ŠTÍTEK: sportovní areál

Městský úřad Uherské Hradiště. Ilustrační foto.
Celkové příjmy 687 milionů korun, celkové výdaje 836 milionů. Rozpočet Uherského Hradiště pro příští rok bude se schodkem téměř sto padesáti milionů korun. Alespoň tak rozhodli koaliční partneři na prosincovém zasedání těsnou většinou čtrnácti ze sedmadvaceti zastupitelů. Případný rozdíl chce město krýt ze zásob vytvořených v minulých letech.

Hradiště schválilo rozpočet se ztrátou 150 milionů

Slovácko
Ilustrační foto.
Cheb - Rekonstrukce Zemědělské ulice, zateplení školy na Zlatém vrchu nebo třeba revitalizace sportovního areálu Lokomotiva. To jsou investiční akce, se kterými pro příští rok počítá nové vedení chebské radnice.

Cheb se chce zaměřit na investice

Chebsko
Ve skiareálu v Olešnici na Blanensku už jedou sněžná děla od úterního rána.
Jižní Morava – Nařídit si budík a v noci vzhůru do šichty na sjezdovku zasněžovat. V Němčičkách na Břeclavsku spustí sněžná děla v noci ze středy na čtvrtek. „Má mrznout několik dní, takže bychom mohli po nocích do víkendu vyrobit dost technického sněhu, aby pokryl alespoň část sjezdovky,“ uvedl předseda němčičského sokola Jaroslav Stávek, který sportovní areál spravuje.

V Olešnici zasněžují. V Němčičkách začne v sobotu sezóna

Z okolí
26. Mistrovství České republiky ve squashi v Galerii Harfa v Praze 4. března. Daniel Mekbib.
Squashista Daniel Mekbib bude patřit k hlavním favoritům mezinárodního turnaje Czech Open, který začal dnes ve sportovním areálu Hamr v Záběhlicích. Prvním nasazeným je Kanaďan David Baillargeon, do turnaje se zapojí celkem deset českých hráčů. „Těším se na to, až se představím před domácím publikem. Chci vyhrát a za tím si půjdu,“ prohlásil Mekbib. Finále je na programu v pátek od 19 hodin.
4 fotografie

Squashista Mekbib chce na Czech Open útočit na titul

Ostatní sporty
Tým fotbalistek pod vedením trenéra Jana Štola se chystá na mezinárodní fotbalové duely.
Jablonecko – Letošní říjen prožívají fotbalové Čertice především v plném tréninkovém nasazení. K běžným tréninkům se každý týden scházejí v Rohatsku, kde našly zázemí ve zdejším sportovním areálu. Uplynulý víkend rozšířený o pátek a pondělí potom využily k soustředění ve Smržovce, kde za přispění přízně počasí pilovaly kondici i práci s míčem.

Trenér Štol: S přípravou Čertic jsem spokojený

Fotbal
Bankovky, ekonomika. Ilustrační foto.
Nový Bor – Že milionová zakázka je malá a nezajímavá? Dnes ano. Stavební podniky si díky příznivé ekonomické situaci daleko více vybírají, do jakých výběrových řízení se přihlásí. Najít stavební firmu je složité i pro obce a města. V Novém Boru kvůli nezájmu firem začne se zpožděním stavba víceúčelového sportovního areálu a rekonstrukce mateřské školy v Kalinově ulici.

Ekonomický růst zpozdil v Novém Boru stavbu sportoviště

Českolipsko
Trenér slavkovských fotbalistů René Lysák
Slavkov u Brna /ROZHOVOR/ – Před léty fotbalový Slavkov u Brna koketoval s možností získat Moravskoslezskou ligu. A zdejšímu krásnému sportovnímu areálu by rozhodně slušela. Jenže sport číslo jedna ve slavném městě živoří. Letos padl až do okresního přeboru. Obrátit kormidlo směrem k lepším zítřkům se pokusí staronový trenér René Lysák. „Rekonstrukce klubu musí začít u jeho výkonného výboru,“ zdůraznil muž, který bude zastávat i funkci sportovního manažera.

Jsme v roce nula, říká nový trenér fotbalistů Slavkova u Brna René Lysák

Okresy
Ilustrační foto.
Cheb - Nové šatny, odvodnění a terénní úpravy. To jsou jen některé stavební práce, které do konce letošního roku provede stavební firma ve sportovním areálu Lokomotiva nedaleko centra Chebu. Náklady jsou téměř 35 milionů korun. S rekonstrukcí objektu se bude pokračovat i v příštím roce.

Na modernizaci hřiště půjde skoro 35 milionů

Chebsko
Ilustrační foto
Kostelec nad Černými lesy – Nemáte fotbalu dost ani v přestávce mezi sezonami? Pak je to příležitost právě pro vás. Fotbalový klub SK Kostelec nad Černými lesy pořádá pro registrované i neregistrované hráče (dospělí i dorost) v sobotu 14. července 2018 od 9 hodin ve sportovním areálu ,,Na Americe“ v Kostelci turnaj v malé kopané, který nese název Memoriál Jana Urbana.

V Kostelci se bude hrát už podeváté

Fotbal
Oslavy T. J. Sokol ve Strunkovicích nad Blanicí
Strunkovice nad Blanicí - V sobotu 2. června odpoledne se ve sportovním areálu na Sokolské louce sešli zástupci Sokolů nejen z místní tělocvičné jednoty Strunkovice nad Blanicí, ale i z Českých Budějovic, Čtyř Dvorů, Volyně, Kamenného Újezdu, Písku, Vodňan a Vřesovic, aby společně oslavili 110. výročí založení T. J. Sokol Strunkovice nad Blanicí.
13 fotografií

Ve Strunkovicích nad Blanicí oslavili 110. výročí T. J. Sokol

Prachaticko
Sportovní areál ve Zdicích
Zdice – K prioritám zastupitelů Zdic patří podpora školství a sportu. Z tohoto důvodu už několik let vedení města investuje miliony korun do rekonstrukce místní sportovní haly a jejího zázemí. Tato nákladná investiční akce byla rozdělena kvůli své finanční náročnosti do několika etap. I. etapa rekonstrukce sportovní haly stála město částku 11,6 milionu korun. Druhá etapa, která zahrnovala zateplení a obnovu sportovního zázemí i posilovny a zřízení recepce si vyžádala necelých pět milionů korun. Nyní město realizuje třetí etapu, na kterou požádalo o dotaci, ale nedostalo ji. Tak ji realizuje z vlastních zdrojů. Celkové náklady budou do pěti milionů korun.

Město Zdice pokračuje v rekonstrukci sportovní haly, modernizuje ubytovnu

Berounsko
Fotbalisté Hodonína (v červených dresech) se v posledních pěti zápasech trápí. Nyní jsou v tabulce třináctí.
Hodonín - V jednom sportovním areálu se slavil titul, ve druhém se vstřebávala hořkost z prohry. Hodonínští fotbalisté si znovu připisují další porážku. Tentokrát z domácího utkání proti prvnímu celku třetiligové tabulky Prostějovu. Ten si z Hodonína odváží tři body za výhru 3:1. Vítězství hostů se ale nerodilo snadno. První gólový zápis přišel až v pětašedesáté minutě.

Fotbalistům Hodonína se nedaří. Připisují si pátou prohru v řadě

Fotbal
Defibrilátor.
Chrudim – Podle přísloví „štěstí přeje připraveným“ se zařídila společnost Sportovní areály města Chrudim, Na nejvytíženějších sportovištích města má nově k dispozici defibrilátory, přístroje schopné elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce.

Elektrický výboj umí zahnat smrt

Chrudimsko