ŠTÍTEK: sportovní areál

Slatinice
Čím žijí vesnice či vesničky, které my "přespolní" obvykle jen projíždíme? Co je tam k vidění? A jak se tam žije? Nový seriál Deníku vás provede obcemi na Olomoucku. Přiblížíme vám místní atrakce, nejžhavější témata i zajímavé osobnosti. Tentokrát se podíváme do Slatinic, lázeňské obci pod Velkým Kosířem.
40 fotografií

Jak se žije ve Slatinicích? Pojďte na návštěvu

Olomoucko
Starostka Dolních Bojanovice Eva Rajchmanová.
/ROZHOVOR, VIZUALIZACE/ Počet obyvatel Dolních Bojanovic se loni poprvé přehoupl přes hranici tří tisíc. Obec se navíc připravuje na další rozšíření a také na řadu změn uvnitř současné zástavby. Zásadně se má v budoucnu proměnit podoba dvojice návsí. „Nyní připravujeme tu nejsložitější část, což je prostor za základní uměleckou školu,“ říká v rozhovoru Eva Rajchmanová. Starostkou obce je od listopadu 2014.
27 fotografií

Bojanovice čekají novinky: moderní centrum a pak i sportovní areál. Podívejte se

Hodonínsko
Sportoviště v Kladně.
Město Kladno finišuje s přípravou rozpočtu pro letošní rok. Kromě jiného by vedení města rádo investovalo do svých sportovních areálů. Mimo neodkladné rekonstrukce střechy zimního stadionu za 200 milionů korun, která začne v dubnu, se chtějí Kladenští věnovat úpravám aquaparku, fotbalových stadionů, ale i vybudování parkourového hřiště na Sletišti. Hovoří se ale i o dalších záměrech. Mezi nimi je například nová plavecká hala.
8 fotografií

Kladno chce investovat do sportovišť. Ve hře je i nová plavecká hala

Kladensko
Ukázky z nejlepšího návrhu autorského týmu U / U Studio z Prahy. Pracuje ve složení Martin Hrouda, Jiří Kotal a Tomáš Fridrich.
V Krnově mezi Petrovickou ulicí a Smetanovým okruhem je řada sportovních zařízení, od stadionů a tělocvičen až po hřiště. Krnov už ví, s kým bude spolupracovat na revitalizaci veřejných prostranství v této lokalitě, aby se jednotlivá sportoviště spojila do jednoho areálu. S vítězem soutěže „Krnov na start“.

Krnov už ví, jak propojit sportoviště do jednoho celku

Bruntálsko
Žáci VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ v Mostě sportují v novém.
Hejtman Oldřich Bubeníček se zúčastnil slavnostního otevření nově zrekonstruovaného víceúčelového sportovního areálu, který od tohoto školního roku mohou využívat ke svým sportovním aktivitám žáci z Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Mostě.

Žáci VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ v Mostě už sportují v novém

Čtenář reportér
U Základní školy Trávníky ve Vsetíně vyrostl nový moderní sportovní areál za více než 12 milionů korun.
Prvotřídního sportovního areálu pro míčové sporty i atletické disciplíny se s počátkem nového školního roku dočkala Základní škola Trávníky ve Vsetíně. Vznikl na místě původního asfaltového školního hřiště z 50. let minulého století, které už zdaleka nesplňovalo současné požadavky. Opravené jsou také šatny u tělocvičen.

Trávnická škola se pyšní novým atletickým areálem

Valašsko
Workoutové hřiště je volně přístupné pro všechny bez ohledu na denní dobu.
Fotbalový trávník se špičkovými parametry a zázemím, tenisový kurt s umělým povrchem, řada dětských herních prvků a nově i workoutové hřiště určené pro všechny věkové kategorie. Tak nyní vypadá sportovní areál obce Temelín, ležící téměř ve stínu chladicích věží stejnojmenné jaderné elektrárny.

Obec Temelín dál rozšiřuje sportovní areál

Čtenář reportér
Pozemky ve sportovním areálu Červená zahrada.
Hotovo. Boskovičtí zastupitelé odsouhlasili nákup pozemků ve sportovním areálu Červená zahrada. V lokalitě po bývalém lihovaru a zchátralém hotelu Velen. Advokátovi Janu Paroulkovi za zhruba hektarovou plochu zaplatí město ve třech splátkách 30 milionů korun. Paroulek navíc získá parcely mezi ulicemi Svatopluka Čecha a Absolonova na okraji Boskovic v hodnotě přes dva miliony korun.
12 fotografií

Boskovice zaplatí za pozemky advokátovi 30 milionů. Chtějí tam sportovní halu

Blanensko
Home Credit Aréna v Liberci. Ilustrační foto
Zastupitelé na svém mimořádném jednání schválili 10 milionů bez DPH pro provozovatele libereckého sportovního areálu včetně Home Credit Areny. Firma Sport Facility Management (SFM) Liberec, dceřiná společnost SYNER Group, požádala město o náhradu části nákladů, které musí nést v souvislosti se spravováním městského sportovního areálu.

Liberec kryje firmám ztráty. Miliony pošle také provozovateli sportovní arény

Liberecko