ŠTÍTEK: Šibeniční vrch (Jizerská tabule)

Ilustrační foto.
Jičín – Koncem května se objevila na břehu rybníka malá labuťátka. Malý zázrak – ještě včera zde stál osamocený labuťák - jako již šest týdnů předtím - a vypínal krk. A najednou v zelené trávě na břehu se míhají šedivé chomáčky a žluté zobáčky trhají zelenou travičku.

Zázrak na rybníce aneb labutě a labuťátka

Názory z regionu
ZKOUŠKA. Po nastěhování a připojení bude potřeba turbínu vyzkoušet.
Prachatice – Turbínu pro výrobu elektrické energie ze zbytkové páry, která je od druhé poloviny října již na místě v areálu kotelny na Šibeničním vrchu, potřebuje před ostrým provozem Tepelné hospodářství odzkoušet.

Obyvatelé si na jeden den zacpou chvíli uši

Prachaticko
Slavný herec Josef Dvořák potěšil srdce dětí už v době, kdy nadaboval animovaného Maxipsa Fíka. Dnes opět zazáří, tentokrát jako mušketýr nebo vodník Michal.
ÚSTÍ NAD LABEM - Prvním představením nového divadelního festivalu Ústecká FORbína bude v pondělí 17. září v Domě kultury Ústí Strakonický dudák, hra Divadelní společnosti Josefa Dvořáka.

Dvořák přiveze Strakonického dudáka

Volný čas
PRVNÍ ZMÍNKY o populární pražské čtvrti Žižkově pocházejí již ze 14. století.
Podíváte-li se na mapu Žižkova, zjistíte, že poměrně velkou část území zabírá zeleň. Dominantní a největší je vedle Olšanských hřbitovů vrch Vítkov, někdy také nazývaný Žižkov, výrazné jsou i menší kopce – Parukářka s Vrchem sv. Kříže a Židovské pece neboli Šibeniční vrch.

Žižkovské vrchy ukrývají tajemství

Výsledky losování