ŠTÍTEK: Rotterdam

Tankování pohonných hmot. Ilustrační snímek
Ceny pohonných hmot v Česku za týden klesly. Benzin Natural 95 zlevnil o 26 haléřů na průměrných 37,40 koruny za litr. Nafta se prodává v průměru za 36,19 koruny za litr, což je o 41 haléřů méně než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Před rokem platili řidiči za litr benzinu o 1,50 koruny více, za diesel o dvě koruny více. Do cen paliv se loni touto dobou už promítl začátek ruské invaze na Ukrajinu. Ceny paliv by podle analytiků měly klesat i v příštím týdnu.
10 fotografií

Levnější o desítky haléřů. Ceny pohonných hmot v Česku znovu klesly

Ekonomika
Tomáš Bábek nechyběl v Berlíně u rozlučky německé legendy Maximiliana Levyho (na snímku vlevo).
Vyhrál keirin a natřískaná berlínská hala burácela, když si dráhový cyklista Tomáš Bábek roztrhl dres a ukázal tričko se znakem Supermana. „Byla to super akce a moc si vážím pozvání. Užil jsem si aspoň jednu výhru, jinak to bylo samozřejmě víc o domácích Němcích,“ říká závodník brněnské Dukly o účasti na slavném klání s názvem Šestidenní Berlín.
20 fotografií

Bábek po výhře v Berlíně trhal dres, pak si pobrečel s končícím kamarádem

Ostatní sporty
Tankování pohonných hmot. Ilustrační snímek
Po dvou týdnech zlevňování paliva v uplynulých sedmi dnech v Česku zdražila. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 vzrostla o 77 haléřů na 36,99 Kč/l. Za litr nafty nyní řidiči zaplatí průměrně 37,41 Kč, což je o 12 haléřů víc než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. V dalších týdnech bude podle analytiků zdražování pokračovat.
10 fotografií

Paliva v Česku za týden zdražila. Benzin je těsně pod 37 korunami

Ekonomika
Ilustrační snímek
Ceny paliv v ČR se za týden opět snížily o více než korunu a průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla pod 40 korun za litr. Aktuálně se u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 39,34 Kč, před týdnem byl o 1,17 koruny dražší. O 1,85 koruny na litru zlevnila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 41 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
10 fotografií

Paliva v Česku znovu zlevnila. Průměrná cena benzinu klesla pod 40 korun

Ekonomika
Čerpací stanice, ceny pohonných hmot. Ilustrační foto
Pohonné hmoty v Česku za týden zlevnily o více než korunu. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 40,51 koruny, před týdnem byl o 1,03 koruny dražší. O 1,90 koruny na litru se snížila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 42,85 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Podle analytiků budou ceny do konce listopadu dál klesat.
6 fotografií

Paliva v Česku od minulého týdne zlevnila. Ceny klesly o více než korunu

Ekonomika
Ilustrační snímek
Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne zlevnily o desítky haléřů. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 42,05 koruny, před týdnem byl o 34 haléřů dražší. O 90 haléřů na litru se snížila i cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 46,18 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
10 fotografií

Cena paliv v Česku mírně klesla. Napomohla tomu i síla české koruny

Ekonomika
Slavnostní předávání Záslužných medailí Ústeckého kraje a Medailí hejtmana Ústeckého kraje
/FOTO/ Císařský sál v ústeckém muzeu byl v úterý 1. listopadu plný nažehlených uniforem a rozzářených tváří. V první řadě seděl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, ředitel krajského ředitelství policie Ústeckého kraje Jaromír Kníže, náměstek pro nelékařské profese Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Petr Bureš, Bohumila Štréblová z krajského vojenského velitelství Ústeckého kraje a starosta KSH ČMS Ústeckého kraje Jiří Henc. 
14 fotografií

Hejtman Schiller předal záslužné medaile Ústeckého kraje a svého úřadu

Ústecko
V závěru srpna soubor Ondráš vystoupil při Mezinárodním festivalu vojenských hudeb v Olomouci s pořadem Ondrášovské putování.
Vojenský umělecký soubor Ondráš společně s Ústřední hudbou Armády České republiky budou reprezentovat naši zemi, její kulturu a tradice na vojenské hudební přehlídce The Netherlands Military Tattoo v nizozemském Rotterdamu. Vystoupí celkem pětkrát v termínu 9. až 11. září v Ahoy Areně. V závěru srpna se soubor Ondráš představil při šestnáctém ročníku Mezinárodního festivalu vojenských hudeb v Olomouci s pořadem Ondrášovské putování. Za krásné fotografie a video z Olomouce děkujeme Marii Nezbedové.
80 fotografií

Soubor Ondráš a Ústřední hudba Armády ČR představují v Nizozemsku českou kulturu

Čtenář reportér
Neutíkat před ním, dohoní vás!
Psovod vídeňské policie Thomas Daniel a jeho služební pes Defcon vyhráli při "World Police and Fire Games 2022" v Rotterdamu běh na dvanáct kilometrů s překážkami a 24 úkoly v čase 58:08 minuty. Porazili 81 vojenských a policejních psovodů. 63 soutěží her se zúčastnilo 10 000 závodníků z více než 70 zemí.

Od sousedů: Nejrychlejší policejní pes je z Vídně

Českobudějovicko
Ilustrační snímek
Šest lidí přišlo o život při sobotní dopravní nehodě na jihu Nizozemska, kde vjelo nákladní auto do davu na pouliční sešlosti. Dalších sedm lidí utrpělo zranění, stav jednoho je vážný. Podle nizozemských médií o tom informovala policie. V předchozí bilanci policisté hovořili o dvou mrtvých. Šestačtyřicetiletého řidiče ze Španělska policie zadržela krátce po nehodě. Její příčiny se stále zjišťují.

Řidič nákladního auta vjel v Nizozemsku do davu. Zemřelo šest lidí

Státy EU
Ceny pohonných hmot klesají.
Benzín za 37,90 a nafta za 39,90 korun – o takových cifrách si majitelé aut mohli ještě před měsícem nechat jen zdát. Ceny prudce klesají, a tak řidiči o víkendu na řadě míst na Orlickoústecku natankovali litr benzínu i nafty za částku, která začíná číslem 3. V následujících dnech by navíc pohonné hmoty měly dále zlevňovat, zhruba o korunu na litr.
7 fotografií

Čerpadláři vyfukují marže. Na Orlicku řidiči natankují i za 37,90 koruny

Orlicko
Tankování pohonných hmot. Ilustrační snímek
Cena benzinu v Česku poprvé za více než pět měsíců klesla pod 42 korun. Litr naturalu se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 41,99 koruny za litr. Na nejnižší úroveň od prvního březnového víkendu klesla cena nafty. Za litr dieselu teď řidiči dají průměrně 43,45 koruny, což je o 1,66 koruny méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.
10 fotografií

Průměrná cen benzinu v Česku klesla pod 42 korun. Zlevňuje i nafta

Ekonomika
Major Jindřich Paroubek je vynikající střelec. Jedenáct let dokonce reprezentoval republiku v olympijském trapu.
Fenomenální úspěch, co nemá obdoby. Na 19. ročníku Světových policejních a hasičských sportovních her (WPFG) vyčnívali i jihočeští policisté. Nejvíce ocenění a výstupů na bednu vítězů si užil Jihočech Jindřich Paroubek, ten dokonce 11 let reprezentoval republiku v olympijském trapu. Z holandského Rotterdamu, kde se klání uskutečnilo, přivezl domů do Jihočeského kraje 9 zlatých a jednu stříbrnou medaili.
25 fotografií

Sestřelí 93 ze 100 letících terčů. V Holandsku zářil Jihočech Jindřich Paroubek

Českobudějovicko
Světové policejní a hasičské hry se vydařily maximálně berounské rodačce - Lenka Rendlová si odvezla z Rotterdamu čtyři zlaté medaile!
/FOTOGALERIE/ Minulý pátek 22. července byly v holandském Rotterdamu zahájeny 19. Světové policejní a hasičské hry (World Police & Fire Games), které probíhají až do neděle 31. července. Her se účastní několik tisíc příslušníků policie, hasičského sboru, celní správy a vězeňské služby ze sedmdesáti zemí celého světa, a to ve více než v šedesáti sportech. Zazářila tady i berounská rodačka Lenka Rendlová, která vybojovala jen v individuálních disciplínách čtyři zlaté medaile a další tři přidala ve štafetách.
6 fotografií

Zlatá policistka. Berouňačka Rendlová triumfovala v Rotterdamu sedmkrát

Ostatní sporty
Lukáš Janák vybojoval na Světových hrách policistů a hasičů v Rotterdamu stříbrnou medaili.
Výrazný úspěch svého kolegy ohlásili na facebooku středočeští profesionální hasiči. Lukáš Janák, který pracuje na hasičské stanici v Mladé Boleslavi a mezi kolegy je známý také jako lezecký instruktor podílející se na přípravě specialistů pro práce ve výšce a nad volnou hloubkou, se v Nizozemsku zúčastnil Světových her policistů a hasičů, které v Rotterdamu potrvají až do neděle. Získal tam stříbrnou medaili.

Mladoboleslavský hasič se provesloval až ke světovému stříbru

Hasiči
Ilustrační snímek
Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne opět zlevnily, průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla pod 47 korun. Litr Naturalu 95 se nyní prodává u čerpacích stanic v průměru za 46,91 Kč, před týdnem byl o 69 haléřů dražší. O 63 haléřů na litru zlevnila také nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 47,14 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Podle analytiků bude cena pohonných hmot dále klesat, případně stagnovat. Navzdory poklesu jsou pohonné hmoty v Česku stále výrazně dražší než před rokem.
10 fotografií

Paliva v Česku nadále zlevňují. Zůstávají však výrazně dražší než před rokem

Ekonomika
Ceny na čerpací stanici na Kopečku v Třeboni.
Pohonné hmoty jsou už téměř tři měsíce na historicky nejvyšších hodnotách. Na rekordní maxima vystoupaly ceny benzinu i nafty kolem 10. března kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu. Benzín stál v průměru víc než 47 korun za litr, průměrná cena litru dieselu přesáhla 49,50 koruny. I když ceny paliv už v uplynulých týdnech padaly, od začátku května zase rostou.
8 fotografií

Ceny paliv v Hradci jsou téměř jednotné, v Třeboni zaplatíte až o tři koruny

Jindřichohradecko
Čerpací stanice, ceny pohonných hmot. Ilustrační foto
Ceny pohonných hmot, které se po šocích z přelomu února a března ustálily, opět rostou. Evropská unie totiž plánuje v rámci sankcí na Rusko uvalit ještě do konce letošního roku embargo na dovoz ropy. Agresor totiž z jejího prodeje získává prostředkyk vedení své války na Ukrajině. Kvůli strachu z nedostatku pohonných hmot již nyní zdražuje ropa na burze v Rotterdamu, jež je pro ceny nafty a benzinu v Evropě určující. Obchodníci se obávají, že kontinentu hrozí nedostatek paliv.
6 fotografií

Ceny pohonných hmot znovu rostou. Obchodníci se bojí dieselového hladomoru

Ekonomika
Tvorba českého umělce Marka Thera
vorba českého umělce Marka Thera, který se věnuje tabuizovaným tématům, bude od čtvrtka k vidění v olomoucké Telegraph Gallery. Výstava s názvem Květen se zaměřuje na téma smrti. Její podoba zůstane pro návštěvníky překvapením až do vernisáže, která proběhne v 18 hodin. Práce Marka Thera často vzbuzují otázky, emoce a někdy také veřejnost pobuřují.

V Telegraph Gallery jsou k vidění díla Marka Thera

Volný čas
Mehrin - Moravské židovské muzeum vyroste na místě dnešního parkoviště vedle starého autobusového nádraží v centru Brna.
Jsou autory oceňovaných staveb v různých koutech světa. Z jejich per pochází třeba nový olympijský stadion v japonském Tokiu, unikátní sjezdovka nad spalovnou v dánské Kodani nebo třeba supermoderní tržnice v nizozemském Rotterdamu. Čtveřice světových architektů momentálně navrhuje podobu připravovaného Mehrinu – Moravského židovského muzea v Brně. Stavba se má stát ikonickou podobně jako místní vila Tugendhat.
8 fotografií

Má být ikonou jako Tugendhat. Židovské muzeum v Brně načrtnou světoví architekti

Brněnsko
Marcela Joglová skončila 20. na MS v Dauhá
Marcela Joglová i kvůli zdravotním problémům nedokončila maraton v Rotterdamu. Elitní česká vytrvalkyně odstoupila na 28. kilometru, poté co v první polovině závodu přepálila tempo. Joglová odletěla do Nizozemska po desetitýdenním soustředění v Keni, kde se dostala do závodní formy. Jenže necelý týden před startem onemocněla a do poslední chvíle se rozhodovala, zda vůbec do závodu nastoupí.
10 fotografií

Moc rychlý úvod. Joglová po nedokončeném maratonu: Nemělo smysl pokračovat

Atletika
Ilustrační snímek.
Čerpací stanice musejí od pondělí 14. března hlásit, za kolik prodávají pohonné hmoty. Stát si chce na základě rozeslaných dotazníků ověřovat, jestli si pumpaři neúměrně nezvyšují marže. V posledních týdnech totiž výrazně vzrostla cena benzinu a nafty a mnozí z prodejců čelí podezření, že se na tom snaží vydělat. Vládní opatření sice pumpaři berou jako administrativní zátěž, ale považují jej za mnohem méně bolestivé než třeba zastropování cen. Navíc by kontrola mohla uklidnit paniku na trhu. Mezitím cena nafty včera vzrostla na rekordní úroveň.
7 fotografií

Stát si došlápne na marže pumpařů. Začíná s jejich kontrolou

Ekonomika