ŠTÍTEK: systém

Ilustrační fotografie.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Informační systém AIS za sto milionů korun v Brně zatím nefunguje, má zpoždění a jsou s ním jen problémy. Město proto už s firmou IDS Scheer, která měla systém dodat, nepočítá ve druhé etapě zavádění systému. Jenže odmítnutá společnost se snaží získat peníze jinak.

Informační systém: firma klame starosty

Brněnsko
Mr. Soul. Na šestém studiovém albu vzdává Seal hold svým soulovým učitelům.
HUDEBNÍ RECENZE - Kdo neví kam dál, natočí album coververzí, mohl by utrousit zlý jazyk. Nicméně Sealova úcta k soulovým kořenům je známa od počátků jeho kariéry a deska nazvaná prostě Soul působí spíš jako upřímné vyznání lásky zásadnímu žánru než jako kalkul.

Seal se vydal na cestu do hlubin duše

Umění
Místo tragické nehody
Ostrava/Vřesina - Selhání řidiče, který nepovoleně vjel na jednokolejnou trať. Tak vidí prozatím drážní inspekce příčinu srážky dvou tramvají s tragickými následky, ke které došlo v pátek večer. „Jeden z řidičů tramvají odjel na trať, aniž by vyčkal na pravidelné křižování, respektive si vyžádal souhlas k jízdě od dirigujícího dispečera,“ sdělil mluvčí drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Vyšetřování havárie tramvají pokračuje

Nehody
Ilustrační foto
Slovácko - S nízkým zájmem pacientů se na Slovácku potýká projekt IZIP. Jedná se o systém elektronických zdravotních knížek, které obsahují zásadní informace o zdravotním stavu pacientů. Podle oslovených lékařů má systém správnou myšlenku, ale zatím nefunguje dokonale.

Chorobopisy v počítači? Na Slovácku zatím nefungují

Volný čas
Serj Tankian se v červnu představí v Ostravě.
Ostrava - Bývalý frontman hardrockové skupiny Systém Af A Down – zpěvák Serj Tankian – se představí 5. června v ostravské ČEZ Aréně.

Tankian přijede v červnu

Volný čas
Podle informací policie radikálové hodlají svůj sraz uskutečnit v sobotu v Praze.
Praha - Pochod pravicových radikálů centrem Plzně se zřejmě konat nebude. Zakázal ho totiž primátor Plzně Pavel Rödl. Podle informací policie však radikálové hodlají svůj sraz uskutečnit v sobotu v Praze.

Radikálové Plzeň vyměnili za Prahu

Praha
Ilustrační foto
ZLÍNSKÝ KRAJ - Malým a středním firmám se od 27. června otevírají nové možnosti, jak získat peníze na podporu rozvoje vzdělání zaměstnanců.Pilotní projekt ROZAM zaštiťuje ministerstvo práce a sociálních věcí, které na první dva roky fungování investuje do akce třicet milionů korun.

Podnikatelé mohou získat poukázky na vzdělávání

Podnikání
Ilustrační foto
ZLÍNSKÝ KRAJ - Malým a středním firmám se od 27. června otevírají nové možnosti, jak získat peníze na podporu rozvoje vzdělání zaměstnanců. Pilotní projekt ROZAM zaštiťuje ministerstvo práce a sociálních věcí, které na první dva roky fungování investuje do akce třicet milionů korun.

Podnikatelé mohou získat poukázky na vzdělávání

Kroměřížsko
Ilustrační foto
BRNO - Policejní manévry, jaké město nepamatuje. Tak bude vypadat dnešní svátek práce vBrně. Centrem plánuje projít průvod stovek neonacistů. Proti nim se chystají zasáhnout anarchisté. Policisté a strážníci proto vyhlásili nejvyšší pohotovost. Akci budeme sledovat online.

Pochod stovek neonacistů projde Brnem

Brněnsko