ŠTÍTEK: Strmilov

Klikovský útočník Zdeněk Mládek.
Jindřichohradecko – Okresní přebor v kopané pokračoval 9. kolem. Vedoucí duo opět nezaváhalo, společný tým Číměře a Nové Bystřice rozpoutal ve Staňkově v první půli sedmigólovou kanonádu, a i když se domácí po obrátce vzpamatovali, na body rozhodně pomýšlet nemohli. Klikov zase přesvědčivě zvítězil především zásluhou kanonýra Mládka ve Stráži.

Diváci ve Staňkově viděli 12 gólů

Fotbal
Fotbal - ilustrační snímek
Jindřichohradecko - Přinášíme aktuální výsledkový servis z víkendových zápasů fotbalových soutěží mužů na Jindřichohradecku. Ve šlágru 8. kola okresního přeboru mužů si Klikov poradil se Strmilovem a v tabulce se dál bodově drží vedoucí Číměře, která deklasovala Staré Hobzí.

Staré Hobzí dostalo od lídra 10 gólů

Fotbal
Ilustrační snímek.
Jindřichohradecko – Ve šlágru kola společný tým Číměře a Nové Bystřice doma neuspěl proti velenické Lokomotivě a přišel o pozici lídra, na kterou se po výhře nad Starým Hobzím propracovali strmilovští fotbalisté. Ve velké pohodě nyní hraje Klikov, což na vlastní kůži pocítili hráči Staňkova, kteří si odvezli osmigólovou nadílku. Plný bodový zisk podruhé v sezoně slaví Popelín.

Fotbalisté Strmilova pronikli do čela přeboru

Fotbal
Suchdolské béčko porazilo Popelín 5:0.
Jindřichohradecko – Největší pozornost 4. kola fotbalového okresního přeboru mužů byla upřena do Strmilova, kde se představil loňský účastník I. B třídy z Velenic. Nabuzený domácí tým, který hnalo při tamní pouti do boje na 160 příznivců, nedal soupeři „čichnout" a na dlouhou zpáteční cestu mu přibal osm gólů.

Fotbalisté Strmilova o pouti nadělovali

Fotbal
Fotbalisté Popelína porazili v 17. kole okresního přeboru na domácím hřišti suchdolské béčko 2:0 a dostali se před svého soupeře na 8. místo tabulky. Foto: Dominika Maršíková
Jindřichohradecko/OBRAZEM/ – K největšímu překvapení 3. kola fotbalového přeboru mužů došlo ve Stráži, kde klopýtla favorizovaná Stará Hlína. Úvodní kolo již mají za sebou obě skupiny okresní soutěže. Přinášíme víkedový souhrn výsledků.
9 fotografií

Stráž si vyšlápla na favorita

Fotbal
Ilustrační snímek.
Jindřichohradecko - Přinášíme aktuální výsledkový servis z víkendových fotbalových soutěží mužů na Jindřichohradecku. Největším překvapením předposledního kola okresního přeboru mužů je porážka mistrovských Slavonic se sestupující Dešnou. 

Slavonický přeborník prohrál s poslední Dešnou

Fotbal
 Motorkářská mše  se v neděli uskutečnila ve Strmilově. Jednalo se již o devátý ročník a bohoslužbu tradičně sloužil evangelický Farář Jaroslav F. Pechar.
Jindřichohradecko - Motorkářská mše se v neděli uskutečnila ve Strmilově. Jednalo se již o devátý ročník a bohoslužbu tradičně sloužil evangelický Farář Jaroslav F. Pechar. Letos přijelo zhruba 200 motorkářů na 118 strojích. Některé milovníky rychlosti však o víkendu neochránila ani vyšší moc a policisté tak museli řešit řadu nehod motocyklů.
7 fotografií

Rychlost a alkohol hrály prim

Nehody
Fotbal.
Jindřichohradecko - Přinášíme aktuální výsledkový servis z víkendových fotbalových soutěží mužů na Jindřichohradecku. Fotbalisté Slavonic v okresním přeboru mužů zvítězili na půdě suchdolského béčka a s předstihem si zajistili postup do krajské I. B třídy.

Fotbalisté Slavonic slaví postup

Fotbal
Ilustrační snímek.
Jindřichohradecko – Fotbalisté Slavonic v 21. kole okresního přeboru mužů sice proti Strmilovu nepodali optimální výkon, ale tři body nakonec vyválčili a už jim chybí pouze krůček k jistotě návratu do krajské soutěže.

Slavonicím chybí bod k postupu

Fotbal
Fotbalisté Popelína remizovali se Staňkovem 2:2.
Jindřichohradecko – Ve 20. kole okresního přeboru mužů byla hlavní pozornost upřena do Staré Hlíny, kde domácí fotbalisté v přímém souboji o druhou příčku porazili Staré Hobzí gólem v 89. minutě. Vedoucí Slavonice uspěly ve Studené a připsaly si tak už devatenácté vítězství v sezoně.

Strmilov nastřílel Dešné sedm gólů

Fotbal
Ilustrační snímek.
Jindřichohradecko – Až v 18. kole okresního přeboru mužů si první ztrátu připsali slavoničtí fotbalisté. Ti podlehli na hřišti druhé Staré Hlíny, ale nadále mají na čele tabulky veliký náskok.

Stará Hlína získala skalp Slavonic

Fotbal
Ilustrační snímek.
Jindřichohradecko – Hned v úvodním jarním kole okresního přeboru mužů fotbalisté Slavonic na čele tabulky zvýšili náskok už na patnáct bodů. Lídr doma podle očekávání porazil Staré Hobzí a využil zaváhání do té doby druhých Novosedel, které podlehly na svém hřišti Staré Hlíně. 

Slavonický lídr zvýšil náskok na 15 bodů

Fotbal
Ilustrační foto.
Nová Včelnice - Dvě stovky lidí by v budoucnu mohly najít práci v nově vznikající průmyslové zóně v Nové Včelnici. Město již prodalo první dva pozemky budoucím investorům.

Ve Včelnici bude práce dost

Jindřichohradecko
Medvědi na Štědrý den hodovali
Český Krumlov – Huňáči Vok a Kateřina se ve Štědrý den nemohli dočkat, až je medvědář Jan Míša Černý vypustí zpoza mříží. Důvod byl jasný. Od rána nosili místní i přespolní medvědům pamlsky. Ty pokládali na kameny, nebo věšeli na stromky speciální bavlnkou, která se postupně zcela rozpustí a medvědům neublíží. Veškeré pamlsky navíc osobně ochutnal i medvědář, takže medvědi si mohli býti jistí, že je čekají jen samé dobré věci.
6 fotografií

Medvědi na Štědrý den hodovali

Českokrumlovsko
Ilustrační snímek.
Jindřichohradecko – Podzimní derniéra fotbalového okresního přeboru mužů přinesla další vítězství vedoucích Slavonic, desetibrankovou přestřelku v Číměři, debakl Dešné v místním derby a také jednu kontumaci, když za Popelín v utkání proti Novosedlům nastoupil jeden z hráčů tzv. načerno.

Číměř po přestřelce zdolala Strmilov

Fotbal