ŠTÍTEK: sportovní areál

Vítězem Praga Cupu se stal slovenský tým Atlético Košice.
Praha – Ve sportovním areálu Hamr Braník se uskutečnil 16. mezinárodní futsalový turnaj Praga Cup. Jediným zástupcem okresu byl tým Rekko spol. s.r.o., mezi nejlepších šestnáct se ale nedostal a nakonec se dělil o sedmnáctou příčku.

Tým Rekko mezi nejlepšími chyběl

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Čimelice - Obecní rozpočet na příští rok schválili zastupitelé bez výhrad s částkou 19,318 milionu korun na straně příjmů a se 17,113 milionu korun na výdaje. Dva miliony korun použijí na dlouhodobé splátky úvěrů.

Rozpočet počítá s péčí o zeleň

Písecko
Otužilci se ponořili do vody rybníka na Vodníku.
Vimperk - Teplota vzduchu plus 2 stupně, vody pouhých 0,9 provázely dvaadvacítku šumavských otužilců, kteří se zúčastnili 9. ročníku „Štěpánského koupání“ v přírodním koupališti vimperského sportovního areálu Vodník.

OBRAZEM: Otužilci se ponořili do vody Vodníku

Prachaticko
Veřejné bruslení na kutnohorském zimním stadionu 27. prosince 2017.
Kutnohorsko /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Období zimních sportů je v plném proudu a ledové plochy v Čáslavi a Kutné Hoře se tak pravidelně otevírají milovníkům bruslení. Jinak tomu není ani v těchto dnech. Zimní stadiony jsou návštěvníkům přístupné nejen ve všedních dnech, ale i na Silvestra a na Nový rok.
63 fotografií

Bruslaři se na ledě pobaví i na Silvestra a Nový rok

Kutnohorsko
Víceúčelové hřiště. Ilustrační foto.
Víceúčelové sportovní hřiště bude tento týden otevřeno ve Studénce u Základníškoly TGM. Sportovní areál je vybaven sektorem pro skok do dálky, vrh koulí a běžeckou rovinkou, která bude sportovcům sloužit až v létě příštího roku.

Vánoční dárek pro sportovce ve Studénce

Novojičínsko
Daniel Mekbib
Od úterý do neděle se v Praze uskuteční squashový mezinárodní turnaj mužů. Ve sportovním areálu Hamr se utká o 5000 USD (128 tisíc korun) 28 hráčů. Nejvýše nasazeným domácím squashistou je Daniel Mekbib. Současná česká jednička má na Prague Open dva cíle – vybojovat svůj historicky první titul na okruhu PSA a díky dobrému výsledku si zajistit postup mezi sto nejlepších. „V letošní sezoně jsem už dokázal porazit hráče z nejlepší padesátky. Věřím si,“ dodal Mekbib, který je v tuto chvíli na 103. příčce. V úterní kvalifikaci se představí několik českých hráčů, finále je na programu v neděli od 15:00.

Na Prague Open zabojuje Mekbib o první titul PSA

Ostatní sporty
Petr Řehoř v Kamenici nad Lipou v přípravě s Brnem dal svůj první gól za áčko Dynama.
„Pééťo, utíkej,“ znělo kdysi u fotbalového hřiště. Pronikavý hlas maminky se nesl daleko za hřiště, za branku, za oplocení sportovního areálu. Jedenáctiletý Petr Řehoř v týmu, který sestavila třídní učitelka na hodině tělocviku, prolétl obranou soupeře. Byl mezi střelci turnaje se jménem McDonald's Cup.

Řehoř zůstal u fotbalu. Teď je nadějí Dynama

Fotbal
Nové parkoviště přinese nejen pohodlnější a bezpečnější parkování, ale i samotné vyjíždění z parkoviště, neboť to nově bude možné jen jedním místem.
Kosmonosy - Velké ostré kameny, řidiči parkující tak, jak jim to zrovna vyjde, či nekontrolovatelné vjíždění na silnici v šířce celé parkovací plochy. Tak to je u sportovního areálu SK Kosmonosy už minulostí. Město tam nechalo doslova ohavné parkoviště na vjezdu do města ve směru od Bakova nad Jizerou kompletně zrekonstruovat.
5 fotografií

FOTO: Ohavné parkoviště je minulostí

Boleslavsko
Ilustrační foto.
Brno – Na dvou elektrokolech a elektrokoloběžce jezdí od minulého pátku zaměstnanci úřadu městské části v brněnských Židenicích. Radní jim tak chtějí usnadnit cestování ve městě. „Brněnská doprava je katastrofická. Příští rok ji navíc zkomplikuje uzavírka Zábrdovické ulice a mostu přes Svitavu, proto jsme se rozhodli kola a koloběžku koupit,“ uvedl v pondělí židenický místostarosta Petr Kunc.

Žideničtí úředníci budou jezdit na elektrokolech. Kvůli uzavírkám

Brněnsko
Salmův mlýn v Blansku.
Blansko – Sportovní areál Ludvíka Daňka v Blansku navštíví denně stovky lidí. Jde totiž o místo s největší koncentrací sportovišť ve městě. Často se pak stane, že návštěvníci areálu nemají kde zaparkovat. To by se však mělo v budoucnu změnit. Město totiž chystá opravu mostu, zpevnění cesty a vybudování parkoviště u Salmova mlýna.

U Salmova mlýna bude parkoviště

Blanensko
Bludiště Radotín
Obyvatelé Radotína pořádají demonstraci s názvem Neodvolíme kácení tújí!, a to ve středu 13. prosince od 14 hodin. Postavit se tak chtějí záměru městské části zrušit dosavadní tújové bludiště. Areál o 850 vzrostlých tújích má ustoupit parkovišti pro 76 aut, které bude sloužit nově budovanému krytému bazénu. 

KRÁTCE: Radotínští se postaví proti zrušení bludiště

Praha
Bludiště Radotín
Kvůli výstavbě nového krytého bazénu zanikne největší tújové bludiště v republice. Místním se to nelíbí, petici proti podepsalo přes 500 lidí. Už na konci září se na bráně areálu bludiště v Radotíně objevil nápis Zavíráme, který se nelíbil řadě návštěvníků. „Jsme rádi, že jsme se k vám mohli podívat, je to obrovská škoda!“ napsala tehdy na sociální síti Dagmar Brzoňová.

Radotínské bludiště z tújí skončilo. Nahradí ho parkoviště

Z okolí
Přestavba a úprava opuštěného modrého věžáku, který se nachází nedaleko centra města Chebu, vyjde na celkem deset milionů.
Cheb – Přestavba a úprava opuštěného modrého věžáku, který se nachází nedaleko centra města Chebu, vyjde na celkem deset milionů. Dům se nachází nedaleko sportovního areálu Lokomotiva a sloužil dříve jako vysokoškolská kolej.

Přestavba za miliony

Chebsko
Ilustrační foto.
Královéhradecko, Libáň - Po dlouhé roky chránily libáňské sportovce před slunečními paprsky a větrem vzrostlé topoly. „Přestárlé stromy se musely vykácet především z bezpečnostních důvodů,“ vysvětluje starosta Libáně Jaromír Přibyl.

Sportovní areál obklopí dvaapadesát buků

Z okolí
V listopadu odstartovala zásadní přestavba sportovního areálu Na Losích.
Havlíčkův Brod – Broští atleti se konečně dočkají moderního zázemí. V listopadu odstartovala zásadní přestavba sportovního areálu Na Losích. Na stavbě za necelých 37 milionů korun začala pracovat stavební firma Chládek a Tintěra. Hotovo by mělo být do konce července příštího roku.

Brodská atletika se dočká moderního sportoviště

Havlíčkobrodsko