ŠTÍTEK: ska

Proslulá kapela Blue Effect koncertovala ve společenské centru v Rychnově nad Kněžnou.
Rychnov nad Kněžnou – „Hrajeme staré věci pokaždé jinak, jinak by nás to ani nemohlo bavit. Při interpretaci zachováváme určitou vnitřní svobodu každé skladby,“ hovořil o svém koncertování kytarista a skladatel Radim Hladík před pátečním koncertem kapely Blue Effect v rychnovském Společenském centru.
10 fotografií

Sluneční hrob v novém hávu

Volný čas
Kapela Skarface z Paříže
Teplice – V pátek večer na Josefa vystoupí v teplickém clubu Božák kapela Skarface z Paříže. Skarface patří mezi opravdové hvězdy žánru Ska a 2Tone, na hudební scéně působí od roku 1991 a na kontě mají 12 studiových desek (poslední Longlife Legendary Bastards z roku 2008).

Mistři SKA vystoupí v Božáku

Volný čas
V Častolovicích zahráli a zapěli hudebníci kapely Sto zvířat v rámci takzvaného Postelového turné.
Častolovice – Neúnavní a bezkonkurenční mistři SKA Sto zvířat zahráli v sobotu večer v restauraci U lva v Častolovicích. Posluchače a hlavně tanečníky potěšili muzikanti songy z alba Postelový scény, ale nezapoměli ani na staré prověřené „řachandy“ . Potěšující bylo, že s ukončením koncertu nijak nespěchali.
4 fotografie

Sto zvířat hrálo jako o život

Volný čas
Počítač. Ilustrační snímek.
Choceň - Vloni pomohla hudba nevidomé Michalce. Výtěžek z několika koncertů jí zaplatil vytoužené piano. Letošní třetí ročník festivalu Hudba pomáhá má podtitul Hudba pro Toma.

Chtějí vydělat na počítač Tomovi

Orlicko
V3ska
Stod - Hudební festival Woodstod se po několikaleté pauze opět hlásí o slovo. Už v sobotu odpoledne se v areálu bývalých kasáren ve Stodu na jižním Plzeňsku představí osm kapel hrajících převážně reggae, SKA a punkovou muziku.

Woodstod nabídne punk i reggae

Volný čas
Dalším koncertem pokračovalo Léto s Rychtářem 2008 v Hlinsku. V amfiteátru se tentokrát představily kapely Horkýže Slíže (na snímku) a Vypsaná fiXa.
Pardubický kraj -Tradiční série kulturních akcí vHlinsku letos nabídne kromě koncertů jednodenní festival a tradiční Den otevřených dveří. Zahájení koncertů obstaralo rockové duo Alkehol a Harlej, na které včervenci naváže multižánrový festival Rychtář Fest (Horkýže Slíže, Sto Zvířat, UDG..).
8 fotografií

Léto s Rychtářem

Volný čas
Kapela Divokej Bill.
Herálec - Kulturní dům Herálec vstupuje do desáté koncertní sezony. U této příležitosti byly pro jarní program osloveny historicky nejúspěšnější skupiny. Program tak nabídne čtyři jedinečné koncerty, tradiční velikonoční zábavu a na závěr velkolepou oslavu desátých narozenin.

V Herálci deset let koncertují, přijedou známé kapely

Volný čas
Kapela Los Perdidos
Frenštát pod Radhoštěm - Celoprázdninový festival Frenštátské kulturní léto zahájí svůj srpnový program koncertů na náměstí pravým španělským SKA zČech. Tuto sobotu se na obvyklém místě představí sčím dál oblíbenějším hudebním žánrem uskupení Los Perdidos.

Los Perdidos přivezou do Frenštátu španělské SKA

Novojičínsko
Prague Ska Conspiracy
Nový Jičín – Po nedávném Jičínfestu se program celoprázdninového festivalu Novojičínské léto přesune zpět na novojičínské Masarykovo náměstí. Tento pátek se tam všem příznivcům živelné muziky svým koncertem představí přední pražská „skáčková“ skupina SKA Conspiracy.

Novojičínské léto rozpumpují SKA Conspiracy

Volný čas
Watermania na jablonecké přehradě.
Jablonec n. N. - Adrenalinová show s názvem Watermania vypukne v sobotu 5. července na jablonecké přehradě. 10.00 trénink, 13.00 kvalifikace, 16.00 finále.

Watermania míří na přehradu

Volný čas
Majáles 2007 - Zlín
Zlín - Někde ještě odhrnují poslední zbytky sněhu a jinde se už hospodyňky hrnou do jarního úklidu. Ale zlínští studenti takhle příchod jara neslaví! Plné ulice lidí a známí interpreti– to je náš styl!

Co vás čeká za program na Majáles 2008?

Volný čas
Kapela Rhizom
Karviná - Letošní II. ročník soutěžní přehlídky kapel různých hudebních žánrů zaplní prostory Hard Café v Karviné-Starém Městě přesně za měsíc, v sobotu 8. března.

Karvinský Woodstock ožije podruhé

Volný čas
Kapela Rhizom
Karviná - Letošní II. ročník soutěžní přehlídky kapel různých hudebních žánrů zaplní prostory Hard Café v Karviné-Starém Městě přesně za měsíc, v sobotu 8. března.

Karvinský Woodstock ožije podruhé

Volný čas
SKA legenda Derrick Morgan z Jamajky.
OLŠÍ - Fanoušci Derricka Morgana z Jamajky se konečně dočkali a svou hvězdu spatřili na vlastní oči. Legenda stylu ska byla hlavním hostem 3. ročníku festivalu ska, punku, reage a dalších alternativ Mighty Sounds.
6 fotografií

Legenda SKA spívala v Olší

Volný čas
Ska kapela Sto zvířat
DOBŘÍŠ - Skupina Sto zvířat je asi nejvýznamnějším hráčem na poli české SKA hudby. Byla založena v roce 1990 a od té doby bez přestávek získává nové a nové fanoušky. Kultovními se staly zejména hity Škola a Nikdy nic nebylo, které určitě zazní na dobříšském koncertě 6. dubna.

Muzikanti ze Sto zvířat prý zmermomocní Dobříš

Volný čas