ŠTÍTEK: stavební rekonstrukce

Ilustrační foto.
Pardubice – Areál Pardubické nemocnice čeká kvůli stavbě centrálního urgentního příjmu další demolice. Poté, co na konci ledna byla zbourána bývalá dětská chirurgie, nyní čeká stejný osud i budovu, ve které se nachází jídelna pro zaměstnance nemocnice.

Nemocnice bude mít novu jídelnu

Pardubicko
Sokolovská ZUŠ
Sokolov – Firma opravující sokolovskou základní uměleckou školu opět nestihla další termín dokončení. Někteří žáci jsou tak stále nuceni chodit na výuku do městského domu kultury (MDK). Na penále už firma nyní platí bezmála 600 tisíc korun a částka stále narůstá.

Děti musí stále hrát a zpívat v azylu

Sokolovsko
Ilustrační foto.
Mladá Boleslav - Dům určený speciálně pro bydlení autistů by měl vzniknout v Mladé Boleslavi. Vyplývá to z usnesení středočeských radních, kteří vybudování tamějšího domova pro osoby s nízkofunkčním autismem podpořili. Kraj by podle tohoto záměru měl koupit a nechat zrekonstruovat dům pro svou příspěvkovou organizaci Centrum 83, která se nyní zaměřuje především na pomoc lidem, jimž jejich soběstačnost omezuje postižení; ať už mentální, nebo kombinované.

Kraj by chtěl otevřít nový domov pro autisty

Z okolí
Pražská tržnice v Holešovicích.
Rada hlavního města Prahy na pondělním zasedání schválila navýšení investičního rozpočtu. Přesně 100 milionů korun má v plánu nové vedení metropole dát na obnovu Pražské tržnice. Z památkově chráněného areálu v Holešovicích by měly do konce února zmizet venkovní stánky. Magistrát trhovcům vypověděl nájemní smlouvu. Stánkový prodej by se naopak měl vrátit do Staroměstské tržnice.
21 fotografií

Pražská tržnice je ostudně zanedbaný areál. Město dá na její obnovu 100 milionů

Praha
Ilustrační foto.
Pomněnice - K pořádnému dramatu se schylovalo v neděli 10. února po sedmé ranní ve stájích Školního statku v benešovských Pomněnicích. Jeden z ustájených koní totiž strčil nohu mezi dvě části kovového oplocení výběhu a zpátky ji už nedokázal vytáhnout. Naštěstí zvíře zůstávalo klidné a tak tomu bylo i po příjezdu profesionálních hasičů z HZS Benešov.

KRÁTCE: Osvobozování zaklíněného koně trvalo jen deset minut

Benešovsko
Kolona na dálnici D1. Ilustrační foto.
Na dálnici D1 u Humpolce se dnes kvůli omezení provozu do jednoho jízdního pruhu tvoří kilometrové kolony. Řidiči musejí počítat se zdržením hlavně ve směru na Prahu, kde byla podle Národního dopravního informačního centra před 10:30 kolona od 117. do 104. kilometru. Na zprůjezdnění D1 ve standardní šířce pracují dělníci mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem od pátečního večera. Provizorní svodidla už odstranili. Teď obnovují dopravní značení. Práce skončí dnes, uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Dálnice D1 opět stála. Před zúžením u Humpolce se tvoří kilometrové kolony

Česko
Ilustrační snímek.
Volyně – Školství ve Volyni bude každoročně dostávat finanční injekci ve výší 1,5 milionu korun pro mateřskou a až 2 miliony korun pro základní školu. To je vize, kterou chce dodržet nové vedení radnice.

Do škol ve Volyni půjdou miliony korun

Strakonicko
Letní kino - ilustrační foto
Rakovník - Rekonstrukce hlediště v rakovnickém letním kině vázne. Město Rakovník muselo znovu vypsat veřejnou zakázku, jelikož napoprvé nedorazila od firem jediná nabídka. Sdělil to mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.Veřejnou zakázku vypsalo 20. prosince, firmy se mohly hlásit do 15. ledna. Nyní se blíží konec i druhého „pokusu“.

Oprava kina se komplikuje. Nehlásí se firmy

Rakovnicko
Ilustrační foto
Mělník – Mělničané žijící na Slovanech se konečně dočkají rekonstrukce starého dětského hřiště. Úplně nové hrací prvky pro děti budou nejen na mělnických Slovanech, ale i ve Sportovní ulici. Obě hřiště totiž projdou rozsáhlou rekonstrukcí. Na prvním zmiňovaném se dokonce ti starší mohou těšit i na workoutové hřiště.

Nová hřiště budou Na Slovanech a ve Sportovní ulici

Mělnicko
Ilustrační foto.
Povodí Odry chystá v regionu jednu z nejrozsáhlejších stavebních akcí za poslední roky. Po loňském dokončení bezmála půlmiliardové rekonstrukce přehrady Šance a přestavbě Staroměstského jezu ve Frýdku-Místku za padesát milionů korun letos státní podnik upře pozornost na opravu přivaděče Vyšní Lhoty – Žermanice.

Vodní kanál napájecí Žermanickou přehradu čeká oprava

Frýdecko-Místecko
Starosta Němčic nad Hanou Jan Vrána
/ROZHOVOR/ Do starostovského křesla vynesly šestačtyřicetiletého Jana Vránu podzimní komunální volby. Po třináctiletém místostarostování, převzal po Ivaně Dvořákové nelehkou funkci nejvyššího představitele dvoutisícového městečka na jihu Prostějovska. Co jeho rodné Němčice čeká v nejbližším období, prozradil Deníku Jan Vrána v exkluzivním rozhovoru.

Trápí nás úbytek spodních vod, říká němčický starosta Jan Vrána

Prostějovsko
Záchrany se má dočkat i ruina Kounicova domu v centru České Lípy. Foceno 30. ledna 2019.
Česká Lípa – Zabezpečovací práce a provizorní zastřešení památného Kounicova domu v centru České Lípy, který vyhořel na jaře 2015, jsou neodkladné. Areál je nyní oplocen a místo sondovali archeologové. Nové vedení města nechce s opravami otálet. Starostka Jitka Volfová konstatovala, že je reálné ze strany města připravit rekonstrukci památky ještě v tomto roce.
12 fotografií

Město chce letos stihnout připravit rekonstrukci vyhořelého Kounicova domu

Českolipsko
Vizualizace nového červeného železničního mostu v Praze.
Legendární železniční most spojující nábřeží pod Vyšehradem se Smíchovem, který je ve velmi špatném stavu, by se měl podle vedení Prahy dočkat rekonstrukce. Městský Institut plánování a rozvoje (IPR Praha) představil v pátek „koncepční rozvahu“. Tým vedl architekt Roman Koucký, který se podílel i na Trojském mostě. Zúčastněné strany se shodly na tom, že nový most má mít tři koleje. Nejspíš změní barvu a na Výtoni u náplavky vznikne nová vlaková zastávka.
5 fotografií

Železniční most má být červený a tříkolejný. Na Výtoni je v plánu zastávka

Praha
Ilustrační foto.
Telč – Obrnit se trpělivostí a připravit se na nejrůznější komplikace. To letos budou muset udělat lidé ze sídliště Jana Žižky v telčské čtvrti Štěpnice. Chystá se tam totiž rozsáhlá revitalizace a místo bude po celý rok rozkopané. Akce se připravovala několik let.

Jedno z telčských sídlišť bude rozkopané

Jihlavsko
Nábřeží Ladislava Stehny v Jindřichově Hradci.
Jindřichův Hradec – Nutnost přestavby dopravně frekventovaného nábřeží Ladislava Stehny v historickém srdci města u Vajgaru ukládá úřadu skutečnost, že v roce 2020 vyprší městu výjimka z hlukové studie. To znamená, že z nábřeží do té doby musejí zmizet „hlučné“ dlažební kostky.

Chystá se přestavba hradeckého nábřeží

Jindřichohradecko
K-centrum v Kolíně.
Kolín - Bourací práce v rámci rekonstrukce budovy K-centra v Kolíně byly zahájeny už počátkem ledna. Kvůli tomu, že pracovníci nemají náhradní prostory, byla důležitá služba K-centra pozastavena. Bez centra nemá spousty uživatelů drog teplé a čisté zázemí, a zejména si nemají kde vyměnit použité injekční stříkačky. To může vést k půjčování jehel mezi nimi, i k rozšíření infekcí.

Služba K-centra je aktuálně pozastavena

Kolínsko
Objekt tribuny a kabin před dokončením.
Nasavrky – Fotbalové hřiště FC Nasavrky nyní prochází nákladnou rekonstrukcí. Součástí takřka už dokončeného projektu byla také výstavba objektu moderní tribuny s šatnami a s dalším zázemím odpovídající dnešním požadavkům. Investice do nasavrckého fotbalového svatostánku si už vyžádala přes 20 milionů korun. Z toho zhruba 11 500 tisíc Kč činila státní dotace, devíti miliony a 600 tisíci přispělo město Nasavrky a zbytek přidal samotný klub.

Dvacet milionů nebude stačit, nasavrčtí fotbalisté vypsali sbírku

Chrudimsko
Farní kostel Narození sv. Jana Křtitele v Přibyslavi.
Přibyslav – Už zhruba tři roky trvá vnější rekonstrukce zdí kostela svatého Jana Křtitele v Přibyslavi. Římskokatolická farnost společně s městem naplánovaly kompletní odvlhčení jeho zdí a rovněž novou fasádu. Náklady by měly v součtu přesáhnout 10 milionů korun. Jenže, jak se zdá, ty peníze nebudou zdaleka stačit. Farnost v Přibyslavi proto vyhlásila veřejnou sbírku na dva roky.

Opravy kostela v Přibyslavi se prodražují, pomoci může dvouletá veřejná sbírka

Havlíčkobrodsko
Farní kostel Narození sv. Jana Křtitele v Přibyslavi.
Už zhruba tři roky trvá vnější rekonstrukce zdí kostela svatého Jana Křtitele v Přibyslavi. Římskokatolická farnost společně s městem naplánovaly kompletní odvlhčení jeho zdí a rovněž novou fasádu. Náklady by měly v součtu přesáhnout 10 milionů korun. Jenže, jak se zdá, ty peníze nebudou zdaleka stačit. Farnost v Přibyslavi proto vyhlásila veřejnou sbírku na dva roky.
4 fotografie

Opravy kostela v Přibyslavi se prodražují. Pomoci může dvouletá veřejná sbírka

Regiony