ŠTÍTEK: sjezdovka

Na sjezdovce v Poličce se v sobotu sešly desítky masek na tradičním karnevalu.
Lyžařská sezona na sjezdovce v Poličce vrcholí. Zatímco všude okolo je už jaro a objevují se první sněženky, Polička stále lyžuje. V sobotu odpoledne si dají na svahu sraz masky. Uskuteční se tady tradiční karneval. Prezence závodníků je v plánu od 12.15 do 13 hodin. Ve 13.15 hodin vyrazí děti i dospělí v maskách na sjezdovku a zapojí se do závodu a soutěží. Podívejte se ve fotkách na závěrečný karneval minulé zimy  
48 fotografií

Sezonu na sjezdovce v Poličce ukončí v sobotu karneval. Nenechte si ho ujít

Svitavsko
Lyžařská sezona běží naplno také ve známém slovenském středisku na Kysucích - Velká Rača. Snímky jsou ze střediska Dedovka. 11.02. 2023
/FOTO, VIDEO/ Počasí dává vlekařům každoročně pořádně zabrat. Kvůli vysokým teplotám začala i letošní lyžařská sezona se zpožděním, ale v těchto dnech zažívají areály vrchol sezony. Kolik je na horách sněhu, jaká je návštěvnost, to všechno vyrazil reportér Deníku zjistit do tří středisek hned ve třech zemích – v Česku, na Slovensku a v Polsku.
63 fotografií

Víkendové srovnání: naplno se lyžuje v Beskydech, v Polsku i na Slovensku

Frýdecko-Místecko
Skiareál Peklák v České Třebové ukončil předčasně sezonu.
/FOTO/ Končíme, je málo sněhu. Skiareál Peklák v České Třebové oznámil ukončení lyžařské sezony. Zatímco v Orlických horách i třeba v Poličce a Přívratu jedou vleky naplno, Peklák osiřel. Zasněžení svahu stojí stovky tisíc korun a ty padly už na konci minulého roku. Podruhé se výroba technického sněhu prý nevyplatí. Školy přišly o lyžařské kurzy, místní lidé musí na sjezdovku jinam.
15 fotografií

Jedenáct dní a šlus. Peklák dojezdil. Nové zasněžení sjezdovky by stálo milion

Orlicko
Mezi nejoblíbenější způsoby, jak prožít jarní prázdniny, patří rodinná dovolená na horách. Špičák je jedním z oblíbených míst českých rodin
Po zhruba měsíci a půl budou moci školáci znovu odložit učebnice na týden do šuplíku. V pondělí totiž začínají v Česku jarní prázdniny. Mnohé rodiny s dětmi tak narychlo řeší, „kam s nimi“. Šanci najít ubytování mají relativně velikou i takzvaně na poslední chvíli. Zatímco v „předpandemických“ letech si většina zájemců pobyt rezervovala s několikaměsíčním předstihem, nyní vyčkávají a dovolenou strávenou v českých horách řeší týdny před plánovaným odjezdem.

Jarní prázdniny 2023: Termíny podle okresů, kdy nejlépe zamluvit pobyt na horách

Česko
Ski&Bike Špičák 2. února 2023
Do dnešního (čtvrtek) rána připadlo na šumavském Špičáku 15 cm prašanu a sněhové podmínky opět pomohly otevřít další kompletní sjezdovky či jejich úseky. Na první turnusy jarních prázdnin je tak největší areál Železnorudska Ski&Bike Špičák nachystán s o hodně vylepšenou nabídkou, než tomu bylo v předchozích dnech. Na sjezdovkách leží minimálně 45 centimetrová upravená vrstva sněhu a leckde je ho už i přes 1 metr.     
6 fotografií

VIDEO: Na šumavském Špičáku připadl před prázdninami čerstvý prašan

Klatovsko
Lyžaři se nemohli dočkat, až znovu vyrazí na svah.
Milovníci zimních sportů z Jindřichohradecka už za lyžováním nemusí cestovat do velkých skiareálů. Po téměř třítýdenní pauze, způsobené teplým počasím a nedostatkem sněhu, se v pondělí znovu otevřela sjezdovka u obce Hradiště nedaleko Nové Bystřice. Lyžaři si tu mohou sjet kopec dlouhý 350 metrů. Svah nabízí také dva vleky typu poma a jeden dětský vlek.
27 fotografií

Sjezdovka u Hradiště se po pauze znovu otevřela. Na svahu lyžovaly desítky lidí

Jindřichohradecko
O víkendu se lyžovalo také v Nové Pace. Hezkého počasí a čerstvého sněhu využilo několik desítek lyžařů.
Nad vrcholky Krkonoš se celý víkend vznášela hustá mlha. To ovšem lyžařům nezabránilo využít čerstvého sněhu a vyrazit na sjezdovky ve Špindlerově Mlýně, v Peci pod Sněžkou, ale také v Deštném v Orlických horách nebo v nižších polohách v Nové Pace. Prosby vlekařů totiž byly vyslyšeny a po neobvykle dlouhé oblevě začalo v půlce ledna opět mrznout a na horách napadlo přes 20 centimetrů čerstvého přírodního sněhu. Díky trvale nízkým teplotám navíc mohli na mnoha místech znovu začít zasněžovat.
14 fotografií

FOTO: Zima je zpět. Po týdnech oblevy se lyžaři vrací na sjezdovky

Jičínsko
O víkendu se lyžovalo také v Nové Pace. Hezkého počasí a čerstvého sněhu využilo několik desítek lyžařů
Nad vrcholky Krkonoš se celý víkend vznášela hustá mlha. To ovšem lyžařům nezabránilo využít čerstvého sněhu a vyrazit na sjezdovky ve Špindlerově Mlýně, v Peci pod Sněžkou, ale také v nižších polohách v Nové Pace. Prosby vlekařů totiž byly vyslyšeny a po neobvykle dlouhé oblevě začalo v půlce ledna opět mrznout a na horách napadlo přes 20 centimetrů čerstvého přírodního sněhu. Díky trvale nízkým teplotám navíc mohli na mnoha místech znovu začít zasněžovat.
14 fotografií

Zima je zpět. Po týdnech oblevy se lyžaři konečně vrací na české sjezdovky

Česko
Skiareál Klínovec.
Mrazivé teploty a částečné sněžení umožnilo vlekařům v regionu spustit či otevřít část areálů. Všichni se shodují na tom, že mrazivé noční teploty využijí k dalšímu zasněžování a zároveň věří v přírodní nadílku v podobě sněžení. Poté prý bude lyžování ještě komfortnější. Někde zprovoznili opětovně už v pátek, jinde dosněžují a zahájí příští týden.
4 fotografie

Sněžná děla jedou naplno. Vlekaři lákají lyžaře na slevy

Sokolovsko