ŠTÍTEK: sýr

Farmářské trhy v Zábřehu ve čtvrtek 19. září.
V Ostrově se opět konají Podzimní trhy. Tentokrát se přesunou z náměstí do prostor sousedního domu kultury. V čase od 10 do 17 hodin sem můžete přijít nakoupit produkty většinou domácí výroby, jako jsou sýry, uzeniny, koření, oblečení, zákusky, ovoce a zelenina.

Tip na 27. září: Podzimní trhy v domě kultury

Volný čas
Při Vinobraní v Kuksu teklo po kaskádovém schodišti v barokním areálu v Kuksu víno.
Svatováclavské vinobraní se opět po roce vrací do Peček. Přátelská akce plná lahodného vína i chutného jídla se uskuteční v neděli 22. září od 15 hodin na louce mezi kostelem a Tescem.

Ochutnávku vín doplní lahodné sýry

Volný čas
Ilustrační foto.
Třináctý ročník soutěže Mls Pardubického kraje představil zajímavé regionální produkty. Z celkem 130 výrobků od 32 regionálních výrobců vybírala pětičlenná porota ty nejchutnější. Velký úspěch zaznamenal Domov na půli cesty Květná Zahrada z Květné u Poličky.

Sýr z Květné Zahrady jsou nejlepší v regionu

Svitavsko
Ilustrační foto
Beskydským pivovárkem v Ostravici se bude od pátku 24. do neděle 26. května linout vůně sýrových pochoutek. V hlavní roli gastronomické akce budou sýry, syrečky a tvarůžky. Akce začne v pátek od 17 hodin. Labužníci se můžou například těšit na smažený sýr v pivním těstíčku s medvědím česnekem, tvarůžek v uheráku a nakládaný romadúr. Zájemci si mohou místa k sezení rezervovat prostřednictvím telefonního čísla 732 585 561.

TIP Deníku: Pivovárek provoní sýrové pochoutky

Volný čas
Zábavná neděle s golfem
Celkem čtyři zajímavé akce chystá na nacházející víkend Resort Valachy ve Velkých Karlovicích. Uskuteční se zde tradiční soutěž o nejlepší valašský sýr, beseda s Radimem Uzlem a oblíbená Zábavná neděle (nejen) s golfem pro rodiny. To vše doplní Zahájení grilovací sezóny na Horalu, které bylo kvůli nepříznivé předpovědi počasí přeloženo z minulého víkendu na sobotu 18. května.
3 fotografie

Přijďte o víkendu na soutěž sýrů, golf pro děti i první letní grilování

Volný čas