ŠTÍTEK: sjezdovka

Pohled na novou sjezdovku Přehradní, začíná u horní stanice Hromovky a je vybudována až k budoucímu terminálu.
Tři sta milionů korun letos Skiareál Špindlerův Mlýn investuje do nadcházející zimní sezóny. Návštěvníci největšího krkonošského střediska se už letos mohou těšit na zásadním způsobem rozšířené modré sjezdovky, ale hlavně na dvě zbrusu nové sjezdovky, to vše s nejnovějším systémem technického zasněžování. Jde o první fázi plánovaného propojení obou částí špindlerovského areálu.
9 fotografií

Novinky ve Špindlu. Skiareál lyžařům nabídne dvě nové a dvě rozšířené sjezdovky

Krkonoše
Farmář Štěpán Vlček ze Svobody nad Úpou využívá k pastvě dobytka místní sjezdovku. V polovině červenci tam zaútočili vlci
Návrat vlků do Krkonoš provází útoky na hospodářských zvířatech. Farmář Štěpán Vlček ze Svobody nad Úpou přišel v polovině července o tele, které vlci zahubili v noci na místní sjezdovce. Vojtěch Hladký ze Žacléře napočítal čtyři smrtící útoky vlka na jeho ovce, k poslednímu došlo v úterý. V dubnu vlci roztrhali sedm březích ovcí v Chotěvicích, v červnu zakousli telata býčka a jalovičky a ovce v Bernarticích. Další případy se staly ve Chvalči, v Oblanově či Bečkově.
16 fotografií

Vlci udeřili na Trutnovsku. Farmáři přišli o zvířata, odnesla to telata a ovce

Regiony
Skiareál a Město Špindlerův Mlýn uklidí před létem nejen sjezdovky. Dobrovolníci mohou vyhrát pobyty v hotelích, vstupy na lanovky, adrenalinové atrakce a mnoho dalšího.
Tradiční úklidovou akci s názvem Zelený Špindl pořádá Skiareál a město Špindlerův Mlýn v pátek 19. května. Zúčastní se jí i Igor Rattaj, předseda představenstva společnosti Tatry Mountain Resorts provozující Skiareál Špindlerův Mlýn. Pokud máte rádi hory a čistou přírodu, zapojte se i vy a pomozte s úklidem sjezdovek a okolní přírody. Kromě dobrého pocitu získají všichni dobrovolníci jednodenní skipas na zimu nebo zpáteční jízdenku na letní sezónu. Chybět nebude ani workshop. Zájemci se mohou do úklidu poprvé zapojit během celého víkendu 20. a 21. května, kdy na Medvědíně vystoupí zpěvačka Anna Slováčková.
7 fotografií

Skiareál a město Špindlerův Mlýn uklidí před létem nejen místní sjezdovky

Krkonoše
Sjezdovku dnes na svahu připomíná několik osvětlovacích sloupů.
/VIDEO, FOTO/ Nejpozději do prázdnin by má být jasno o budoucnosti bývalé sjezdovky Rozárka na Novém Hradci Králové. Klíčové ale budou už následující dva týdny. Dva roky starý projekt na obnovení sjezdovky s umělým povrchem na Novém Hradci uvízl jednak na biologickém průzkumu, který našel na svahu desítky chráněných druhů, ale jednotné není ani vedení města.
22 fotografií

Sjezdovka na hradecké Rozárce? Projekt zbrzdil i nález chráněných druhů hmyzu

Hradecko
Studenti brzy odhodili ostych a starostu Tachova Petra Vránu zasypali otázkami.
Doslova pod palbou otázek z řad studentů se ocitl starosta města Tachov Petr Vrána ve čtvrtek 13. dubna v osmém ročníku diskuzního pořadu, který je v Tachově zavedený z dob minulého vedení města. Vznést otázky týkající se chodu města, svoje připomínky a náměty dorazilo do společenského sálu areálu Mže více jak sto studentů a žáků ze základních škol Hornická, Zárečná a Kostelní v Tachově, zdejšího gymnázia a průmyslovky ve Světcích.
43 fotografií

Starosta města Tachov diskutoval s více jak stovkou studentů

Tachovsko
Ve skiareálu v Radvanicích se lyžuje i v druhém březnovém týdnu. Po loňském uzavření je v provozu velký vlek.
/FOTOGALERIE/ Lidé v Radvanicích na Trutnovsku si letos užívají lyžování na hlavní sjezdovce místního skiareálu. Loni to tak nebylo. Vlek byl uzavřený, majitel pozemku přehradil kopec plotem a snažil se prodat parcelu za 1,5 milionu korun přes pražskou realitku. Spor s provozovatelem areálu v Jestřebích horách řešil soud. Od února se velký vlek opět rozjel, smlouva na dalších 10 let je v platnosti. Problémy ale neskončily.
20 fotografií

VIDEO: K otevření sjezdovky přispěl až soud, po něm ale přišla série kontrol

Krkonoše
Novopacká sjezdovka zažila letos průměrnou sezónu. Prosluněné jarní prázdniny využili poslední lyžaři.
Zatímco v Jičíně lidé odkládají zímní bundy a prosluněné jarní prázdniny využívají k procházkám a prvním výletům na kole, v sousední Nové Pace vyrazili lyžaři na poslední sjezdy této sezóny. Ve skiareálu Máchovka se po neděli zastaví vleky, provozovatelé proto využili poslední noční mrazíky k zasněžování a na sjezdovku pokrytou mokrým březnovým sněhem nalákali hlavně děti a žáky lyžařské školy. "Teď v týdnu jsme tu měli dost lidí hlavně dopoledne, jen dnes už asi většina využila teplého slunce a vyjeli na kola," hodnotí zaplněnost sjezdovky provozovatel Bohumil Šmika.
16 fotografií

Poslední prázdninové lyžovačky na Máchovce. Sezóna končí, letos byla průměrná

Jičínsko
Zdravotníkům se život muži zachránit nepodařilo
Čtvrtek 2. března se stal osudným pro čtyřicetiletého muže, který se vydal do beskydského skiareálu Bílá. „Dle předběžných informací zde kolem 11. hodiny snowbordista vyjel mimo sjezdovku do lesního porostu, kde narazil do stromu. Při tomto bohužel utrpěl zranění, kterým podlehl,“ informovala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.  

Snowboardista na Bílé narazil do stromu a na místě zemřel. Neměl helmu

Nehody
Lyžaři na vrcholu Černé hory ve SkiResortu Černá hora - Pec.
Mizerný leden, skvělý únor. Po slabém začátku roku se situace na horách výrazně zlepšila. Vlekaře těší návrat zimního počasí. Podmínky pro lyžování jsou výborné, jak v krkonošských střediscích, tak i menších skiareálech, například v Jestřebích horách v Radvanicích. Lidé si jezdí užívat jarní prázdniny. Areály je lákají vedle lyžování na sáňkařskou cestu, zážitkové jízdy rolbou, zimní bobovou dráhu nebo večeři na vrcholu sjezdovky.
21 fotografií

Jarní prázdniny táhnou lidi do hor. Vlekaře těší návrat zimního počasí

Krkonoše
Lyžaři na vrcholu Černé hory ve SkiResortu Černá hora - Pec
Mizerný leden, skvělý únor. Po slabém začátku roku se situace na horách výrazně zlepšila. Vlekaře těší návrat zimního počasí. Podmínky pro lyžování jsou výborné, jak v krkonošských střediscích, tak i menších skiareálech, například v Jestřebích horách v Radvanicích. Lidé si jezdí užívat jarní prázdniny. Areály je lákají vedle lyžování na sáňkařskou cestu, zážitkové jízdy rolbou, nebo večeři na vrcholu sjezdovky.
21 fotografií

Vlekaře těší návrat zimního počasí. Jarní prázdniny táhnou lidi do hor

Regiony