ŠTÍTEK: Rotterdam

Čerpací stanice. Ilustrační snímek.
Praha - Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu opět zlevnily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla o 18 haléřů na 30,78 koruny za litr a cena nafty o čtyři haléře na 29,44 koruny. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje. Ceny vytrvale padají již téměř čtvrt roku.

Pohonné hmoty v Česku opět zlevnily, ceny padají čtvrt roku

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha - Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, pokles cen benzinu se ale zpomalil. Natural 95 za uplynulý týden zlevnil v průměru o deset haléřů na 31,36 koruny za litr. Nafta ve středu u čerpacích stanic stála v průměru 29,63 Kč/l a byla tak o pět haléřů levnější než před týdnem. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.

Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, pokles u benzinu ale zpomalil

Ekonomika
Kachlička z chemického závodu v Záluží se po více jak sedmdesáti letech vrátila zpátky na Mostecko.
Most – Před sedmdesáti lety odjela z Mostecka do dalekého Nizozemí a v neděli se zase vrátila zpět. Řeč je o kachličce vyrobené německou společností Sinzig, která byla za II. světové války umístěna v objektu chemického závodu, kterou si jeden z holandských zajatců po skončení války odvezl sebou domů na památku.

Kachlička z chemičky se po sedmdesáti letech vrátila na Mostecko

Mostecko
Nizozemská policie dnes částečně vyklidila vlakové nádraží v Rotterdamu poté, co se na toaletě jednoho z dálkových spojů zamkl podezřelý muž. Podle svědků je ozbrojený.
Rotterdam – Nizozemská policie zadržela muže, kvůli němuž dnes ráno částečně vyklidila vlakové nádraží v Rotterdamu. Muž, který byl zamčen na toaletě jednoho z dálkových rychlovlaků, byl podle svědků ozbrojený, což však policie nepotvrdila. Podle agentury AFP se zatýkání obešlo bez násilí.

Policie zadržela muže, kvůli němuž vyklidila nádraží v Rotterdamu

Svět
KONEC LABE. Pokračují na cestě dál do Holandska.
Rychnovsko - Přes dva tisíce kilometrů podél Labe až k Severnímu moři ujel na kole osmadvacetiletý VOJTĚCH PODSTAVEK se svou osmnáctiletou přítelkyní KAMILOU KRUNČÍKOVOU. Vojtěch Podstavek je pravidelným čtenářům Rychnovského deníku jistě známý, naše stránky totiž velmi často obohacuje svými nafocenými snímky. Tentokrát ale Vojtěch nechal profesionální fotoaparát doma a vydal se se svou přítelkyní na netradiční dovolenou na dvou kolech.
8 fotografií

Ze Solnice na kole až k Severnímu moři

Rychnovsko
Ilustrační foto.
Praha – Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu dále zlevňovaly. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla o 16 haléřů na 32,68 koruny za litr a cena nafty o 35 haléřů na 30,43 koruny. Paliva zlevňují vytrvale již měsíc. Výrazněji se propadla cena nafty – za poslední měsíc o více než 1,5 koruny, cena benzinu se snížila o čtyři desítky haléřů. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která vývoj cen sleduje. Podle analytičky společnosti Colosseum Evy Mahdalové benzin a nafta budou v ČR zlevňovat i v nadcházejících sedmi dnech.

Pohonné hmoty v Česku dále zlevňovaly. Cena nafty klesla o 35 haléřů

Ekonomika
Ilustrační snímek
Jižní Morava - Řidič Lukáš Kmenta křižující jižní Moravu naposledy natankoval nádrž za čtrnáct set. Před měsícem by musel vytáhnout z peněženky o desítky korun navíc. Ceny nafty na čerpacích stanicích v kraji totiž neustále klesají. U benzinu však jen velmi mírně nebo vůbec.

Cena nafty padá, na pořádný pokles u benzinu řidiči čekají

Z okolí
Nový rozhled umožňuje turistům meziříčská rozhledna na Fajtově kopci.
Velké Meziříčí – Již osm tisíc návštěvníků vystoupilo na vyhlídkovou plošinu nové rozhledny na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. Turistům se tam dostává panoramatického výhledu, o jakém předchozí generace výletníků mohly pouze snít. Z nové dominanty Velkého Meziříčí, která je otevřena teprve dva měsíce, je vidět i dálniční most Vysočina a až sedmdesát kilometrů vzdálené okolí.

Ze šroubovice hledělo již osm tisíc lidí

Žďársko
Ilustrační snímek
Praha - Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu klesly, zlevnění benzinu bylo výrazně menší než u nafty. Benzin Natural 95 se prodává za průměrných 33,03 koruny za litr, což je o čtyři haléře méně než minulou středu. Cena nafty zlevnila o 30 haléřů na průměrných 31,45 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která vývoj cen sleduje. Podle analytičky společnosti Colosseum Evy Mahdalové budou ceny pohonných hmot klesat i nadále.

Benzin v ČR mírně zlevnil, cena nafty opět klesla výrazněji

Ekonomika
Ron Vlaar z Aston Villy (vlevo) a Bobby Zamora z QPR.
Amsterodam - Komplikace po operaci menisku vyřadí nizozemského fotbalistu Rona Vlaara ze hry až na čtyři měsíce. Třicetiletý obránce, jemuž po sezoně vypršela smlouva v Aston Ville, podstoupil zákrok v červnu v Rotterdamu a podle původních předpokladů se měl po měsíční pauze znovu zapojit do tréninku. Nečekané problémy mu však nyní ztěžují jednání o novém angažmá.

Vlaar bude po operaci mimo hru až čtyři měsíce. Dohodne se na angažmá?

Fotbal
Ilustrační foto.
Rotterdam - Největší evropský přístav Rotterdam zrušil plány na výstavbu terminálu pro skladování ropy za jednu miliardu eur (27,1 miliardy Kč). Ruský partner má totiž obavy, zda by byl projekt životaschopný. Terminál měl skladovat uralskou ropu a ropné produkty a před čtyřmi lety, kdy byl oznámen, byl oslavován jako svědectví silných vztahů mezi Nizozemskem a Ruskem.

Přístav Rotterdam ruší plán na ropný terminál s ruským partnerem

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha - Průměrná cena benzinu Natural 95 v ČR od minulého týdne vzrostla o sedm haléřů na 33,09 Kč za litr. Nafta naopak zlevnila o 12 haléřů na průměrných 32,01 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která vývoj cen sleduje. Pohonné hmoty letos od února vytrvale zdražovaly, v poslední době však růst zpomaloval. Podle analytičky společnosti Colosseum Evy Mahdalové bude rozdílný vývoj cen benzinu a nafty pokračovat i nadále.

Benzin stojí průměrně 33 korun za litr, od minulého týdne mírně zdražil

Ekonomika
Kristýna Kolocová a Markéta Sluková (vlevo)
Rotterdam - Kristýna Kolocová a Markéta Sluková prohrály na MS v plážovém volejbalu v Rotterdamu s polskou dvojicí Kinga Kolosiňská, Monika Brzosteková 18:21, 17:21. Oba páry měly zajištěný postup do play off už před utkáním. Českou dvojici ve středečním prvním kole play off čeká italský pár Marta Menegattiová, Viktoria Orsiová Tothová.

Kiki a Maki v Rotterdamu poprvé padly, druhý český pár na MS dohrál

Ostatní sporty
Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou
Rotterdam - Beachvolejbalistky Martina Bonnerová a Barbora Hermannová na mistrovství světa zakončily skupinu porážkou s favorizovanými Němkami Katrin Holtwickovou a Ilkou Semmlerovou 12:21, 16:21. V "déčku" skončily české hráčky třetí a musejí čekat do úterka, zda jim po dohrání zbývajících skupin bude bilance stačit na postup do play off.

Bonnerová s Hermannovou na MS podlehly suverénním Němkám

Ostatní sporty
Plážové volejbalistky Markéta Sluková (vlevo) a Kristýna Kolocová.
Rotterdam - Kristýna Kolocová a Markéta Sluková odvrátily v druhém setu dva mečboly a na mistrovství světa v plážovém volejbalu zvítězily nad kanadskou dvojicí Kristina Valjasová, Jamie Lynn Broderová 2:1. V rotterdamské skupině E si po více než hodinovém boji připsaly druhou výhru, která jim už před úterním závěrečným zápasem zajistila postup do play off.

Kiki a Maki zabojovaly. Na MS odvrátily dva mečboly: Vydržely jsme trpělivé

Ostatní sporty
Plážové volejbalistky Markéta Sluková (vlevo) a Kristýna Kolocová.
Rotterdam - Kiki a Maki řádily. Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou vstoupily do mistrovství světa v plážovém volejbalu hladkou výhrou. V Rotterdamu porazily marockou dvojici Ikram Attajfíová, Máhasín Sijádová 21:8 a 21:2. Naopak Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou první zápas prohrály, ve skupině D podlehly venezuelské dvojici Olaya, Nori 16:21 a 14:21.

Skvělý start. Kolocová a Sluková na úvod MS deklasovaly soupeřky

Ostatní sporty
Ilustrační snímek
Praha – Cena benzinu v ČR od minulého týdne mírně stoupla, u nafty stagnovala. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o pět haléřů na průměrných 33,05 Kč/l. Litr nafty se prodává průměrně za 32,32 Kč/l, což je o dva haléře méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Podle analytičky společnosti Colosseum Evy Mahdalové má podobný nevýrazný pohyb cen u čerpacích stanic pokračovat i nadále.

Benzin mírně zdražil, cena nafty v týdnu stagnovala

Ekonomika
Rozhledna na Fajtově kopci byla postavena podle návrhu renomovaného architekta Václava Hlaváčka.
Velké Meziříčí - Už v sobotu se pro veřejnost otevře nová šestatřicetimetrová rozhledna ve tvaru dvojité šroubovice na Fajtově kopci nad Velkým Meziříčím. Její provozní doba bude v letním období denně od 8 do 21 hodin; vstupné vyjde na dvacet korun.

Rozhledna na Fajtově kopci se veřejnosti otevře v sobotu

Žďársko
Ilustrační snímek - pohonné hmoty
Praha – Průměrná cena benzinu v České republice po předchozí stagnaci opět vzrostla, u nafty se téměř nezměnila. Benzin Natural 95 zdražil proti minulé středě o 20 haléřů na průměrných 33 koruny za litr. Diesel zlevnil v průměru o dva haléře na 32,34 Kč za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Nejdražší benzin koupí motoristé v Jihomoravském kraji, naftu v Praze.

Benzin v Česku opět zdražil, průměrná cena nafty dál stagnovala

Ekonomika
Ilustrační foto.
Brno - Může porovnávat oba nejlepší výsledky Draků Brno v Evropském baseballovém poháru. Před jedenácti lety bylo nadhazovači Petru Minaříkovi dvacet a na prahu kariéry pomáhal k bronzu. V neděli zakončili čeští vládci skupinu A v nizozemském Rotterdamu porážkou ve finále s domácím Neptunusem 2:8.

Draci opět vzbudili respekt. Došli až do evropského finále

Ostatní sporty
Brněnští Draci - ilustrační foto.
Rotterdam, Brno – Draci Brno nebudou hrát o triumf v Evropském poháru baseballistů. Ve finále jednoho ze dvou kvalifikačních turnajů, z nichž vzešli účastníci finálové série, prohráli v Rotterdamu s domácím Neptunusem 2:8. Čeští mistři navzdory porážce dosáhli v Evropském poháru největšího úspěchu od roku 2004, kdy skončili třetí.

Draci v Evropě končí, přesto mluví o úspěchu

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Praha – Ceny pohonných hmot v České republice v uplynulém týdnu opět stouply. Růst ale oproti předchozímu týdnu o polovinu zpomalil. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o sedm haléřů na 32,70 koruny za litr a nafta o pět haléřů na 32,30 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Ceny pohonných hmot v Česku opět stouply, růst o polovinu zpomalil

Ekonomika
Ilustrační snímek
Praha - Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu opět stouply, a dostaly se tak nad hranici 32 korun. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil v průměru o 37 haléřů na 32,29 koruny za litr a nafta o 30 haléřů na 32,02 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Ze všech regionů má znovu nejvyšší ceny Praha. Podle analytičky společnosti Colosseum Evy Mahdalové zřejmě ceny benzinu i nafty u českých pump budou stoupat i nadále.

Ceny paliv v Česku opět stouply, jsou nad hranicí 32 korun

Ekonomika
Ilustrační snímek
Praha – Ceny pohonných hmot v týdnu znovu stagnovaly. Nejprodávanější benzin Natural 95 stojí průměrně 31,70 Kč/l, o tři haléře více než před týdnem. Nafta zdražila o dva haléře na průměrných 31,51 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Podle analytičky společnosti Colosseum Evy Mahdalové by tento trend vývoje cen měl pokračovat i nadále.

Ceny pohonných hmot stagnují, benzin stojí 31,70 Kč/l

Ekonomika
Dirk Kuijt (vpravo) jako obránce
Rotterdam - Návrat. Dirk Kuijt budě opět hrát za Feyenoord, kam přestoupí z Fenerbahce Istanbul. Čtyřiatřicetiletý fotbalista se s klubem dohodl na roční smlouvě, okamžitě ale uvedl, že angažmá si s největší pravděpodobností prodlouží, protože chce v Rotterdamu ukončit kariéru.

Návrat domů. Kuijt skončí v Turecku a bude hrát za Feyenoord

Fotbal
Ilustrační snímek
Praha – Litr Naturalu 95 od minulé středy zdražil o 12 haléřů na průměrných 31,64 koruny. Nafta naopak mírně zlevnila, a to dva haléře na 31,49 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Podle analytičky společnosti Colosseum Evy Mahdalové by v nadcházejích dnech již benzin u českých čerpacích pump zdražovat neměl.

Cena benzinu dále roste, nafta mírně zlevnila

Ekonomika
Ilustrační snímek
Praha – Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o deset haléřů na průměrných 31,52 koruny za litr. Litr nafty stál ve středu 31,51 Kč, což je o šest haléřů víc než o týden dříve. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Podle analytičky společnosti Colosseum Evy Mahdalové by se mělo zdražování pohonných hmot u českých pump v následujících dnech zastavit.

Ceny pohonných hmot v Česku za týden opět vzrostly

Ekonomika