ŠTÍTEK: sýr

Vaření, ilustrační foto
Víkendový oběd je rutina. Pánové, nemáte občas chuť ji rozetnout? Nechat svou polovičku odpočívat a sami se ujmout přípravy lehce svátečního oběda? Překvapivě to vůbec nemusí znamenat zkažený víkend, právě naopak. V kuchyni vás to bude bavit a na stole se objeví to, co sami zaručeně oceníte. Kombinace kozího sýra, slaniny a opečené zeleniny může být příjemným oživením nedělní tabule.
5 fotografií

Kuchyně pod taktovkou mužů. Zkuste domácí burgery či pikantní krkovici

Za jídlem
Koncert si nenechala ujít.
STO DRUHÉ narozeniny oslavila Zita Aschingerová z Engerwitzdorfu návštěvou novoročního koncertu v místním kulturním domě. Poblahopřáli jí tam také starosta Herbert Fürst a houslista prof. Lui Chan. „Pro kulturu zapálená dáma jim slíbila, že k novoročnímu koncertu 2020 přijde zas,“ píší OÖN.

Budou sousedé uvádět jouly v pivu?

Z okolí
Honza Krob z Fine Food Academy si k novoročnímu přípitku dopřeje francouzské champagne.
Jižní Čechy /ROZHOVOR/ – Jaké pití zvolit k přivítání nového roku? V jaké kombinaci je sekt nejlepší? Jak se nejlépe rozhodnout, poradí čtenářům Deníku majitel a lektor Jan Krob z Fine Food Academy.

Sekt nemusí být jen o jahodách

Českobudějovicko
Volejbalový trenér Ondřej Marek.
Brno – Na období před Ondřejem Boulou a s ním by se dala rozdělit dosavadní sezona volejbalistů Brna v nejvyšší soutěži. Na začátku ročníku prohráli čtyři z pěti zápasů, na začátku listopadu v domácím duelu s Příbramí se ovšem vrátil matador Boula, který s volejbalem na nejvyšší úrovni původně skončil. Následně Brňané zvítězili v šesti z osmi utkání. V sobotu od pěti hodin odpoledne je čeká závěrečný duel tohoto kalendářního roku na palubovce mistrovského Karlovarska, který vyhlíží i trenér Ondřej Marek.

Boula nám vytrhl trn z paty, přiznává volejbalový trenér Marek

Ostatní sporty
Ilustrační foto
České děti si v současnosti na Štědrý večer pochutnávají spíš na kuřecím řízku než na tradičním kaprovi. Kuřecí řízek jich má zhruba 44 procent, kapra asi třetina. Výrazně méně obvyklé jsou jiné ryby než kapr, vepřový řízek či vinné klobásy. Oblíbenost různých vánočních jídel se liší podle regionů. Ukázaly to výsledky letošního minisčítání mezi zhruba 26 tisíc dětmi, které zveřejnil Český statistický úřad na svém webu.
12 fotografií

Co jedí děti na Štědrý večer? Kuřecí řízek nebo kapra

Česko
Ilustrační foto.
Benešov - Pacientům v některých pavilonech Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově už v létě nebude takové horko, jako letos v létě. V rámci pasivního chlazení budov využijí novinku - venkovní žaluzie na oknech - v pavilonech chirurgie a gynekologie. V plánu je instalace žaluzií i na interně, která nyní prochází velkou rekonstrukcí a modernizací.

KRÁTCE: Pacienty před slunečními paprsky ochrání žaluzie

Benešovsko
Ilustrační foto
Rakovnicko - Ryba. Řízek. Salát. Chlebíčky. Cukroví. Zní to dobře. Oči by chtěly, ale pak se může stát, že žlučník řekne „ne“ - a problém je na světě. Třeba v podobě žlučníkového záchvatu. Vánoce tak můžou nabrat podoby, která má do míru a klidu dost daleko. Čemu se u štědrovečerní tabule vyhnout, na co si dát pozor?

Žlučníkový záchvat je nepřítelem Vánoc. Jak se mu vyhnout?

Rakovnicko
Ilustrační foto
Kladensko - Ryba. Řízek. Salát. Chlebíčky. Cukroví. Zní to dobře. Oči by chtěly, ale pak se může stát, že žlučník řekne „ne“ - a problém je na světě. Třeba v podobě žlučníkového záchvatu. Vánoce tak můžou nabrat podoby, která má do míru a klidu dost daleko. Čemu se u štědrovečerní tabule vyhnout, na co si dát pozor?

Žlučníkový záchvat je nepřítelem Vánoc. Jak se mu vyhnout?

Kladensko
Ilustrační foto
Kutnohorsko - Ryba. Řízek. Salát. Chlebíčky. Cukroví. Zní to dobře. Oči by chtěly, ale pak se může stát, že žlučník řekne „ne“ - a problém je na světě. Třeba v podobě žlučníkového záchvatu. Vánoce tak můžou nabrat podoby, která má do míru a klidu dost daleko. Čemu se u štědrovečerní tabule vyhnout, na co si dát pozor?

Žlučníkový záchvat je nepřítelem Vánoc. Jak se mu vyhnout?

Kutnohorsko
Ilustrační foto
Mělnicko - Ryba. Řízek. Salát. Chlebíčky. Cukroví. Zní to dobře. Oči by chtěly, ale pak se může stát, že žlučník řekne „ne“ - a problém je na světě. Třeba v podobě žlučníkového záchvatu. Vánoce tak můžou nabrat podoby, která má do míru a klidu dost daleko. Čemu se u štědrovečerní tabule vyhnout, na co si dát pozor?

Žlučníkový záchvat je nepřítelem Vánoc. Jak se mu vyhnout?

Mělnicko
Ilustrační foto
Nymbursko - Ryba. Řízek. Salát. Chlebíčky. Cukroví. Zní to dobře. Oči by chtěly, ale pak se může stát, že žlučník řekne „ne“ - a problém je na světě. Třeba v podobě žlučníkového záchvatu. Vánoce tak můžou nabrat podoby, která má do míru a klidu dost daleko. Čemu se u štědrovečerní tabule vyhnout, na co si dát pozor?

Žlučníkový záchvat je nepřítelem Vánoc. Jak se mu vyhnout?

Nymbursko
Ilustrační foto
Mladoboleslavsko - Ryba. Řízek. Salát. Chlebíčky. Cukroví. Zní to dobře. Oči by chtěly, ale pak se může stát, že žlučník řekne „ne“ - a problém je na světě. Třeba v podobě žlučníkového záchvatu. Vánoce tak můžou nabrat podoby, která má do míru a klidu dost daleko. Čemu se u štědrovečerní tabule vyhnout, na co si dát pozor?

Žlučníkový záchvat je nepřítelem Vánoc. Jak se mu vyhnout?

Boleslavsko
Ilustrační foto
Benešovsko - Ryba. Řízek. Salát. Chlebíčky. Cukroví. Zní to dobře. Oči by chtěly, ale pak se může stát, že žlučník řekne „ne“ - a problém je na světě. Třeba v podobě žlučníkového záchvatu. Vánoce tak můžou nabrat podoby, která má do míru a klidu dost daleko. Čemu se u štědrovečerní tabule vyhnout, na co si dát pozor?

Žlučníkový záchvat je nepřítelem Vánoc. Jak se mu vyhnout?

Benešovsko
Ilustrační foto
Příbramsko - Ryba. Řízek. Salát. Chlebíčky. Cukroví. Zní to dobře. Oči by chtěly, ale pak se může stát, že žlučník řekne „ne“ - a problém je na světě. Třeba v podobě žlučníkového záchvatu. Vánoce tak můžou nabrat podoby, která má do míru a klidu dost daleko. Čemu se u štědrovečerní tabule vyhnout, na co si dát pozor?

Žlučníkový záchvat je nepřítelem Vánoc. Jak se mu vyhnout?

Příbramsko
Ilustrační foto
Berounsko - Ryba. Řízek. Salát. Chlebíčky. Cukroví. Zní to dobře. Oči by chtěly, ale pak se může stát, že žlučník řekne „ne“ - a problém je na světě. Třeba v podobě žlučníkového záchvatu. Vánoce tak můžou nabrat podoby, která má do míru a klidu dost daleko. Čemu se u štědrovečerní tabule vyhnout, na co si dát pozor?

Žlučníkový záchvat je nepřítelem Vánoc. Jak se mu vyhnout?

Berounsko