ŠTÍTEK: sportovní areál

Ilustrační foto
Radomyšl – Kdo chce prožít parádní dětský den ve skvělém prostředí, měl by v sobotu zavítat do Radomyšle, konkrétně do nového sportovního areálu nad základní školou.

Dětský den ve sportovním areálu

Strakonicko
Nový sportovní stadion se v Dobřanech slavnostně otevře již zítra 31. května.
Dobřany – Rekonstrukce dobřanského atletického oválu a krytého hokejbalového hřiště je dokončená. Výstavba sportovního areálu na jihu Plzeňska trvala více než rok a padlo na ni celkem 62 milionů korun.

Sportovní areál v Dobřanech je opraven

Plzeňsko
Ilustrační foto.
Radomyšl – Tady budou moci děti slavit svůj svátek v sobotu 1. června v novém sportovním areálu nad základní školou. Začátek je ve 14 hodin a je připraveno mnoho sportovních i jiných soutěží.

Oslavy dětských dnů

Strakonicko
Ilustrační foto.
V sobotu 25. května se koná ve sportovním areálu Velká cena Jičína v judu, která je současně i Českým pohárem. Tedy kvalifikací na mistrovství České republiky mužů. Jedná se již o 52. ročník soutěže, která má v českém judu nejdelší tradici. V Jičíně má delší tradici jen Mikulášský běh.

Judo: Velká cena Jičína již po dvaapadesáté

Ostatní sporty
Do novoměstského sportovního areálu míéří v letní sezoně cyklisté i vozíčkáři.
Nové Město na Moravě /FOTO/ – Lyžařská sezona ve Vysočina areně v Novém Městě skončila. I tamní „trvanlivé“ tratě vyrobené z technického sněhu postupně rozpouštějí sluneční paprsky a odplavují jarní deště. Lidé ze sportovního klubu, který areál spravuje, mají nyní plné ruce práce. Musí hlavně připravit tratě pro cyklisty, kteří už netrpělivě čekají na letošní oficiální otevření singletracků a dalších zajímavostí, které jim novoměstský sportovní areál nabízí.
10 fotografií

Singletracky se připravují na sezonu, oficiálně otevřené budou v půli dubna

Žďársko
Ilustrační foto
Chrudimsko – Díky sněhové nadílce i umělému zasněžování jsou v provozu sjezdovky v Hlinsku. Od pondělí do soboty se tu lyžuje od 8.30 hodin do 20 hodin, v neděli končí provoz v 17 hodin.

Jarní prázdniny budou přát pohybu

Chrudimsko
Ilustrační foto
První výrazné ochlazení a příchod takzvaných ledových dnů, tedy počasí, kdy se rtuť teploměru nevyšplhá po celých čtyřiadvacet hodin nad bod mrazu. To všechno byly impulsy, které už v neděli večer vyhnaly do ulic obcí na Slovácku řady dobrovolníků s hadicemi a vodou. První ledové plochy nastříkané pro veřejné bruslení tak budou mít v Bojkovicích či Nivnici.

Bruslit pod širým nebem se bude na Slovácku už tento týden

Slovácko
Opavští fotbalisté na soustředění v Uherském Brodě.
Nováček FORTUNA:LIGY z Opavy jde do druhé části zimní přípravy. V tomto týdnu čeká opavské týdenní soustředění v Uherském Brodě, a to v ověřeném sportovním areálu penzionu Lapač. Vrcholem bude páteční přípravný duel s druholigovou Jihlavou.  
12 fotografií

Fotbalisté Opavy jsou na soustředění

FORTUNA:LIGA
Sportovní areál za sokolovnou v Okříškách.
Okříšky – Za sokolovnou v Okříškách vznikl víceúčelový sportovní areál. Městys na něj získal dotaci, musel být proto dokončen do konce roku. Podařilo se. „Základem areálu je asfaltové hřiště na hokejbal, které chceme zároveň využívat v zimě na nastříkání ledu pro bruslení a hokej,“ popsal starosta Zdeněk Ryšavý. 

V Okříškách před koncem roku dokončili moderní sportovní areál

Třebíčsko
Ilustrační fotografie.
Telč - Na čtvrtek 13. prosince se chystá den otevřených dveří Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč. Letošní akce bude velmi výjimečná, lidé totiž poprvé uvidí nový sportovní areál. Žáci pátých tříd základní školy mají sraz v aule ve 14.15 hodin, žáci devátých tříd základní školy pak o tři čtvrtě hodiny později.

Telčská škola ve čtvrtek představí nové hřiště

Jihlavsko
Družstvo SKP Judo Jičín, z.s. ve složení: zleva M. Černý, J. Zachoval, M. Vaníček, P. Matějka a J. Krejčík.
Jičín - O uplynulém víkendu se uskutečnilo závěrečné extraligové kolo - baráž o postup či udržení se v extraligové soutěži pro rok 2019 v judu. Tělocvična jičínského Sportovního areálu přivítala extraligové celky Judoclub Liberec, SKP Judo Jičín a vítěze první ligy 2018, celek Judo Vysočina.

Judisté Jičína udrželi extraligu

Ostatní sporty
Novou podobu stadionu představil starosta Martin Kamarád.
Přibyslav - Vizualizaci nového sportovního areálu podle projektu havlíčkobrodského architekta Milana Stejskala na letošní poslední tiskové besedě na radnici 5. prosince novinářům představili starosta a místostarosta Přibyslavi - Martin Kamarád a Michael Omes.

Přibyslav touží po důstojnějším stadionu

Havlíčkobrodsko
Ilustrační foto
Plzeň - Na příští rok bude Plzeň hospodařit s rozpočtem o objemu osm miliard korun. Bude tedy oproti letošku o více než miliardu vyšší. Do městské kasy má přitéct téměř sedm miliard. Rozpočet budou příští týden schvalovat zastupitelé.

Největší část městského rozpočtu spolkne doprava

Plzeňsko