ŠTÍTEK: sýr

Syrniki, ukrajinské placičky vyrobené z čerstvého farmářského sýra.
Snídaně je základ dne, říká se. A platí to po celém světě. Ať jde o sladkou či slanou variantu, lidé si napříč zeměkoulí pochutnávají na nejrůznějších pokrmech. Od krémového kukuřičného dortu v Brazílii, tuniské cizrnové polévky, až po nadýchané ukrajinské palačinky. Existuje nespočet způsobů, jak nastartovat den a zpříjemnit si ráno. Přinášíme 21 rozmanitých chutí světa. Procestujte je s námi a nechte se inspirovat.
11 fotografií

Jak snídají lidé v různých částech světa? Kaviár, palačinky, rybí tuk i rýže

Za jídlem
Plněné žampiony
Nedřete se při přípravách na silvestrovské pohoštění víc, než by bylo zdrávo. Tenhle recept na žampiony plněné parmazánem, smetanovým sýrem, strouhankou a bylinkami je velice jednoduchý a výsledek ohromující. Houby i vyzrálý sýr jsou totiž nositeli páté chuti neboli umami, která je někdy popisována také jako „masová“. Vtip tkví v tom, že v tomto pokrmu žádné maso nenajdete. Na poslední večírek v roce tak budete moct pozvat i kámoše z řad vegetariánů.

Silvestrovská umami chuťovka: plněné žampiony

Za jídlem
Ilustrační foto
Pracovníci České obchodní inspekce (ČOI) provedli kontrolu ve specializovaných prodejnách sýrů, sýrových specialit a lahůdek v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Z 34 kontrol zjistili nedostatky ve 23 případech, což je téměř 68 procent. Uložili 15 pokut v celkové výši 24 tisíc korun.

V prodejnách "luxusních sýrů“ padala pokuta za pokutou

Olomoucko
Modak
K snědku jsou doslova po celém světě. Plněné knedlíčky totiž milují na všech kontinentech. Regionální kuchyně je pojímají velice odlišně, takže o rozmanitost není nouze. Potíž je možná jen s definováním, co to vlastně plněný knedlíček je. Každopádně shoda panuje na tom, že řeč je o těstě se slanou nebo sladkou nádivkou. Ostatně posuďte sami, jak různé mohou knedlíčky z protilehlých koutů světa být.

Plněné knedlíčky z celého světa. Znáte Xiaolongbao nebo Modak?

Za jídlem
Vánoční burger se stal hitem sociálních sítí
Chcete na chvíli utéct ze světa přeplněného lineckým cukrovím a smaženými kapry s bramborovým salátem? Třeba vás inspiruje letošní „vánoční hamburger“, který od začátku adventu nabízí svým hostům fastfoodová restaurace Hank Marvin na předměstí skotské metropole Glasgow.

Skotský vánoční burger? Fastfoodová Babylonská věž

Za jídlem
Příběh statku ve Slížanech je o poctivé práci a lásce ke zvířatům.
Na počátku celého příběhu Statku Slížany, který se nachází na Kroměřížsku,byla jen jedna louka a láska ke zvířatům. Z původního pozemku, na kterém se kdysi páslo jen pár ovcí se však díky píli několika nadšenců stal základ pro dnešní prosperující statek. K němu přibyla také hospůdka a mlékárna, ze které dnes putují sýry a jogurty do obchodů napříč celou Moravou.
13 fotografií

Během pandemie otevřeli mlékárnu a hospůdku. Tím ale plány farmářů nekončí

Příběhy a rozhovory
Brambory jsou čtvrtou nejkonzumovanější plodinou na světě – hned po rýži, pšenici a kukuřici
Brambory jsou veledůležitou surovinou pro přípravu mnoha různých pokrmů. Jíme je vařené ve vodě, v páře, smažené jako hranolky nebo lupínky či pečené ve slupce. Strouhané je používáme do bramboráků nebo bramborových placek, bramborových knedlíků a škubánků, a rozmixované zase jako bramborovou kaši. A umíte si vůbec představit Vánoce bez oblíbeného bramborového salátu? Ne nadarmo jsou brambory čtvrtou nejkonzumovanější plodinou na světě – hned po rýži, pšenici a kukuřici.

Češi bez brambor? Šišatého šperku sní každý sedmdesát kilo ročně

Za jídlem
Regionální potraviny. Ilustrační foto.
Brambory z místního družstva, sýry z farmy z vedlejší vesnice a jablka od sadaře. Obliba regionálních potravin v Pardubickém kraji roste, ale stále jsou ještě velké mezery na trhu. Časem by mohly především z lokálních potravin vařit školy i nemocnice. Na podporu lokálních potravin se zaměřuje už i pardubické hejtmanství.

Brambory od "sousedů", maso z farmy... Místní potraviny jsou teď v trendu

Svitavsko
Mlékem dodáme tělu vysoce kvalitní bílkoviny, vitaminy či vápník
Mléko a mléčné výrobky představují zásobárnu kvalitních bílkovin, vitaminů D a A či dobře využitelného vápníku. Hodnota této využitelnosti se uvádí dokonce kolem 30 až 35 procent, zatímco u máku, který na 100 gramů obsahuje vápníku více než mléko, je to pouhých pět procent. Navíc porovnejte sami, jak snadno vypijete 100 mililitrů mléka a jak těžko sníte 100 gramů máku.
8 fotografií

Mléko jako zásobárna bílkovin a vitamínů: Nejzdravější jsou ty neslazené

Zdraví
Máslo vyrobené v jihočeské mlékárně Madeta
Největší česká mlékárna Madeta loni zvýšila meziročně zisk po zdanění téměř o polovinu na 311,4 milionu korun. Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží stouply o 1,2 procenta na 5,61 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy. Firma považuje výsledky vzhledem ke koronavirové pandemii za úspěch. Letos chce mít tržby kolem šesti miliard Kč, řekl ČTK generální ředitel Madety Milan Teplý.
4 fotografie

Madeta zažila úspěšný rok. Zisky oproti loňsku téměř zdvojnásobila

Podnikání
V sídle společnosti Brazzale, je také i balírna sýru Gran Moravia, 13. srpna 2021 v Zanè v provincii Vicenza, Benátsko, Itálie.
Přinášíme pokračování reportáže přinášející exkluzivní pohled do zákulisí království sýrů jedné z nejstarších italských firem Brazzale, která v současné době vlastní sedm výrobních závodů po celém světě, a to včetně sýrárny Litovel v Olomouckém kraji. Fotograf Deníku Lukáš Kaboň navštívil nejen v současné době největší a nejmodernější robotizovaný sklad na světě, který italská společnost vybudovala na úpatí Benátských Alp pro český sýr Gran Moravia, ale náhledl také do výrobny a balírny, kde probíhá následné zpracovávání obřích sýrových "bochníků", než se dostanou ke konečnému spotřebiteli. 
22 fotografií

EXKLUZIVNĚ: Pohled do zákulisí zpracovávání sýrů z Moravy v Itálii (II. díl)

Podnikání
Robotizovaný sklad sklad sýrů společnosti Gran Moravia, 12. srpna 2021 v Cogollo del Cengio v provincii Vicenza, Benátsko, Itálie.
Pojďte s námi do království sýrů jedné z nejstarších italských firem Brazzale, která vlastní sedm výrobních závodů po celém světě, a to včetně sýrárny Litovel v Olomouckém kraji. Fotograf Deníku Lukáš Kaboň navštívil v současné době největší a nejmodernější robotizovaný sklad na světě, který italská společnost vybudovala právě pro český sýr Gran Moravia. Nachází se na úpatí Benátských Alp. Současně se můžete podívat také do původních tradičních skladů a jak vypadá následné zpracovávání obřích sýrových "bochníků", než se dostanou ke konečnému spotřebiteli. 
66 fotografií

EXKLUZIVNĚ Z ITÁLIE: Odhalte s námi tajemství zrání výtečných sýrů z Moravy

Podnikání
Tradiční sklad sýrů společnosti Gran Moravia, 11. srpna 2021 v Bevadoro, Itálie. Majitel společnosti Roberto Brazzale.
Pojďte s námi do královstí sýrů jedné z nejstarších italských firem Brazzale, která vlastní sedm výrobních závodů po celém světě, a to včetně sýrárny Litovel v Olomouckém kraji. Fotograf Deníku Lukáš Kaboň navštívil v současné době největší a nejmodernější robotizovaný sklad na světě, který italská společnost vybudovala právě pro český sýr Gran Moravia. Nachází se na úpatí Benátských Alp. Současně se můžete podívat také do původních tradičních skladů a jak vypadá následné zpracovávání obřích sýrových "bochníků", než se dostanou ke konečnému spotřebiteli. 
66 fotografií

Exkluzivní návštěva: Odhalte s námi tajemství zrání výtečných sýrů z Moravy

Regiony
Zrající sýry ve sklepě v Roquefortu, rok 2010
Francouzského krále Karla VI. si dnes spojujeme nejčastěji s prohranou bitvou u Azincourtu z roku 1415, v níž jeho vojáci podlehli lukostřelcům mladého anglického panovníka Jindřicha V. Méně se ví, jak významně se tento vládce, přezdívaný Šílený, zapsal o čtyři roky dříve do dějin světové gastronomie. Dne 4. června 1411 udělil obyvatelům Roquefort-sur-Soulzon monopol na zrání sýru Roquefort.
9 fotografií

Legendární sýr Roquefort: dokázal léčit gangrénu ještě před penicilinem

Svět
Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích navštívíte až do soboty italské trhy.
Italské speciality jako ovčí, kozí i kravské sýry či italské salámy, klobásy nebo olivy a pečivo atd. si můžete pořídit až do soboty na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Dobroty přivezli praví Italové. Kromě jídla můžete vybírat také z italské módy. "Na náměstí si procvičíte angličtinu a před nákupem dostanete ochutnat něco i z výrobků, abyste věděli, co kupujete," vysvětluje Ludmila Mrázková, která trhy navštívila a zaslala do redakce fotografie.  
10 fotografií

Na náměstí přijeli Italové. Nabízejí sýry všeho druhu i speciální salámy

Čtenář reportér