ŠTÍTEK: Strmilov

Fotbalisté Stráže vstoupili do druhé poloviny okresního přeboru výhrou v Suchdole, po níž mají na čele tabulky náskok sedmi bodů.
Úvodním jarním kolem začala druhá část fotbalového okresního přeboru mužů. Vedoucí Stráž potvrdila ambice a po hladkém vítězství na hřišti suchdolské rezervy na čele tabulky zvýšila náskok už na sedm bodů, protože druhé dačické béčko doma podlehlo Staré Hlíně, která na něj tak ztrácí už jen bod.

Fotbalisté Stráže vyhráli u Lužnice a vedou přebor už o sedm bodů

Okresy
Strmilovští fotbalisté ovládli Zimní pohár, když ve finále porazili dačické béčko 5:3.
Fotbalisté Strmilova se stali vítězi dalšího ročníku Zimního poháru, který pro týmy z Jindřichohradecka pořádá okresní fotbalový svaz. Ve finále porazili hráče dačického béčka 5:3 a zajistili si zároveň právo účasti v krajské části poháru.

Strmilov vyhrál Zimní pohár, ve finále zdolal Dačice

Okresy
Fotbalisté dačického béčka se probojovali do finále Zimního poháru OFS, v němž se o celkové prvenství utkají se Strmilovem.
Fotbalový Zimní pohár mužů, který pro týmy z Jindřichohradecka organizuje okresní fotbalový svaz, už zná oba finalisty. Probojovali se do něj hráči dačického béčka a Strmilova coby vítězové základních skupin, kteří se o trofej utkají v sobotu 18. března ve Staré Hlíně (13 hodin).

Ve finále Zimního poháru dačičtí fotbalisté vyzvou Strmilov

Okresy
V Hodicích se lidé mohli seznámit, jak to chodí v lese.
Na sobotu 18. červenci si obec Hodice připravila první ročník Dne otevřených lesů. Na vyhlídce u Kratizen se v půl druhé odpoledne sešlo asi třicet nadšenců. Ti si společně s lesním hospodářem a zastupiteli prošli některé lesní úseky ve vlastnictví obce. Na závěr na účastníky na hájence čekaly různé úkoly, klobásky a také speciální pivo Lesmistr. Bonusem byla ukázka těžby harvestorem.
17 fotografií

Otevřené lesy. V Hodicích lidé viděli, co všechno umí harvestor

Čtenář reportér
Víkendové počasí jaro rozhodně nepřipomínalo, o čemž se přesvědčili i aktéři utkání Strmilov – Číměř/N. Bystřice B. Chumelenice a sníh na trávníku nakonec mnohem víc vyhovoval domácímu celku (v modrém), který svého soupeře deklasoval 10:4.
Druhé jarní kolo fotbalového přeboru Jindřichohradecka poznamenaly rozmary počasí. Z kompletního programu 15. kola se odehrálo pět duelů, další dva byly kvůli nezpůsobilému termínu odloženy. Nehrály se tak duely Kunžak – Stará Hlína a Staré Hobzí – Popelín. ve zbývajících duelech se střelecky činili favorité z nejvyšších příček.
19 fotografií

Strmilov nasázel Číměři desítku, Nečeda se trefil čtyřikrát

Okresy
Fotbalový Zimní pohár zakončil boje ve skupinách a nyní už má před sebou pouze duel o celkového vítěze.
Fotbalový turnaj mužů s názvem Zimní pohár, který po týmy z Jindřichohradecka organizuje okresní fotbalový svaz, dospěl do finále. O trofej se v sobotu 19. března střetne Stará Hlína, která na svém umělém trávníku přivítá Kunžak (11 hodin).

Stará Hlína ve finále Zimního poháru vyzve Kunžak

Okresy