ŠTÍTEK: Rotterdam

Ilustrační foto.
Praha – Pohonné hmoty v České republice v uplynulém týdnu opět mírně zlevnily. Průměrná cena benzinu Natural 95 klesla od minulé středy o tři haléře na 36,87 koruny za litr a cena nafty o osm haléřů na 36,20 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Ceny přestaly růst před třemi týdny.

Pohonné hmoty opět mírně zlevnily, benzin je za 36,87 Kč/l

Ekonomika
Ilustrační fotografie.
Praha – Pohonné hmoty u pump za poslední týden mírně zlevnily. Cena Naturalu 95 klesla o osm haléřů na 36,90 Kč/l. Nafta je levnější o desetník a řidiči za ní platí v průměru 36,28 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Ceny pohonných hmot zastavily růst před dvěma týdny.

Pohonné hmoty za týden mírně zlevnily. Benzin stojí 36,90 Kč/l

Ekonomika
Rotterdamská galerie Kunsthal.
Bukurešť – Čtyři Rumuni, kteří byli loni v listopadu uznáni vinnými z loupeže sedmi obrazů slavných malířů z nizozemské galerie, musejí společně zaplatit odškodné a úroky ve výši 18,1 milionu eur (497 milionů Kč). Podle agentury AFP o tom dnes rozhodl bukurešťský soud. Ukradená umělecká díla dosud nebyla nalezena a možná jsou nenávratně ztracena.

Rumunští zloději drahých obrazů zaplatí přes 18 milionů eur

Svět
Jezdci na MČR v Praze
Praha, Hranice – Vrcholný závod domácí bikrosové sezony, to bylo mistrovství ČR na začátku července v pražských Řepích. Na profesionálně připravenou dráhu se sjelo celkem 234 jezdců. Hranické barvy vyjelo hájit osm borců. A hned polovina z nich si přivezla z těchto závodů pohár za finálové umístění. Nejlépe se dařilo trenérovi hranických jezdců Janu Křištofovi, který si v kategorii Men 17/29 počínal celý den zcela suverénně a ve všech třech základních rozjížďkách se mu podařilo s přehledem zvítězit a postoupit do finále.

Jezdci BMX byli úspěšní na MČR

Ostatní sporty
Anketa Sportovec Jihočeského kraje, Radek Mach
České Budějovice - Volejbalisté, kteří z mistrovského Jihostroje prakticky okamžitě odcestovali na soustředění reprezentace, prožívají velmi perné léto. Platí to i o blokaři Radku Machovi.  Dlouhán (206 cm) si každé reprezentační příležitosti váží, jak ale sám říká, letos už se moc těší na zaslouženou dovolenou:

Radek Mach už se těší k moři, teď má ale práci v Rotterdamu

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Praha – Pohonné hmoty v České republice v uplynulém týdnu velmi mírně zlevnily. Nejprodávanější benzin Natural 95 mohou řidiči nyní natankovat za průměrných 36,28 koruny za litr, což je o dva haléře méně než minulou středu. O stejnou částku klesla i průměrná cena dieselu a činí tak 35,95 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Benzin a nafta zlevnily o dva haléře na 36,28 a 35,95 Kč/l

Ekonomika
Ilustrační fotografie.
Praha – Ceny pohonných hmot v České republice v uplynulém týdnu stagnovaly. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 sice proti minulé středě stoupla, ale jen o dva haléře na 36,30 koruny za litr. Cena nafty se vůbec nezměnila, dále činí v průměru 35,97 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu stagnovaly

Ekonomika
Ilustrační fotografie.
Vyškov – Celkem sto tisíc korun se rozhodlo vedení Vyškova letos rozdělit mezi talentovanou mládež. Výjimečné vlohy dětí chce radnice podpořit penězi, které jim mají zaplatit výdaje spojené s jejich aktivitami. Jak už Vyškovský deník Rovnost informoval, představitelé města pro ně v zimě vyčlenili samostatnou položku v rozpočtu. Část z těchto peněz už dnes zná své majitele.

Talentům rozdali už skoro padesát tisíc. V podpoře nekončí

Vyškovsko
Ilustrační snímek
Praha – Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu opět vzrostly, ale jen velmi mírně. Průměrná cena Naturalu 95 se od minulého čtvrtku zvýšila o tři haléře na 36,20 koruny za litr a nafta zdražila o haléř na 35,93 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje.

Ceny pohonných hmot v Česku za poslední týden mírně stouply

Ekonomika
Aktivisté Greenpeace chtěli zastavit ruský tanker.
Haag – Skupina asi 80 aktivistů mezinárodní ekologické organizace Greenpeace se v přístavu v nizozemském Rotterdamu pokoušela zastavit ruský ropný tanker Michail Uljanov, který přivážel první ropu z těžební plošiny Prirazlomnaja v Barentsově moři. Mezi aktivisty byli i dva Češi, řekla Klára Sutlovičová, koordinátorka arktické kampaně Greenpeace ČR. Nizozemská policie po několika hodinách 31 protestujících zadržela a ruská loď v přístavu zakotvila.

Aktivisté Greenpeace chtěli zastavit ruský tanker, zadrželi je

Svět
Ilustrační foto
Cartagena - Kolumbijská policie zabavila v přístavu Cartagena na severu země sedm tun kokainu připraveného na cestu do Evropy. Jde o jeden z největších lodních nákladů kokainu, jaký se policistům v zemi patřící mezi dvojici největších světových producentů této drogy podařilo v posledních měsících zadržet, uvedla dnes agentura AFP. Cena zabaveného kokainu přesahuje podle odhadů policie 150 milionů dolarů (více než tři miliardy korun).

Kolumbijská policie zabavila sedm tun kokainu mířícího do Evropy

Svět
Když hoří, zabíjí. Klasická cigareta začíná ustupovat alternativám, při jejichž užívání není tabák spalován. Ilustrační foto
Amsterodam - Nadnárodní tabáková společnost Philip Morris International, která působí i v České republice, hodlá v říjnu uzavřít svůj výrobní závod v Nizozemsku. Opatření by se podle firmy mohlo dotknout zhruba 1230 zaměstnanců, což je asi 90 procent tamní pracovní síly. Philips Morris se v Evropě potýká s klesajícím zájmem o tradiční tabákové výrobky.

Philip Morris chce uzavřít svou největší továrnu v Nizozemsku

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha – Pohonné hmoty v ČR měsíc zlevňují. V uplynulém týdnu průměrná cena benzinu Natural 95 klesla o 15 haléřů na 35,65 koruny za litr. Nafta je proti minulé středě levnější o 14 haléřů a prodává se tak za průměrných 35,79 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Benzin dál zůstává nejlevnější v Praze, naftu za nejnižší cenu natankují řidiči v Královéhradec­kém kraji.

Pohonné hmoty dál zlevnily, benzin je za průměrných 35,65 Kč

Ekonomika
Tomáš Berdych ve finále turnaje v Rotterdamu
Londýn - Hlavní cíl kariéry? Vyhrát Wimbledon. Tenista Tomáš Berdych zvolil i pro letoší sezonu jako přípravu na slavný grandslam start na červnovém turnaji v Queen's Clubu. Sedmý hráč světového žebříčku účast potvrdil pořadatelům londýnského podniku, na němž loni při svém prvním startu od roku 2005 došel do čtvrtfinále.

Berdych bude pilovat formu na Wimbledon opět v Queen's Clubu

Tenis
Ilustrační foto.
Praha - Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět klesaly. U benzinu ale méně výrazněji než v předchozím týdnu. Litr benzinu Natural 95 zlevnil v průměru o čtyři haléře na 35,93 Kč a litr nafty o pět haléřů na 36,04 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty v ČR za týden dál zlevnily, Natural na 35,93 Kč/l

Ekonomika
Plánovaná rozhledna se má začít stavět na jaře.
Velké Meziříčí – Pokud všechno dopadne podle plánu, v květnu či červnu se konečně začne stavět unikátní rozhledna na velkomeziříčském Fajtově kopci. Ta se stane novou dominantou města pod dálničním mostem.

Na Fajtově kopci začne stavba rozhledny

Kraj Vysočina
Plánovaná rozhledna se má začít stavět na jaře.
Velké Meziříčí – Pokud všechno dopadne podle plánu, v květnu či červnu se konečně začne stavět unikátní rozhledna na velkomeziříčském Fajtově kopci. Ta se stane novou dominantou města pod dálničním mostem.

Na Fajtově kopci začne stavba rozhledny

Žďársko
Koumáci školáci z Riedu.
Tým vyšší odborné školy v Riedu se opět přihlásil k Schell Eco-maratonu v Rotterdamu, v němž bude 200 družstev z 26 zemí soutěžit, kdo s vlastnoručně postaveným vozidlem ujede víc kilometrů na litr benzínu. „Loni zvítězil tým z Francie výkonem 2980 kilometrů," uvedl deník OÖN. Riedští studenti s vozítkem Horus II budou soutěžit v kategorii vozidel Urban Concept schopných provozu po silnicích. Na snímku jsou loňští účastníci této přehlídky z Riedu.

Zničí naši sousedé zabavenou slonovinu?

Z okolí
Ilustrační fotografie.
Praha – Ceny pohonných hmot v České republice se v uplynulém týdnu příliš nezměnily. Nejprodávanější benzin Natural 95 tankují řidiči stejně jako před týdnem v průměru za 36,10 Kč/l. Nafta pak zdražila o haléř na 36,12 Kč/l. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Ceny pohonných hmot v týdnu stagnovaly, nafta je dražší o haléř

Ekonomika
Ilustrační fotografie.
Praha – Průměrná cena nafty na tuzemských čerpacích stanicích za poslední týden klesla o pět haléřů na 36,11 koruny za litr a téměř se vyrovnala ceně benzinu. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o dva haléře a motoristé ho tankují v průměru za 36,10 Kč/l. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Nafta za týden zlevnila o pět haléřů a stojí stejně jako benzin

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha – Ceny pohonných hmot na tuzemských čerpacích stanicích v uplynulém týdnu mírně klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o pět haléřů na průměrných 36,08 Kč/l. Motorová nafta zlevnila o tři haléře na 36,16 Kč/l. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Ceny pohonných hmot v minulém týdnu mírně klesly

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – Průměrné ceny pohonných hmot v Česku se v uplynulém týdnu téměř nezměnily. Benzin Natural 95 mohou řidiči natankovat v průměru za 36,13 koruny za litr, což je o haléř více než před týdnem. Cena nafty stagnovala na úrovni z minulé středy, tedy na 36,19 Kč/l. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Průměrné ceny benzinu a nafty se v týdnu téměř nezměnily

Ekonomika
Železniční kontejnerové překladiště společnosti Metrans v České Třebové.
Česká Třebová – Kdysi slavný železniční uzel před rokem oživilo železniční kontejnerové překladiště Metrans. Do Třebové míří po železnici zboží z německých přístavů nebo Rotterdamu a dál se překládá na vlaky do Dunajské Stredy, Želechovic na Zlínsku nebo Šenova na Ostravsku.

Zákaz vjezdu! Ulicemi města už kamiony neprojedou

Orlicko
Ilustrační foto.
Praha – Pohonné hmoty v Česku v prvním týdnu nového roku zlevnily. Průměrná cena Naturalu 95 klesla od minulé středy o devět haléřů na 36,21 koruny za litr. Nafta se v průměru prodává za 36,30 koruny za litr, což je o 12 haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Pohonné hmoty v prvním týdnu roku zlevnily. Natural o 9, nafta o 12 haléřů

Ekonomika
Ilustrační foto
Berlín - Zaměstnanci několika berlínských supermarketů firmy Aldi Nord našli v dodávce banánů celkem přes 140 kilogramů kokainu. S odvoláním na vysoké policejní kruhy o tom dnes informoval berlínský deník B. Z. Policie následně nález potvrdila a odpoledne na tiskové konferenci označila množství zabavené drogy za největší od devadesátých let. Sami vyšetřovatelé jsou podle portálu sueddeutsche.de ohromeni a hovoří o mimořádně chybě pašeráků.

V berlínských supermarketech se našlo přes 140 kilogramů kokainu

Svět
Ilustrační foto
Praha – Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu vzrostly. Nejprodávanější benzin Natural 95 proti minulé středě zdražil v průměru o desetník na 36,30 Kč/l. Litr nafty řidiči kupovali za 36,42 Kč, což je o osm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Ceny pohonných hmot stouply, Natural zdražil na 36,30 Kč/l

Ekonomika