ŠTÍTEK: Strmilov

Řezbář Jan Hanz Štěbeták (na snímku) vytvořil na školní zahradě sochu sovy na knihách.
Hodice – Ještě v pondělí ráno 26. srpna stál na školní zahradě v Hodicích pouze vysoký pařez od nedávno skáceného jasanu. O několik hodin později se pod rukama řezbáře Jana Hanze Štěbetáka ze Strmilova proměnil v moudrou sovu na knihách. Ta poprvé uvítá žáky hodické základní školy v pondělí 2. září.
7 fotografií

OBRAZEM: Pahýl jasanu vystřídala moudrá sova

Jihlavsko
Ilustrační snímek. Pouta
Strmilov - Řidič osobního automobilu VW Golf jel 11. června v noci po silnici ve směru od Strmilova na Malý Jeníkov. Přibližně jeden kilometr za Strmilovem při projíždění přímého úseku komunikace ze svahu se za jízdy pravděpodobně nevěnoval řízení vozidla a vyjel vpravo mimo vozovku, kde přední částí vozidla narazil do vzrostlého stromu.  

Opilý řidič narazil do stromu a skončil v nemocnici. Teď ho čeká soud

Nehody
Pštrosy se pracovníkům ze Zooparku Na Hrádečku podařilo odchytit po třech hodinách.
/ANKETA/ Kolem Strmilova volně běhali dva pštrosi. Ukázalo se, že utekli majiteli, který už neměl zájem o to, aby je pochytal – měl policii říct, ať si zvířata třeba zastřelí myslivci, že on už je nechce.

KOMENTÁŘ ADAMA HUDCE: O pštrosech

Jindřichohradecko
Chalupářský koloběh u rybníku Zvůle má za sebou již třetí ročník. Mezi účastníky byla i silná výprava z SK Kardašova Řečice.
Zvůle - Již třetí ročník má za sebou ,,Chalupářský koloběh", kterého se pravidelně účastní také členové SK Kardašova Řečice. Letos tomu nebylo jinak a v sobotu na start amatérského duatlonu, který se stále víc dostává do povědomí sportovců, se postavilo celkem 59 závodníků.
14 fotografií

Chalupářský koloběh 2019

Ostatní sporty
Strmilov. Ilustrační foto.
Strmilov – Oživit sousedské vztahy, zvelebit veřejná prostranství kolem studní ve městě a probudit u lidí zájem o veřejný prostor. Na to všechno se v letošním roce zaměří obyvatelé města v rámci poeticky nazvaného projektu Cesty strmilovské vody.

Strmilovští budou letos pátrat po cestách vody

Jindřichohradecko