ŠTÍTEK: sjezdovka

Přírodní a technický sníh skýtají ideální podmínky k lyžování.
/VIDEO/ Ski klub v Hlinsku zahájí sezónu v sobotu ráno. V provozu by měla být modrá a červená sjezdovka a také dětský svah. Sněžná děla vyrábí technický sníh už od minulého čtvrtka, kdy teploty klesly pod bod mrazu, ale k vyznavačům rychlých prkýnek je vstřícná i příroda. Sněžení bylo v uplynulých dnech vydatné a podle meteorologické předpovědi má v příštích dnech dál pokračovat.
27 fotografií

Sjezdovka v Hlinsku otevře v sobotu. Naučit se lyžovat může každý, i senioři

Chrudimsko
O víkendu zahájí sezónu sjezdovka Horal ve Velkých Karlovicích
Malebná valašská vesnička v nejvýchodnějším cípu republiky, zahajuje již tento víkend zimní sezonu. Sjezdovka Horal se v sobotu otevře pro první nedočkavé lyžaře. Ve Velkých Karlovicích je po vydatném sněžení z tohoto týdne zhruba 30 centimetrů sněhu, na sjezdovce díky podkladu z technického sněhu 40 až 50 centimetrů. Vlek bude od soboty v provozu denně od půl deváté do pěti odpoledne.
25 fotografií

O víkendu zahájí sezonu sjezdovka Horal ve Velkých Karlovicích

Valašsko
Skiareál Lipno 13. prosince 2022, tři dny před zahájením nové zimní sezóny.
Milovníci lyžování se radují. Sníh se sype a v pátek hned ráno startuje zimní sezona v lipenském ski areálu, kde otevřou sjezdovku Jezerní a Fox Park. Připravená je i lyžařská škola, rodiny s dětmi dostanou na víkendový jednodenní skipas slevu. Na Zadově spustili lanovku a vlek ve čtvrtek ráno. A Hochficht od soboty rozšíří otevřené tratě, bude jich téměř 10 kilometrů. Na své si na Lipensku přijdou i běžkaři.
41 fotografií

Na Lipně a Zadově začíná lyžovačka. Na radovánky na ledě jezera ale zapomeňte

Českokrumlovsko
Z Říček.
Na „českém ledovci“, jak se přezdívá kopci nad deštenským Šerlišským mlýnem, se poprvé rozjel vlek už před necelými dvěma týdny. První nedočkavce přivítá ve čtvrtek 15. prosince od 8 hodin ráno i jedno z nejznámějších zdejších středisek - Ski centrum Říčky v Orlických horách. V Deštném a Olešnici se začne lyžovat v sobotu. Návštěvníci si připlatí.
5 fotografií

Lyžařská sezona začíná. Říčky se rozjedou ve čtvrtek, Olešnice a Deštné v sobotu

Rychnovsko
Loňská sezóna v Nové Pace trvala až do půlky března
S nastupujícími mrazy si lyžaři na Jičínsku začínají chystat lyže a s očekáváním sledují, jestli se na sezonu připravuje také Skiareál Máchovka v Nové Pace. Jedna z mála sjezdovek v okolí se těší oblibě všech, kterým se kvůli víkendovému lyžování nechce jet až do Krkonoš, nabídka lyžařské školy pro nejmenší navíc láká také rodiny s dětmi. Největší obavy panovaly z energeticky nákladného zasněžování, na kterém je provoz sjezdovek v nižších polohách Podkrkonoší závislý. Máchovka ale se sezonou počítá už od podzimu.
13 fotografií

FOTO: Skiareál v Nové Pace chystá sezonu. V pondělí tady začnou zasněžovat

Jičínsko
Na Klínovci začala zimní sezona.
/FOTO/ Vrchol nejvyšší hory Krušných hor přikrývá mlha stlačovaná ocelovým nebem. Na svahu pod oranžovými bublinami se ale hemží lyžaři a u nástupu na lanovku se shlukují do jediného moře těl. Přijelo jich na tisíc dvě stě, aby si po pandemických letech konečně užili plnohodnotnou sezonu. Skiareál Klínovec pro začátek otevřel sjezdovku Dámská a od pátku do neděle nasadil nižší ceny.
49 fotografií

Parádní podmínky, i když je tu narváno, chválí lyžaři na Klínovci první lyžování

Chomutovsko
Lyžaři sjíždějí sjezdovku v krkonošském skiareálu Špindlerův Mlýn 11. prosince 2021
V největším krkonošském lyžařském areálu Špindlerův Mlýn začala zimní sezona. Dopoledne lyžovalo ve středisku asi 2500 lidí, na Horních Mísečkách je upraveno deset kilometrů běžkařských tras. ČTK to řekl Adam Svačina ze špindlerovského areálu. Celý den je tam k zahájení sezony doprovodný program, včetně ukázek zásahu horské služby. V Krkonoších se lyžuje také ve SkiResortu Černá hora - Pec v areálu na Černé hoře nebo v Malé Úpě. Na Klínovec přijelo za první dva dny od zahájení provozu přes 1400 lyžařů. Kvilda a Hochficht zahájily lyžařskou sezonu na jihu Čech.
11 fotografií

Lyžařské areály vítají první návštěvníky. Sezonu zahajuje i Špindlerův Mlýn

Regiony
Skiaréna Jizerky v plné sezóně.
Největší komplex lyžařských areálů v Jizerských horách už vyhlíží lyžaře. Ve všech třech oblastech Skiarény Jizerky finišují přípravy. Nejdále jsou na sjezdovce Severák v Hraběticích. „O tomto víkendu zahájíme kurzy Víkendové lyžařské školičky. Pojede pouze vlek na Kampě a provoz nebude pro veřejnost, ale pouze pro účastníky tohoto kurzu,“ sdělil Petr Bažant ze společnosti Ski Bižu, která kromě Severáku provozuje areály Tanvaldský Špičák a Bedřichov.
9 fotografií

Areály zasněžují, tratě se chystají. Jizerské hory jsou na sezonu připravené

Jablonecko
Skiareál Špindlerův Mlýn zahájí v sobotu 10. prosince sezonu.
Vánoční svátky a jarní prázdniny. Po těchto termínech je největší poptávka při prodeji skipasů v největších krkonošských lyžařských střediscích. Platí to i pro Skiareál Špindlerův Mlýn, který v sobotu zahájí zimní sezonu, jejíž vrchol přijde už příští měsíc v podobě Světového poháru v alpském lyžování. V lednu tam rovněž vzplane olympijský oheň.
11 fotografií

Online skipasy válcují pokladny. Špindl startuje sezonu v sobotu, Pec v úterý

Krkonoše
Skiareál Malá Úpa zahájil v sobotu 3. prosince 2022 lyžařskou sezonu.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Ski areál Malá Úpa zahájil v sobotu za mlhavého počasí zimní sezonu. Lyžaři a snowboardisté mohli využít 700 metrů dlouhý úsek sjezdovky Pomezky za pětistovku na den, děti do 6 let zdarma. Vlek bude v provozu také v neděli od 8.30 do 16.00. O víkendu se lyžuje také na Černé hoře na sjezdovce Anděl. Příští sobotu 10. prosince odstartuje sezonu Skiareál Špindlerův Mlýn.
78 fotografií

FOTO: Pomezky se rozjely za pětistovku. Malá Úpa odstartovala lyžařskou sezonu

Krkonoše
Sjezdovka ve Wilsonově lese. Ilustrační foto
Vyšší výdaje čekají v nadcházející zimní sezóně Jihomoravany, kteří si nenechají ujít oblíbené zimní radovánky v podobě lyžování. Tři nejoblíbenější lyžařské areály na jižní Moravě hlásí již nyní zdražování skipasů, pro zákazníky si však připravili řadu novinek. Současně pracují na strategii, jak za provoz lyžařských areálů ušetřit co nejvíce peněz.
5 fotografií

Lyžování na jihu Moravy? Počasí zatím nepřeje, lidé si sáhnou hlouběji do kapsy

Brněnsko
Lipenské sjezdovky by se mohly rozšířit až k Loučovicím. Ilustrační foto.
Spolek Lipensko pro život upozorňuje, že začíná územní řízení týkající se výstavby pěti nových sjezdových tratí v celkové délce 6,5 km a dvou lanových drah o délce 1,5 kilometru, jež mají být umístěny v katastrálním území Lipna nad Vltavou a Loučovic u Dvorečné. „Ale to není vše,“ připomíná předsedkyně spolku Pavla Setničková. „Další projekt bude následovat, neboť v červenci prošel procesem posuzování dopadů na životní prostředí další projekt SAL Loučovice firmy Lipno Servis, který má přinést další dvě sjezdovky a odlesnění v rozsahu čtyř hektarů nad nádražím v Lipně nad Vltavou.“
52 fotografií

Projekt na rozšíření sjezdovek na Lipně pokračuje. Spolek vyzývá k petici

Českokrumlovsko
Konec zimní sezóny 2021/22 ve Skiareálu Lipno
Spolek Lipensko pro život upozorňuje, že začíná územní řízení týkající se výstavby pěti nových sjezdových tratí v celkové délce 6,5 km a dvou lanových drah o délce 1,5 kilometru, jež mají být umístěny v katastrálním území Lipna nad Vltavou a Loučovic u Dvorečné. „Ale to není vše,“ připomíná předsedkyně spolku Pavla Setničková. „Další projekt bude následovat, neboť v červenci prošel procesem posuzování dopadů na životní prostředí další projekt SAL Loučovice firmy Lipno Servis, který má přinést další dvě sjezdovky a odlesnění v rozsahu čtyř hektarů nad nádražím v Lipně nad Vltavou.“
52 fotografií

Projekt na rozšíření sjezdovek na Lipně pokračuje. Spolek vyzývá k petici

Regiony
Zasněžování na sjezdovce Horal v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.
Teplot pod nulou a první sněhové nadílky využili provozovatelé některých lyžařských středisek ve Zlínském kraji, aby zrychlili přípravu na zimní sezonu. Sněžná děla se v sobotu rozjela například v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, snímkem ze zasněžování se na sociálních sítích pochlubili také provozovatelé Skiareálu Stupava na Uherskohradišťsku. Předpovědi však výraznějšímu zasněžování v nejbližších dnech nepřejí, teploty se mají pohybovat spíše mírně nad nulou.
8 fotografií

Sněžná děla spustili v Karlovicích i na Stupavě. Skiareály využily první mrazy

Valašsko