ŠTÍTEK: Šibeniční vrch (Jizerská tabule)

Vyhlídka Josefa II. nad Kraslicemi.
Výlety jsou i v době nouzového stavu dovoleny, ba dokonce doporučeny. Pokud bude přát počasí, naším dnešním tipem je vyhlídka Josefa II., která se nachází nad Kraslicemi, na samé hranici se sousedním Německem.

Tip Deníku: Vydejte se na vyhlídku Josefa II.

Cestujeme
Vyhlídka Josefa II. nad Kraslicemi.
Výlety jsou i v době nouzového stavu dovoleny, ba dokonce doporučeny. Pokud bude přát počasí, naším dnešním tipem je vyhlídka Josefa II., která se nachází nad Kraslicemi, na samé hranici se sousedním Německem.

Tip Deníku: Vydejte se na vyhlídku Josefa II.

Cestujeme
Rozhledna Cibulka.
Zajímavým tipem na výlet je bezesporu i rozhledna Cibulka. Nachází se na Šibeničním vrchu u obce Oloví, přibližně v poloviční vzdálenosti mezi obcemi Oloví a Krajková.

Tip Deníku: Vydejte se na Cibulku

Cestujeme
Skupina dívek, studentek, či těch, co jsou čerstvě po škole, uspořádala už pátým rokem svůj festival. Je skvělé, že když velká „Pohádka“ nebyla možná, festival v Jičíně v září byl, a to, jak název říká, trochu jinak.
Skupina dívek, studentek, či těch, co jsou čerstvě po škole, uspořádala už pátým rokem svůj festival. Je skvělé, že když velká „Pohádka“ nebyla možná, festival v Jičíně v září byl, a to, jak název říká, trochu jinak.

Jinčí čin umí

Čtenář reportér
Jičínský útulek veřejnost podporuje, lidé přinášejí pejskům dobroty i deky na zahřátí, dochází sem pravidelně i venčitelé.
Vánoční svátky si přejeme prožít se svými blízkými, ale existují profese, které vyžadují plné pracovní nasazení svátek nesvátek. Čtyřiadvacet hodin je tak například v pohotovosti i psí útulek v Jičíně. Stanice se stará o odchycené a ztracené psy a pokud se nenajde majitel, hledá jim i nové domovy.
13 fotografií

I pejsci v útulku slavili Vánoce

Jičínsko
Goodfest letos slaví deváté narozeniny. Ty budou předehrou  pro velké výročí.
Karlovy Vary - Nezávislý hudební festival Vary Good Fest, který má takříkajíc na svědomí karlovarská kapela The Fellas, slaví jubileum, letos se koná už podesáté. Pořadatelé přitom přicházejí s několika novinkami. Ať už je to účast hvězdných hostů nebo místo konání festivalu, jenž se přiblížil mnohem více do centra města.

Jubilejní Good Fest hlásí hvězdné hosty a přesouvá se více do centra

Karlovarsko
Ilustrační foto
/INFOGRAFIKA/I když před dvěma týdny vyšplhaly rtuti teploměrů téměř na dvacet stupňů, většina lyžařských středisek stále funguje. A to nejenom v horách, ale i ve středních Čechách. Například na Šibeničním Vrchu nedaleko Mnichovic mají zhruba půl metru sněhu a v provozu bude o víkendu celý areál.
66 fotografií

Poslední lyžovačka kousek od Prahy

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Středočeská lyžařská střediska investují do svého rozvoje a připravují pro návštěvníky novinky. Novinářům to řekli provozovatelé areálů. Třeba Šibeniční vrch u Mnichovic u Prahy provádí největší investice od začátku svého provozu. Ve středních Čechách lze navštívit lyžařské centrum v Mnichovicích a Chotouni u Prahy, areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku a v Kvasejovicích na Příbramsku. Celkově letos provozovatelé investují několik milionů korun.

Středočeská lyžařská centra chystají novinky, investují miliony

Praha
Ilustrační foto.
Jičín - Majitelé pozemků v okolí Dvoreckého rybníka se obrátili na radnici se stížnostmi na zaplavené parcely v okolí vodní plochy, zejména na přítoku Trnávky.

Rybáři budou mít pevný řád

Jičínsko
Ilustrační foto.
Křenovice – Nejen pro těžké zločiny a vraždy, ale třeba jen kvůli krádeži z hladu bývali minimálně pět set let popravovaní lidé na vrchu, který je v některých mapách ještě dnes nazývaný jako Na spravedlnosti a tyčí se nad Křenovicemi. Vzhledem k tomu, že v místě zhasly i životy mnoha nevinných, k němu má právě na jejich připomínku vést naučná stezka. Ponese název Šibeniční a popravčí vrch a turisté po ní poprvé vyrazí s velkou pravděpodobností už letos.

Nová křenovická stezka přiblíží historii útrpného práva. Nejspíš už letos

Vyškovsko
Goethova vyhlídka v karlovarských lázeňských lesích.
Karlovy Vary - Byla krásná, navštěvovaná a návštěvníky Karlových Varů kdysi velmi ceněná. Dnes je Goethova vyhlídka zdevastovaná, zchátralá, opuštěná, a navíc se rozpadá. Veškeré plány města na její komerční využití selhaly a to nyní přemýšlí, co s tímto objektem dál.

Opuštěná Goethova vyhlídka čeká na oživení

Karlovarsko
Desetičlenná skupina cyklistů z americké ambasády.
Domažlicko - Desítka zaměstnanců politické, obchodní i tiskové sekce americké ambasády strávila středeční Den Země v cyklistickém sedle. Na trase Domažlice-Horšovský Týn- Holýšov-Dobřany-Plzeň si připomněla pohyb Americké armády před 70 lety pod vedením generála Pattona.
4 fotografie

Cyklisté se vydali po stopách generála Pattona

Domažlicko
Ilustrační foto
Jičínsko /SERIÁL DENÍKU/ - Dá se říci, že žijeme v době, kdy nadále postupně přibývá druhů, které žijí a hnízdí v těsné blízkosti našich lidských obydlí.

Ptáci dnes žijí i ve městě

Jičínsko