ŠTÍTEK: Světová výstava

Šedesátkou sex nekončí.
Proč si většina z nás nedokáže a vlastně ani nechce představovat během intimních hrátek dvě vrásčitá těla? Jako by sex po dosažení určitého věku totálně přestal navenek existovat. Nikdo se nechce bavit o intimním životě po šedesátce, přitom v dnešní době už šedesátka dávno není, co bývala. O tom, proč je sex ve vyšším věku tabu a jak se mění naše tělo, promluvila sexpertka Veronika Kubíčková. 

Intimnosti po šedesátce jsou běžné, i když o nich média nemluví, říká Kubíčková

Společnost
Olomoucký půlmaraton, 17. června 2023
Jedna z největších sportovních akcí na území města Olomouce, každoroční půlmaraton, se už o tomto víkendu dočká svého čtrnáctého ročníku. Poprvé ve své historii ale s řadou novinek a také pod novým jménem Mattoni Olomouc Running Festival. Závod spadá pod organizaci RunCzech a společně s půlmaratony v Karlových Varech, Českých Budějovicích a Ústí nad Labem také do série EuroHeroes.
79 fotografií

Půlmaraton v Olomouci s novým názvem a novým závodem. Kdo jsou favorité?

Ostatní sporty
Ženy se mnohem více potýkají se sadomasochismem než s pedofilií.
Neobvyklé sexuální preference neboli parafilie jsou vrozené. Nevybíráme si, kdo nebo co nás bude přitahovat, jestli muži, ženy nebo třeba kůže či bolest. Někteří parafilici balancují na hranici únosné zákonem nebo jen pouhou lidskou tolerancí. Dnes už víme, že to není nemoc, která by se dala léčit, a už vůbec ne drastickými metodami, jako tomu bylo v minulosti.

Pedofilie se vyskytuje i u žen. Vyhledávají pomoc, říká psycholožka Leona Šímová

Společnost
Vyškovská knihovna přivítala dva hosty: dráhovou a silniční cyklistku Ladu Kozlíkovou Usnulovou a jejího trenéra a partnera Břetislava Usnula.
/FOTO/ V pátek sedmnáctého května se v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově konala další beseda z cyklu Vyškovsko má talent. Tentokrát jsme přivítali dva hosty: dráhovou a silniční cyklistku, držitelku čtyřiceti medailí, mimo jiné šestadvaceti zlatých z Mistrovství České republiky a zlatých z Mistrovství Evropy i světa, Ladu Kozlíkovou Usnulovou a jejího trenéra a partnera Břetislava Usnula.
24 fotografií

Cyklistická šampionka vzpomínala ve Vyškově na kariéru. Získala čtyřicet medailí

Čtenář reportér
Podzemní garáže za Lužánkami v Brně.
Podzemní garáže u Boby centra v Brně stále stojí, podle rozhodnutí soudu z minulého roku ale už měly být zdemolované. Zástupci firmy LP Expo, která stavbu vlastní, ji měli odstranit už letos na jaře. Protože ale vypršela lhůta, kterou k tomu společnosti soud poskytl, rozhodli se brněnští radní povolat exekutora. Pozemek, na kterém jsou garáže vybudované, je totiž majetkem města.
13 fotografií

Spor o bourání podzemních garáží za Lužánkami: exekutor v akci, obavy ze statiky

Brněnsko
Kavárenský život a historické památky jsou tím, co turisté oceňují na Paříži nejvíce. Na snímku Musée d'Orsay, muzeum, které vzniklo v bývalém železničním nádraží.
Ještě nikdo zde nikdy nenocoval a brzy už ani nocovat nebude. Pouze na jedinou noc se letos v červenci změní na hotelový pokoj místnost u velkých hodin pařížského Muzea Orsay. Konkrétně zde dvojice šťastlivců přespí z 26. na 27. července, tedy v termínu, kdy v Paříži začne letní olympiáda. Akci připravil u příležitosti zahájení olympijských her portál AirBnB nabízející ubytování. Nocležníky vylosuje. 

Ještě tu nikdo nenocoval. Šťastlivci prožijí první noc olympiády v Muzeu Orsay

Státy EU
Absolutní vítěz 18. ročníku soutěže Chutná hezky. Jihočesky se stal Dvoukvasový chléb. Peče ho Pekařství Cais ve Vlachově Březí, na jehož práci jsou náležitě hrdí jednatel společnosti Jiří Toušek a obchodní ředitelka Jana Větrovcová.
Už jste ochutnali Rumburaka, Bohouše nebo Půlnoční šáteček? Podle odborné poroty jsou to jedny z nejlepších pochoutek, které letos mlsným jazýčkům nabízejí jihočeští zemědělci a producenti potravin. Právem se tak mohou chlubit titulem Chutná hezky. Jihočesky. Všechny mají jihočeský rodokmen, vznikají převážně z místních surovin a na všech je znát poctivá práce jihočeských výrobců. A ti dokazují, že mohou nabídnout velké dobroty. Představujeme je v naší galerii.
43 fotografií

TOP 40 největších jihočeských dobrot, které vám nesmí chybět na stole

Českobudějovicko
Mistři "šumáku" z Rakouska.
Andy Hauser z Thalheimu se svým pěnivým vínem značky "Traunsecco" při prvním mezinárodním startu - na 16. CiderWorld Expo ve Frankfurtu - vyhrál hlavní kategorii "Sparkling, Mixed & Flavoured Cider". Porazil konkurenty z Norska, Španělska, Švédska a Německa.

Od sousedů: Mistr pěnivého vína je z Rakous

Z okolí
1. viceprezidentka Asociace starožitníků Simona Šustková v prodejně ve Valentinské ulici. Veřejně je známá hlavně působením v televizním pořadu Poklad z půdy.
Trh se starožitnostmi se proměnil. Dříve převažující cizince vystřídali jako kupci domácí obyvatelé. Výrazně vzrostl zájem mladých lidí ve věku do třicítky. Takové jsou aktuální zkušenosti pražských starožitníků. O předposledním dubnovém víkendu je potvrdil i zájem návštěvníků jubilejního 50. Veletrhu starožitností Antique, který hostila Novoměstská radnice v centru metropole.
7 fotografií

Změny trhu se starožitnostmi: cizinci se vytratili, přicházejí mladí Češi

Praha
Společnost Reban, která se již stala absolutním vítězem hradeckého veletrhu v prosinci 2023, dosáhla vynikajících výsledků i na JA Expo v Praze.
Pražská Galerie Harfa se 10. dubna stala centrem inovací, kreativity a podnikatelského ducha, když se zde konalo letošní JA Expo. Na tomto prestižním veletrhu se představilo více než 40 firem z celého Česka, které byly celý den hodnoceny v různých kategoriích. Společnost Reban, která se již stala absolutním vítězem hradeckého veletrhu v prosinci 2023, dosáhla vynikajících výsledků a potvrdila svůj status jednoho z předních inovativních startupů v zemi.
3 fotografie

Studentská firma Reban z Hradce Králové sklízí úspěch i v Praze

Čtenář reportér
Harfa
Ráno v 6:02 jsme jako firma Čaj o šesté vyjeli z České Třebové abychom se zavčasu dostavili na nádraží Praha - Libeň. Naše věci, které nám dovezlo auto, již čekalo na parkovišti v OC. Okolo 8-10 hodiny jsme zdobili a připravovali náš stánek, aby byl připraven k tomu abychom mohli začít prodávat. Naše kolo štěstí bohužel skončilo na začátku tak, že se nám trošku rozbilo. Naštěstí jsme ho zpravili s naším řidičem, který nám dovezl veškeré věci.

Cesta na JA EXPO 2024 Praha OC Harfa

Čtenář reportér
Ilustrační foto.
Jak si užít nastávající víkend? Na Ostravsku můžete navštívit hned několik prodejních výstav, mezi nimi expozici šperků a minerálů na Mineral Expo či obdivovat běžné i exotické druhy zvířat na Fauna trzích, nakoupit všelicos budete moct v rámci Mint Marketu. Na své si přijdou i milovníci velikonočních jarmarků nebo vyznavači filmové či metalové hudby. A to zdaleka není vše. Bohatý kulturní program proběhne i v dalších regionech Moravskoslezského kraje. Zde je naše nabídka.
29 fotografií

Víkendové tipy: v Ostravě na Mineral Expo, Mint Market, koncerty či oslavy jara

Ostravsko
Na Career Expo bude zastoupeno více než 90 vystavovatelů z různých oblastí podnikání. Ilustrační foto
Nezaměstnanost v Česku se nyní pohybuje kolem čtyř procent a bez práce je přibližně 296 tisíc lidí. Po práci se poohlížejí nejen oni, ale i ti, kteří si chtějí oproti současnému zaměstnání polepšit. Pro ty z nich, kteří při hledání nechtějí spoléhat pouze na vývěsky úřadů práce či internetové portály, se na sklonku tohoto týdne otevřou brány pražského centra O2 universum, kde se od 13. do 14. března uskuteční pracovní veletrh Career Expo Praha 2024. „Na rozloze 2800 metrů se představí na sto potenciálních zaměstnavatelů,“ přibližuje Peter Krutý z pořádající agentury Alma Career.

Vývěsky úřadů práce nahradí na dva dny pražský pracovní veletrh

Ekonomika
Erotický veletrh v Praze
Zatímco v mnohých českých domácnostech vládly o Mezinárodním dni žen karafiáty a další rozličná květena, v útrobách pražského výstaviště PVO Expo se náklonnost k něžnému pohlaví vyjadřovala provazy, důtkami, koňskými postroji, robertky a parfémy s feromony. Konal se zde totiž Erotický veletrh. Ani na muže se však nezapomnělo. Sál byl různých šidítek plný. A nad tím vším se, kromě erotického odéru, vznášel i duch nastupující erotické módy – umělé inteligence a robotů.
61 fotografií

Všechny stránky sexu. Erotický veletrh ukázal koňské postroje i nezvyklé parfémy

Regiony