ŠTÍTEK: tanečník

Z cesty za titulem.
Juniorský tým Curse of The Shamans s trenérkou Evčou Kriechenbauerovou ze Sportovního tanečního klubu Gebert The přivezl z Mistrovství Evropy Best Dance Group, které se konalo v neděli 26. 5. 2024 v Chorvatsku Opatiji, titul Mistrů Evropy a zároveň se ještě dostal mezi nejlepších 6 choreografií z celého dne (celkem 35 choreografií). Co tomu ale všechno předcházelo? 
7 fotografií

Juniorský tým z STK Gebert přivezl z Chorvatska titul Mistrů Evropy

Čtenář reportér
Propojení moderních technologií s pohybem nabízí nový inovativní projekt i-Dance Challenge.
Počet dětí v organizovaném sportu klesá, zvyšuje se naopak výskyt obezity nebo nadváhy u mládeže. Jedním z důvodů je fakt, že děti stále častěji tráví čas na elektronických zařízeních. Propojení moderních technologií s pohybem nabízí nový inovativní projekt i-Dance Challenge, který v květnu oficiálně odstartoval. Zapojit se do něho může každý ve věku od 8 do 15 let tím, že pošle video tance podle choreografie od známých tanečníků. Výkon posoudí umělá inteligence, ohodnotí a přidělí body. 300 nejlepších tanečníků se kvalifikuje do finálové i-Dance Challenge Show, která se uskuteční v O2 Universum dne 24. listopadu.

Odstartoval inovativní projekt i-Dance Challenge. Děti motivuje k tanci

Ostatní sporty
Výprava Taneční školy čítala tři plné autobusy tanečníků a na 80 aut fandících diváků.
Emocemi nabitá neděle, to byl start soutěžní sezóny Taneční školy Česká Třebová. Největší a nejprestižnější soutěžní tour Czech Dance Organization odstartovala regionálním kolem v Hradci Králové. Výprava Taneční školy čítala tři plné autobusy tanečníků a na 80 aut fandících diváků. V kongresovém centru Aldis, kde se soutěž konala, byla Taneční škola k nepřehlédnutí. A to nejenom počtem tanečníků, ale i díky mohutné divácké základně.
14 fotografií

FOTO: Jarní českotřebovská taneční sezóna odstartovala úspěšně

Čtenář reportér
Zpěvák, herec, tanečník a showman Daniel Nekonečný.
Říkal si „Král rrrozkoše“, miloval zlato a žlutou barvu, a když nastoupil se svým ansámblem na pódium, dokázal rozproudit zábavu a vybudit publikum jako málokdo jiný. Letos uplynulo už pět let od chvíle, kdy se s námi rozloučila jedna z nejvýraznějších postav českého showbussinesu, zpěvák, showman, tanečník a herec Daniel Nekonečný. Na jaře roku 2019 nečekaně zemřel v pražských Řeporyjích. Měl teprve dvaapadesát let a mnoho lidí tehdy za příčinou jeho předčasné smrti hledalo drogy. Pravda však byla jiná.
9 fotografií

„Král rrrozkoše“ miloval žlutou. Za jeho smrt nemohly drogy, ale běžná potíž

Společnost
Do Přerova se nadcházející víkend 20. a 21. dubna chystá až pět tisíc mladých tanečníků. Po roce se zde koná Mistrovství Moravy ve street dance a street show. Foto: Lola´s Dance Centre, se souhlasem
Do Přerova se nadcházející víkend od 20. do 21. dubna chystá až pět tisíc mladých tanečníků. Po roce se zde koná Mistrovství Moravy ve street dance a street show. Taneční maraton bude probíhat po oba víkendové dny, a to od rána až do večerních hodin v hale Spartaku. Soutěžit se bude v takzvaných pouličních tancích jako je hip hop, house dance, popping nebo locking.
3 fotografie

Přerov ve víru tance. O tituly mistrů Moravy bude usilovat až 5 tisíc tanečníků

Přerovsko
Řeka života
Generálka se protáhla, do začátku představení, zbývají minuty. Spoza zatažené opony objeví se ruce s handrou. Je třeba utřít vodu z poslední picí scény. Představení odehrává se naboso. Mnoho scén je na podlaze jeviště, malé tanečnice se vozí po podlaze na polštářcích, tahají se za nohu. Nic není jako.
7 fotografií

OBRAZEM: Řeka života

Čtenář reportér
Taneční klub Stardance Chomutov. Archivní foto
Začátek nového roku v tanečním klubu Stardance je vždy ve znamení nových nápadů, nových kostýmů, učení se novým tanečním prvkům a vazeb. Pro tanečníky opět nastává další výzva, co nejlépe ztvárnit představu choreografa, ať už v sólu, duu, v malých skupinách nebo ve velkých formacích.

Taneční klub Stardance má za sebou úspěšný rok

Čtenář reportér
Herečka Darija Pavlovičová a její taneční partner Dominik Vodička ovládli dvanáctou řadu soutěže StarDance.
Dvanáctý ročník taneční show StarDance má od sobotního večera nové vládce. Stali se jimi herečka Darija Pavlovičová a její soutěžní partner Dominik Vodička. Sociální sítě okamžitě zaplavily gratulace vítěznému páru. Jak už to ale v naší kotlině bývá, ne pro každého je vítěz vítězem. Pojďte si s námi projít diskuze a reakce na právě ukončený ročník tanečního klání.
18 fotografií

StarDance dobyla Pavlovičová. Tančila Adamczyková lépe? Diváci berou sítě útokem

Film a televize
Farářka Martina Viktorie Kopecká s tanečním mistrem Markem Dědíkem
Navzdory všem dokázali, že umění a víra jdou ruku v ruce. Čelili kritice, ale nevzdávali se. Společně si před třemi lety vytančili stříbro. Farářka Martina Viktorie Kopecká s tanečním mistrem Markem Dědíkem v rozhovoru vzpomínají na krušné, ale i ty příjemné chvilky v taneční soutěži StarDance. Který okamžik pro ně byl nejtěžší? Jaký názor mají na porotu a co jim dalo a vzalo vzájemné spojení mezi nebem a zemí?
16 fotografií

Farářka a Dědík o StarDance: Tanec je vášnivá droga. Porota nemá ubližovat

Česko
Mariana je téměř plnoletá dívka, která měla být tanečnicí. Místo toho ji spinální svalová atrofie upoutala na invalidní vozík
Mnozí z vás si možná vzpomenete na Marianku, která mohla být nadějnou tanečnicí po své mamince, ale kvůli spinální svalové atrofii skončila na invalidním vozíku. Na první pohled krásná dívka, o které si lidé často myslí, že si sedla na vozík jen tak z legrace, však nedávno bojovala o svůj život v umělém spánku. A to vše kvůli obyčejné rýmě. Jak je na tom dnes?
24 fotografií

Kvůli rýmě si Marianka už nezatančí. Statečná bojovnice skončila v umělém spánku

Zdraví
Taneční Sedmikvítek.
Více než 400 tanečníků se v neděli 26. listopadu 2023 zúčastnilo celorepublikového finále taneční soutěže Pionýrský Sedmikvítek, který každoročně vyhlašuje Česká rada pionýra. Taneční skupiny, páry a také jednotlivci se sjeli již podvanácté do Holešova, aby poměřili své taneční dovednosti. Tato soutěž je otevřená všem zájemcům o tanec – oddílům, školám, tanečním klubům, střediskům volného času atd. Také letos toto finálové kolo organizovala PS Mirko Očadlíka Holešov, ve spolupráci s SVČ Tymy Holešov. Do soutěže se nominovaly skupiny i jednotlivci z různých koutů České republiky. Tanečníci všech dětských a juniorských věkových kategorií soutěžili v tanečních stylech disco dance, street dance, show dance, mažoretky, společenské, klasické, moderní a country tance.
5 fotografií

V Holešově už podvanácté rozkvetl taneční Sedmikvítek

Čtenář reportér
Taneční klub z Hodonína stanul na mistrovstí na vítěznou bednu. Hned několikrát
Celkem čtyřikrát stál taneční klub Black and White Hodonín na pomyslné bedně mistrovství Česka a Slovenska v country tancích, které se konalo v sobotu 11. listopadu v Chotěboři. Dohromady 15 tanečních skupin z obou zemí se utkalo hned v několika kategoriích na soutěži Česko-slovenský Country saloon. Tanečnice získaly 1. místo a mistrovský titul v kategorii country line dance skupina.
7 fotografií

Taneční klub z Hodonína stanul na mistrovstí na vítěznou bednu. Hned několikrát

Čtenář reportér
Richard Krajčo a Josef Maršálek.
„Možná to bude znít divně, ale když řekli naše jména, cítil jsem úlevu,“ prohlásil v rozhovoru na facebooku StarDance Richard Krajčo poté, co se spolu s taneční partnerkou Dominikou Roškovou rozloučili s ostře sledovanou taneční soutěží, kterou vysílá Česká televize. Na sociálních sítích se ale okamžitě začaly šířit spekulace o tom, proč nevypadl podle dosavadního hodnocení nejhorší tanečník, cukrář Josef Maršálek.

Proč ze StarDance vypadl Krajčo a ne Maršálek? Na sítích se strhla ostrá diskuze

Film a televize