ŠTÍTEK: Šibeniční vrch (Jizerská tabule)

Některé lyžařské areály otevřely již v minulém týdnu, jiné zahájí provoz dnes a v průběhu víkendu. Podmínky pro lyžování či snowboarding by měly být dobré, meteorologové předpovídají sněžení a mráz. Ilustrační foto.
Praha – Ve středních Čechách se přes špatné sněhové podmínky stále lyžuje. V provozu jsou areály Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku a Chotouň u Prahy, které si v minulých dnech vytvořily dostatečné zásoby technického sněhu. Jejich provozovatelé si na nezájem lyžařů nestěžují, ačkoliv návštěvnost je výrazně slabší, než v tomto období bývá zvykem, zjistila ČTK.

Ve středních Čechách se přes špatné sněhové podmínky lyžuje

Z okolí
Kvádrberk.
Děčín – Procházky v oblíbeném lesoparku na děčínském Kvádrberku a Šibeničním vrchu by měly být od léta bezpečnější. Město totiž nechá provizorně zajistit nebezpečné skalní bloky nedaleko turistické stezky. Ty již několik měsíců hrozí pádem, zajištěny jsou jen provizorně. Zajištění obou nebezpečných skal vyjde na více než milion korun.

Skála v Děčíně ohrožuje turisty, město ji nechá zajistit

Ústecký kraj
ŠIBENIČNÍ VRCH. Vodojem na Šibeničním vrchu nepřehlédnete kvůli sladce růžové barvě. Stojí tu od konce 30. let.
Bechyně – Nedaleko od sebe stojí dvě krásné vodárny. Ta bechyňská na Šibeničním vrchu vypadá jako model pohádkového zámku vyrobený z cukrové vaty. Druhá, senožatská, připomíná Dvě věže z filmu Pán prstenů. Ačkoli je spojuje nečinnost, v tomto dílu seriálu se budeme věnovat první jmenované.

Zámeček nebo cukrovinka? Vodojem nemá dobrý tlak

Táborsko
Ilustrační foto.
Střední Čechy – Letošní lyžařská sezona je ve Středočeském kraji uzavřena. Lidé naposledy o víkendu lyžovali v areálu v Chotouni u Prahy, pro který to byla nejdelší sezona trvající od osmého prosince.

Skončila středočeská lyžařská sezona

Z okolí
Lyžaři. Ilustrační foto.
Praha – Lyžařská sezona ve středních Čechách se pozvolna chýlí ke konci. Poslední příležitost k lyžování dnes měli návštěvníci Šibeničního vrchu u Mnichovic. V týdnu bude mít zavřeno i největší středočeský areál Monínec u Sedlce-Prčice, který se rozloučí se sezonou příští víkend. Naopak v Chotouni u Prahy ještě lyžování nekončí.

Lyžařská sezona ve středních Čechách se zvolna chýlí ke konci

Z okolí
Ilustrační foto
Prachatice – Do dvou let by se mohl další rozvoj města a jeho osad řídit novým územním plánem. Ten je v současnosti téměř hotov ve fázi návrhu. Podle Vlastimila Lukáška z odboru stavebně správního a regionálního rozvoje MěÚ Prachatice do značné míry vychází z platného územního plánu a ten nový doplňuje řešení území osad.

Sjezdovka by být mohla, leží ale v šuplíku

Prachaticko
Ilustrační foto.
Prachatice – Zhruba deset milionů korun bude stát letos regenerace panelového sídliště Šibeniční vrch v Prachaticích. Tím rozsáhlé úpravy největší obydlené lokality ve městě končí. Od roku 2002, kdy ji město spustilo, přesáhly celkové investice 55 milionů korun a necelou polovinu se městu podařilo hradit z dotací. V letošním posledním roce regenerace činí dotace 4 miliony korun.

Na dotace už se nelze spoléhat

Prachaticko
Na Sadech se začne s opravami.
Prachatice – Po dvanácti letech, kdy město investovalo s přispěním dotací zhruba 56 milionů korun do regenerace panelového sídliště Šibeniční vrch, chce nyní prachatická radnice směřovat investice do dalších částí města. Podle slov starosty Martina Malého by tak nejspíše měl přijít na řadu III. bytový okrsek, tedy lokalita zvaná Na Sadech.

Opravy se přesouvají Na Sady

Prachaticko
Ilustrační foto
Prachaticko – Dvě největší města bývalého okresu Prachatice a Vimperk spojuje mimo jiného i fakt, že značná část jejich obyvatel obývá panelové sídliště.

Sídliště upravují ze svého

Prachaticko
Ilustrační foto.
Veselsko – Teplota přes den kolem šesti stupňů pod nulou a na svahu až sedmdesát centimetrů sněhu. Takové lyžařské podmínky nyní nabízí ski areál Filipovo údolí. Příznivci lyžování mohou na tamní svah vyrazit od deváté hodiny ranní do půl deváté večerní.

Sněhové podmínky ve ski areálech jsou nyní ideální

Hodonínsko
Při oslavách 40. výročí založení TJ Sedmihoří Oplotec a 40 let fotbalu bylo otevřeno nové kulturně sportovní zařízení s tribunou.
Oplotec – Ještě před rokem rostla v levé části sportovního areálu v Oplotci tráva. Dnes tam stojí nové kulturně sportovní zařízení za více než tři miliony. Patří k němu i krytá tribuna, ze které mohli místní nadšenci sledovat první zápas. Tím bylo přátelské utkání staré gardy s „mladíky“.
37 fotografií

V Oplotci už fandili z nové tribuny

Fotbal