ŠTÍTEK: sportovní areál

Ilustrační fotografie.
Česká obchodní inspekce uskutečnila začátkem letní turistické sezóny akci zaměřenou na kontrolu nabídky a prodeje výrobků a poskytování služeb. Celkem provedla v období od 2. května do 30. června 319 kontrol a porušení právních předpisů zjistila v 98 případech, což je téměř 31 procent. Prodejci nejčastěji nedodržovali správnou hmotnost pokrmu nebo míru nápoje.
7 fotografií

Špatná míra nebo hmotnost. Kontrolami ČOI neprošla třetina prodejců

Ekonomika
Slavnost  ve sportovním areálu v Semicích. Ilustrační foto
Semice - Pátý ročník Semických zahradních slavností připravil osadní výbor v této příměstské části Písku za přispění dobrovolných hasičů a Hostince Semice na sobotu 12. srpna ve sportovním areálu.

Zahradní slavnosti v Semicích s překvapením

Písecko
Na pravé spojce házenkářů Nového Veselí bude od nové sezony operovat Srb Marko Živojinovič.
Nové Veselí /ROZHOVOR/ – Opět lovili na Balkáně. Házenkáři Nového Veselí přivedli měsíc před začátkem další extraligové sezony zvučnou posilu v podobě bývalého srbského juniorského reprezentanta Marka Živojinoviče. „Chci klubu i sobě pomoci se posunout výše,“ řekla v rozhovoru pro Deník čerstvá akvizice Nového Veselí.

Nové Veselí má dobré jméno, říká nová srbská posila

Ostatní sporty
Ilustrační fotografie.
Havlíčkův Brod - S příchodem letních měsíců opadl zájem o návštěvu posiloven a fitness center. Není se čemu divit. Ve třicetistupňových vedrech dává většina lidí přednost odpočinku u bazénu a na zvedání činek nemá ani pomyšlení.

Lidé v létě nechodí, stěžují si posilovny

Havlíčkobrodsko
Školská sportoviště nutně potřebují rekonstrukci.
Pardubice – Školy v Pardubicích se dočkají opravy svých sportovišť. Podle analýzy, která zmapovala všech sedmnáct pardubických základních škol, nepotřebují rekonstrukci pouze budovy škol a stravovací zařízení, ale právě také sportovní areály.

Školská sportoviště nutně potřebují rekonstrukci

Pardubicko
Martin Habina.
Blansko /ROZHOVOR/ – Záliba v kreslení a vliv technicky založeného otce přivedly Martina Habinu k architektuře. Rodák z Bohumína je autorem desítek staveb: od bytových domů přes rodinné vily až po administrativní budovy či sportovní areály. Jeho projekty výrazně změnily i tvář Blanenska, kde dlouhodobě žije. Navíc právě teď stavebníci pracují na jeho návrhu klidové zóny v centru Blanska. „Věřím, že tato zóna bude jen dočasné opatření před úplnou dostavbou centra,“ říká architekt.
3 fotografie

Architekt Habina ke klidové zóně: Snad jde jen o dočasné opatření

Blanensko
Nohejbal. Ilustrační snímek.
Rychnov u Jablonce n. N. – Nohejbalová špička extraligy míří do Rychnova. Další ročník Bizon Cupu odstartuje už v sobotu 5. srpna v 9,30 hodin v místním sportovním areálu. A letos, jak potvrdil hlavní organizátor David Procházka, se bude určitě zase na co dívat.

Do Rychnova se chystá špička nohejbalové extraligy

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Pardubice – Pardubická sportoviště zůstávají otevřená i v době letních prázdnin. Děti tak nemusí sedět doma u počítačů a tabletů, mohou vyrazit za pohybem na čerstvý vzduch a to hned na několik míst po celém městě. Celkem je v Pardubicích otevřeno dvacet jedna sportovišť, která nabízejí vybavení pro různé druhy sportů. Kromě hřišť několika sportovních klubů otevře své sportovní areály také osm základních škol.

Sportoviště zůstávají přes prázdniny otevřená

Pardubicko
Házenkáři Jičína polykají tréninkové dávky
Jičín - Házenkáři Jičína v těchto dnech absolvují tvrdou přípravu, která je věnovaná opětovnému nabírání fyzických sil. Extraligový celek je na čtyřdenním soustředěním (27.-30. července) ve sportovním areálu Bret v Prkenném Dole u Žacléře. Hráči měli na programu hned první tréninkovou jednotku.

Házenkáři Jičína polykají tréninkové dávky

Ostatní sporty
Zatím nejnovější letošní kralupské workoutové hřiště se nachází rovněž v Lobečku, a to ve venkovním sportovním areálu s běžeckým oválem, malou kopanou, tenisem a plážovým volejbalem.
Kralupy – Workoutové cvičení je v podstatě kombinací kruhového tréninku, jakož i posilování, kde cvičenci aktivně využívají svoji vlastní váhu. Ideální je cvičení ve skupinách pod vedením již zkušeného trenéra, kdy se naučíte další cviky, vypilujete techniku a v neposlední řadě poznáte i další vrstevníky se zájmem o dlouhodobé vylepšování vlastní tělesné kondice.
3 fotografie

Workoutové konstrukce získávají stále větší oblibu

Mělnicko
Ilustrační foto
Jičín - V minulých dnech zahájili přípravu na novou extraligovou sezónu házenkáři jičínského Ronalu. Po třítýdenní pauze se širší kádr házenkářů sešel pod vedením nové trenérské dvojice Petr Mašát a Aleše Babák a za dohledu vedoucího týmu Petra Kynčla k prvnímu přípravnému bloku.

Extraligoví házenkáři již zahájili přípravu na sezonu

Ostatní sporty
Zádveřická rocková noc pod hvězdami
I když bylo v sobotu večer v Zádveřicích-Rakové zataženo, přesto tam zářily hvězdy. Konala se tam totiž už po jedenácté Zádveřická rocková noc pod hvězdami. V zádveřickém sportovním areálu to pěkně vřelo, prostor před pódiem byl zaplněný do posledního místečka.
26 fotografií

Protančená Zádveřická noc

Volný čas
Ilustrační foto.
Svou hornickou minulost si na obecních oslavách připomene Horní Město. Hornický den a Hornoměstské hody zde proběhnou v sobotu 22. a v neděli 23. července.

Hornický den v Horním Městě

Bruntálsko
Ilustrační foto.
Vyškov – V prvním kole prodali pouze pět zahrádek. Přitom jich k odkupu vybrali jedenadvacet a k pronájmu patnáct. Pozemky v nové zahrádkářské kolonii Sochorova ve Vyškově tak v současnosti radnice nabízí znovu. „Měli jsme už několik telefonátů s dotazy zájemců, pevně věřím, že prodej bude nyní úspěšnější,“ zmínil místostarosta Vyškova Karel Jurka.

Prodali zatím jen čtvrtinu. Vyškov proto rozjíždí druhé kolo odkupu zahrádek

Vyškovsko
Ilustrační fotografie
Králíky - Při procházce parkem se trochu protáhnout? Tuto možnost mají nyní Králičtí, kteří mohou nově využít čtyři nové cvičební stroje v parku u Střelnice.

Králičtí už mohou cvičit i venku

Orlicko