ŠTÍTEK: Rotterdam

Čeští futsalisté (v červeném) v přípravném utkání proti Srbsku.
Rotterdam - Čeští futsalisté vstoupili úspěšně do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. V úvodním duelu v Rotterdamu porazili Gruzii 4:1, dva góly vstřelil brněnský útočník Michal Seidler. Ze skupiny, kde jsou ještě domácí Nizozemci a Bělorusko, postoupí přímo jen vítěz, druhý celek jde do baráže.

Futsalisté zvládli vstup do kvalifikace ME, poradili si s Gruzií

Fotbal
David Cupák.
Brno – Hledáte nejlepšího brněnského futsalového kanonýra? Musíte do Helasu, za nějž válí David Cupák. S čtyřiadvaceti brankami v základní části předstihl v tabulce střelců i reprezentační duo Michalů Beleje se Seidlerem z konkurenčního Tanga. „Jsem rád, že jsem góly přispěl týmu, ten je důležitější než osobní statistiky," odmítá místo na výsluní třiadvacetiletý hráč, který přidal ještě patnáct asistencí.

Brněnský kanonýr číslo jedna? Cupák

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Praha – Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic druhý týden v řadě klesají. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o 18 haléřů na průměrných 36,45 koruny za litr. Cena nafty klesla o 13 haléřů na 35,97 koruny za litr a diesel se tak poprvé od 18. února prodává za méně než 36 korun. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty dál zlevňují, cena nafty klesla pod 36 korun

Ekonomika
KILLER. Adam Mihál v roli Marka ve filmu Miry Fornay, který letos vyhrál na festivalu v Rotterdamu.
Praha – Odvaha. A cesta proti proudu. Tak lze charakterizovat tvorbu slovenské filmařky Miry Fornayové, která se od svého celovečerního debutu Lištičky ubírá mimo mainstreamovou produkci. Vybírá si sociální témata a natáčí s neherci. Jako v případě svého druhého česko-slovenského filmu Můj pes Killer, který představila ve čtvrtek novinářům a který je zařazen i v soutěži Nová Evropa na probíhajícím Febiofestu.

Režisérka Mira Fornay: Nehercům jsem scénář nedala, ale byli skvělí

Film a televize
Ilustrační fotografie.
Praha – Ceny pohonných hmot v minulém týdnu mírně klesly. Průměrná cena naturalu 95 včera proti předchozímu týdnu klesla o 16 haléřů na 36,63 koruny. O 14 haléřů zlevnila i průměrná cena nafty na 36 korun a deset haléřů. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Cena pohonných hmot v minulém týdnu mírně poklesly

Ekonomika
Vernisáž díla otce a syna Pangrácových
Beroun – V černu tomu bude rok, co rakovnickou výtvarnickou obec postihla velká ztráta. V úterý 19. června totiž zemřel jeden z nejvýznamnějších českých sochařů druhé poloviny dvacátého století, Miroslav Pangrác. Jeho umění ale není zapomenuto, což potvrzuje výstava, která byla tento týden zahájena v Holandském domě v Berouně.
4 fotografie

FOTO: Dílo dvou Pangráců je vystaveno v Berouně

Volný čas
Ilustrační fotografie.
Praha - Růst cen pohonných hmot u českých čerpacích stanic se zastavil. Nejprodávanější benzin Natural 95 proti minulému týdnu zdražil o dva haléře na průměrných 36,79 koruny za litr. Cena nafty se proti minulému týdnu nezměnila a zůstala na 36,24 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Růst cen pohonných hmot v ČR se zastavil

Ekonomika
Ilustrační fotografie.
Praha – Ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu nadále rostly. Výrazněji zdražoval nejprodávanější benzin Natural 95, jehož průměrná cena se proti minulému týdnu zvýšila o 27 haléřů na 36,34 koruny za litr. Cena nafty vzrostla o deset haléřů na 35,90 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty dál zdražují, benzin o 27 haléřů

Ekonomika
Slůně se v pražské ZOO narodilo vůbec poprvé
Praha – Slůně narozené v pondělí v pražské zoo už saje mléko, běhá a zatím prospívá velmi dobře. Řekl to ředitel zahrady Miroslav Bobek, který byl právě u výběhu slonů. Zoo také potvrdila, že malý slon je samička. Ve více než osmdesátileté historii zahrady se jedná o první narozené slůně, v celé ČR se živá narodila jen tři.

Pražské slůně je samička. Už pije, běhá a dobře prospívá

Praha
Slůně se v pražské ZOO narodilo vůbec poprvé
Praha  – V pražské zoologické zahradě se dnes narodilo slůně, a to vůbec první za její víc než osmdesátiletou historii. Zájemci by mládě mohli poprvé uvidět 30. března při slavnostním otevírání nového slonince. Sdělil ředitel zahrady Miroslav Bobek. Pražský přírůstek je teprve třetím živě narozeným slůnětem v zahradách v Česku.

Dobrá zpráva: V pražské zoo se narodilo slůně

Praha
V pražské zoo se narodilo slůně.
Praha /FOTOGALERIE/ – V pražské zoologické zahradě se dnes narodilo slůně, a to vůbec první za její víc než osmdesátiletou historii. Zájemci by mládě mohli poprvé uvidět 30. března při slavnostním otevírání nového slonince. Sdělil to ředitel zahrady Miroslav Bobek. Pražský přírůstek je teprve třetím živě narozeným slůnětem v zahradách v Česku.
3 fotografie

V pražské zoo se narodilo slůně, první za dobu historie zahrady

Praha
Ilustrační fotografie.
Praha – Ceny pohonných hmot během uplynulého týdne dál rostly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o 33 haléřů na průměrných 36,07 koruny za litr. Nafta je dražší o pět haléřů, litr se prodává průměrně za 35,80 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Benzin opět zdražuje. Litr Naturalu 95 stojí přes 36 korun

Ekonomika
Ilustrační fotografie.
Praha - Ceny pohonných hmot během uplynulého týdne vzrostly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o 22 haléřů na průměrných 35,74 korun za litr. Nafta je dražší o dva haléře a litr se tak prodává průměrně za 35,75 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Ceny pohonných hmot rostly, benzin zdražil o 22 haléřů

Ekonomika
Ilustrační fotografie.
Praha – Rychlý růst cen pohonných hmot se po dvou týdnech zastavil. Nejprodávanější benzin Natural 95 v uplynulém týdnu zdražil o čtyři haléře na průměrných 35,52 koruny za litr. Cena nafty se o čtyři haléře snížila a litr dieselu se nyní u českých čerpacích stanic prodává průměrně za 35,73 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Růst cen pohonných hmot se zastavil, benzin stojí 35,52 koruny za litr

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – Několik měsíců trvající pokles cen pohonných hmot se v uplynulém týdnu zastavil. Nejprodávanější benzin Natural 95 proti minulému týdnu zdražil o pět haléřů na průměrných 35,12 koruny za litr. Cena nafty stagnuje, proti minulému týdnu se snížila o jeden haléř na 35,53 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Benzin Natural 95 zdražil o pět haléřů, cena nafty stagnuje

Ekonomika
Ilustrační foto.
Nizozemsko - Vláda zakázala plošný prodej lehkých drog cizincům. Jedinou výjimku má Amsterdam, zákaz ale chtějí ignorovat i další velká městaAmsterdam – „Ráno se podívat na obrazy van Gogha, odpoledne si dát malého jointa 
v coffee shopu a večer zajít na koncert. To je kombinace, kterou může nabídnout málokteré město na světě," lákal nedávno návštěvníky šéf turistické kanceláře v Amsterdamu Stefan Diender.

Marihuanový dým nad Nizozemskem opadá

Svět
Ilustrační snímek
Praha – Nejprodávanější benzin Natural 95 v uplynulém týdnu zlevnil o 15 haléřů na 35,12 koruny za litr. Jeho cena se tak v tomto týdnu dostala na úroveň, na níž se pohybovala naposledy na začátku ledna. Zlevnila také nafta, její cena klesla o 23 haléřů na průměrných 35,61 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Natural 95 zlevnil na 35,12 korun za litr, je nejlevnější od ledna

Ekonomika
Ústecký boxer Erik Agateljan (vlevo).
Ústí n. L. – Veleúspěšnou sezonu má za sebou boxer ústeckého oddílu SKP Sever Erik Agateljan. Letos dokázal vyhrát mistrovství ČR juniorů i Memoriál Julia Tormy, naposledy ale zazářil v Rakovníku na českém šampionátu mezi muži, kde ve váhové kategorii do 56 kilogramů nenašel přemožitele a pověsil si na krk zlatou medaili.

Chtěl jsem ukázat, co v sobě mám, říká zlatý Agateljan

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Praha – Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu dál klesaly. Nejpoužívanější benzin Natural 95 zlevnil v průměru o 19 haléřů na 35,27 koruny za litr. Průměrná cena nafty se snížila o 21 haléřů na 35,84 korun za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Benzin Natural 95 zlevnil o 19 haléřů na 35,27 korun za litr

Ekonomika
Příjezd samce nosorožce Kashky do zlínské zoo v Lešné
Zlín, Lešná – Téměř dva dny v kuse strávil skoro dvoutunový nosorožec Kashka na cestách mezi Velkou Británií a zoologickou zahradou ve Zlíně-Lešné. Ale stejně jako natěšení zlínští ošetřovatelé a dvoučlenná nizozemská posádka, která se o transport postarala, se dočkal. Původně měl do zahrady v Lešné dorazit nový přírůstek již v noci na středu, kvůli počasí ale nákladní vůz se samcem nosorožce tuponosého projel branami zoo až ve středu v poledne.
8 fotografií

Plavil se i vezl. Nosorožec Kashka dorazil na Lešnou

Zlínský kraj
Příjezd samce nosorožce Kashky do zlínské zoo v Lešné
Zlín, Lešná – Téměř dva dny v kuse strávil skoro dvoutunový nosorožec Kashka na cestách mezi Velkou Británií a zoologickou zahradou ve Zlíně-Lešné. Ale stejně jako natěšení zlínští ošetřovatelé a dvoučlenná nizozemská posádka, která se o transport postarala, se dočkal. Původně měl do zahrady v Lešné dorazit nový přírůstek již v noci na středu, kvůli počasí ale nákladní vůz se samcem nosorožce tuponosého projel branami zoo až ve středu v poledne.
8 fotografií

Plavil se i vezl. Nosorožec Kashka dorazil na Lešnou

Zlínsko
Ilustrační foto
Plzeň – Lepší zprávu si řidiči před začátkem zimy nemohli přát. Ještě před měsícem v Plzni natankovali litr benzinu až o tři koruny dráž. U nejlevnějších pump Tank Ono a Shell tehdy stál nejprodávanější Natural 95, 35,90.

Benzin je levnější o pár korun

Plzeňsko
Ilustrační snímek
Praha – Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu dál klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o 24 haléřů na průměrných 35,61 koruny za litr. U nafty byl pokles méně výrazný, její cena se snížila o osm haléřů na 36,13 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty dál zlevňují, Natural 95 klesl na 35,61 korun za litr

Ekonomika
Kontejnerový terminál v Paskově
Paskov - Vysoké ceny pohonných hmot a mýta nutí dopravce, aby stále více nákladu místo po silnici přepravovali po železnici. Zvýšený zájem o kombinovanou přepravu potvrzují statistiky odbavených nákladních vlaků.

Nákladní vlaky už vozí i cisterny s mlékem

Ekonomika
Kontejnerový terminál v Paskově
Paskov - Vysoké ceny pohonných hmot a mýta nutí dopravce, aby stále více nákladu místo po silnici přepravovali po železnici. Zvýšený zájem o kombinovanou přepravu potvrzují statistiky odbavených nákladních vlaků.

Nákladní vlaky už vozí i cisterny s mlékem

Podnikání
Ilustrační snímek
Praha – Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu nadále výrazně zlevňovaly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o 50 haléřů a v průměru u čerpacích stanic stojí 36,08 koruny za litr. Za poslední tři týdny cena benzinu klesla o 1,50 koruny. Cena nafty klesá pomaleji, v uplynulém týdnu se snížila o 22 haléřů na 36,33 koruny za litr. Nafta tak je u pump od konce minulého týdne dražší než benzin. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv dlouhodobě sleduje.

Natural 95 zlevnil o dalších 50 haléřů na 36,08 Kč/l

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha - Průměrná cena nejpoužívanějšího benzinu Natural 95 je poprvé od března nižší než cena nafty. Ve čtvrtek klesla cena benzinu na 36,53 koruny za litr, zatímco litr nafty je o haléř vyšší. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Natural 95 je poprvé od března levnější než nafta

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – Pohonné hmoty u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu dál výrazně zlevňovaly. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla průměrně o 52 haléřů, litr stál ve středu 36,58 koruny. Za poslední dva týdny se tak cena benzinu snížila v průměru zhruba o korunu. Nafta minulý týden zlevnila o 15 haléřů na průměrných 36,55 koruny za litr. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila společnost CCS.

Pohonné hmoty dál zlevňují. Cena Naturalu 95 klesla skoro o korunu

Ekonomika