ŠTÍTEK: telefonní budka

Ilustrační foto
Ostrava - Třiadvacetiletého muže, který se ve čtvrtek pokusil o sebevraždu, zachránili ostravští policisté. Mladík si sedl na most v Ostravě-Vítkovicích. Pak zavolal na linku 158, kde se svěřil se svými problémy. Uvedl, že jej matka obviňuje ze smrti otčíma, a proto hodlá skoncovat se životem.

Muži zákona zachránili dvojici sebevrahů

Nehody
Telefonní automaty také v Kroměříži většinou zejí prázdnotou.
Kroměřížsko – Spíš než k telefonování slouží jako terč vandalismu. O čem je řeč? Samozřejmě o telefonních automatech. Společnost Telefónica O2 i proto letos jejich počet v regionu sníží o další čtyři.

Budky? Lákají už spíš jen vandaly

Kroměřížsko
Telefonní budka v Hranicích
Hranice /FOTO/ – Malé využívání a vandalizmus jsou hlavní důvody, proč Telefónica O2 začala s postupným rušením veřejných telefonních automatů. Hranic se akce zatím příliš netýká, protože společnost zde plánuje v prvním pololetí letošního roku zrušit jen jeden automat na karty.

Telefonní budky se v Hranicích zatím rušit nebudou

Hranicko
Telefonní automaty vykrádali muži na jižní Moravě i Vysočině.
Komentář - Vždycky mě udiví, když vidím někoho telefonovat z budky na ulici. V době mobilních telefonů mi toto zařízení, které dříve stávalo na každém rohu, přijde docela zbytečné. Možná je to ale dáno jen vlastnictvím mobilu(ů), neboť si už nepamatuji čísla a ani je nemám nikde zapsaná.

Budka jako bankomat

Názory z regionu
Ilustrační foto
Kutná Hora - Telefonní budka patří k našim životům stále méně. Jak by také ne. Kdo by v době mobilních telefonů telefonoval z budky? Co se týká obyvatel Kutnohorska, tak takový názor v drtivé většině převažuje. Na telefonní automaty se prostě pohlíží jako na starožitnosti.

Využití telefonních budek geometricky klesá

Kutnohorsko
Ilustrační foto
Ostrava - Policisté již vědí, kdo má na svědomí brutální znásilnění jedenapadesátileté ženy, které se první polovině září letošního roku odehrálo v Ostravě. Oběť tehdy utrpěla zranění, mimo jiné několik zlomenin a musela být hospitalizována. Má i vážné psychické problémy.

Brutální zvrhlík má na svědomí další znásilnění

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Zašová – Telefonní automat nedaleko motorestu U Pelikána v Zašové si v uplynulých dnech vyhlédl prozatím neznámý darebák. Vypáčil dvířka přístroje a ukradl vnitřní kasičku v hodnotě tisíce korun.

Nenechavec vypáčil telefonní automat

Zločiny a soudy
Policistům se stále nepodařilo dopadnout muže, který 11. září letošního roku znásilnil v Ostravě jedenapadesátiletou ženu.
Ostrava- Policistům se stále nepodařilo dopadnout muže, který 11. září letošního roku znásilnil v Ostravě jedenapadesátiletou ženu. Kriminalisté však mají k dispozici identikit pachatele a věří, že zvrhlíka někdo pozná.

Násilník policistům stále uniká

Ostravsko
MĚLO BÝT, ALE NENÍ. Jen několik dní visel předvolební plakát v Novém Boru v ulici Generála Svobody. Pak jej někdo strhnul a na místě se objevil plakát sociální demokracie.
Nový Bor - Předvolební boj začíná gradovat. Jak se zdá, i v komunální politice přitvrzuje. Namísto plakátu TOP 09 se na telefonní budce objevil předvolební plakát ČSSD. Jsme v Novém Boru v ulici Generála Svobody.

V Novém Boru opět vylepují načerno

Českolipsko
Ilustrační foto.
Slovácko – Telefonních budek na Hradišťsku bude možná brzy jako šafránu. Jejich provozovatel totiž tvrdí, že jsou využívány stále méně a v rámci úsporných opatření a kvůli stále nižšímu využití těchto zařízení chce jejich počet v celé republice omezit.

Hradišťsko: telefonních automatů ubude

Slovácko
Ilustrační foto
Šumperk – Šumperská policie vyzývá svědky, kteří se v pátek 27. srpna kolem půl sedmé večer pohybovali kolem telefonní budky v ulici 17. listopadu, aby pomohli vypátrat pachatele přepadení mladé dívky.

Lupič přepadl ženu v telefonní budce

Regiony