města přivezly dva vlaky, zaznívala velká slova. „Hamburg je mostem, na němž jsou i dvě česká místa. Dá se tedy říct, že most do světa začíná v České Třebové," uvedl za mateřskou společnost Hamburger Hafen und Logistik AG Klaus-Dieter Peters s odkazem na velice dobré geografické umístění terminálu.
41 fotografií

Metrans vrací punc městu na železnici

Orlicko
Ilustrační snímek
Praha – Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic klesají čtvrtý týden v řadě. Nejprodávanější benzin Natural 95 proti minulému týdnu zlevnil o 29 haléřů na průměrných 35,55 koruny za litr. Cena nafty klesla o 27 haléřů a litr se nyní prodává přesně za 35 korun. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty v Česku zlevňují už čtvrtý týden v řadě

Ekonomika
Věra Čáslavská (vlevo)se raduje ze Zlatého ledňáčka, kterého získal film Věra 68 režisérky Olgy Sommerové (vpravo).
Plzeň /ROZHOVOR/ - Potleskem ve stoje odměnil gymnastku Věru Čáslavskou a režisérku Olgu Sommerovou zcela zaplněný Velký sál Měšťanské besedy. Obě ženy se však dočkaly i ocenění od Mezinárodní poroty soutěže dokumentárních filmů. Snímek Věra 68, který o životních osudech slavné olympioničky Čáslavské natočila dokumentarista Sommerová, získal hlavní festivalovou cenu Zlatého ledňáčka.

Letošnímu Finále Plzeň 2013 vládly ženy

Film a televize
Ilustrační foto
Praha – Pohonné hmoty v uplynulém týdnu pokračovaly ve výrazném zlevňování. Cena nejprodávanějšího bezinu Natural 95 klesla o 34 haléřů na průměrných 35,84 koruny za litr a poprvé od počátku února se dostala pod hranici 36 korun. Nafta proti minulému týdnu zlevnila o 37 haléřů na 35,27 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty pokračovaly ve výrazném zlevňování

Ekonomika
Ilustrační fotografie.
Praha – Pohonné hmoty u českých čerpacích stanic proti minulému týdnu výrazně zlevnily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla o 24 haléřů na 36,18 koruny za litr. Nafta zlevnila o 21 haléřů na průměrných 35,64 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Benzin i nafta proti minulému týdnu zlevnily o více než 20 haléřů

Ekonomika
Můj pes Killer
Praha /RECENZE/ - Slovenská filmařka Mira Fornay natáčí ideální kousky pro festivalové sekce. Minimálně se dají označit za „zvláštní", nad čímž obvykle zajásají dramaturgové alternativních přehlídek, zatímco filmovým novinářům se povětšinou udělá mdlo. A hůř jsou na tom – pokud jde o pochopení autorského záměru – i běžní diváci.

Killer diváka nezabíjí, spíš ubíjí

Film a televize
Ilustrační foto
Praha – Zdražování pohonných hmot u čerpacích stanic v Česku se po týdnu zastavilo a jejich ceny mírně klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 proti minulé středě zlevnil o dva haléře na průměrných 36,42 koruny za litr. Cena litru nafty se snížila o čtyři haléře na 35,85 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Benzin a nafta během týdne mírně zlevnily

Ekonomika