ŠTÍTEK: telefonní budka

SKUPINKU DĚTÍ zachytila u telefonní budky v Anglické ulici bezpečnostní kamera.
Kladno - S žádostí o prověření telefonní budky v Anglické ulici na sídlišti v Kladně-Kročehlavech byli požádání hasičským záchranným sborem strážníci městské policie. Z telefonního automatu totiž opakovaně volaly děti na tísňovou linku 150. Na místo okamžitě vyrazila hlídka a budku začal také monitorovat operátor kamerového systému.

Chlapec zneužíval tísňovou linku. Na omluvu pak přinesl lízátka

Středočeský kraj
Staré telefonní budky budou mít nový účel.
Litomyšl – Obnova stávajícího a vybudování nového, který upozorní na zajímavosti na zámeckém návrší. To je vize, kterou chtějí 
v Litomyšli s pomocí dotací z Pardubického kraje realizovat.

V Litomyšli pomohou turistům

Svitavsko
Městská policie. Ilustrační foto.
Skuteč – Poslední červnový večer se rozlehly skutečským Palackého náměstím takové rány a křik, že je nemohl přeslechnout strážník tamější městské policie, který měl tou dobou volno, avšak nacházel se ve služebním bytě na náměstí.

Strážník 
se rozsekat nenechal

Zločiny a soudy
Jiráskovo koupaliště v Náchodě.
Náchod - K létu patří slunce a voda, k vodě zase zajímavá kniha. Alespoň tak mnozí lidé rádi relaxují. Na náchodském koupališti právě pro takové návštěvníky nově umístí takzvanou knihobudku. Nabídne desítky knih pro děti i dospělé. Půjčovat si je budou od zítřka, a to zdarma.

Knihy z „budky" u vody zabaví a přitáhnou děti ke čtení

Náchodsko
Ilustrační foto.
Vsetín /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Do konce června zmizí ze Vsetína celkem čtrnáct veřejných telefonních automatů. Také obyvatelé Valašského Meziříčí už si nezavolají z budky v Hranické a Vrbenské ulici. Společnost O2, která v Česku provozuje necelých deset tisíc automatů, se tak rozhodla kvůli výraznému poklesu zájmu obyvatel o využívání této sítě.

Vsetín a Meziříčí přijdou o další telefonní budky

Valašsko
Ilustrační foto
Praha - Prodejní pytle se staly nejrozšířenějším způsobem distribuce Pražského deníku s podílem 36 procent, 28 procent obstarávají kameloti, necelou čtvrtinu tvoří předplatné a 13 procent se prodává v trafikách. Uvedlo to vydavatelství Vltava-Labe-Press v tiskové zprávě.

Prodejní pytle vedou v distribuci Pražského deníku

Podnikání
Malou knihovničku se čtením najdou zájemci v Zahradě Hedvy v Rýmařově. Stačí si jen vybrat, sednout si a začíst se. Nebo si knihu půjčit, případně sem nějakou věnovat.
Knihovnicím z Městské knihovny Rýmařov se zalíbil nápad knihobudek, který se šíří Českem. Nejprve šlo o využití nepoužívaných telefonních budek, které se změnily v maličké pouliční knihovny. A kde nebyly telefonní budky, tam nadšenci nějakou malou schránku pořídili.

První rýmařovská knihobudka se čtením

Bruntálsko
Nová distribuce Pražského Deníku.
V pondělí 25. dubna vychází nový Pražský deník. Vydavatelský dům Vltava-Labe-Press připravil kompletní relaunch a redesign novin. Mění se obsahová skladba i layout listu. Menších grafických změn dozná také všech dalších 70 regionálních vydání Deníku. Od pondělního rána bude Pražský deník distribuován prostřednictvím 1000 speciálních plastových pytlů, které budou rozmístěny na viditelných místech po celé Praze. Současně se změnami v tištěné verzi se mění i weby Prazsky.denik.cz a Denik.cz.

S novým Deníkem přichází zcela nová metoda distribuce novin

Česko
Ilustrační foto.
Blanensko – Důchodce Stanislav Dvořák z Blanska z telefonní budky nevolal už mnoho let. „Mám svůj mobil a díky němu si všechno zařídím. Jestli telefonní budky někdo potřebuje, to nedokážu posoudit," řekl muž. Podobně je na tom většina lidí. Proto veřejné automaty postupně mizí z obcí a měst. Nyní odstraní jeden v Letovicích.

Jsou bez využití. Letos zmizí z Blanenska dalších osm telefonních budek

Blanensko
Sběratel Jiří Krajtl.
Rakovník – Jiří Krajtl je členem Klubu sběratelů pivních suvenýrů Rakovník. Jeho koníčkem nejsou ale jen pivní etikety. Kromě toho sbírá také pivní tácky, telefonní karty, známky a nálepky od sirek.

Známky se už dávno neodlepují z dopisů

Rakovnicko
Ilustrační foto
„Vitiněves vybuchne bomba za 5 vteřin", oznámil v pátek 26. února krátce po třinácté hodině mužský hlas na lince 158. Muž volal z veřejného telefonního automatu ve Vitiněvsi, kde ho ještě se sluchátkem v ruce překvapila policejní hlídka.

Opilý muž vyhrožoval bombou: Vitiněves vybuchne

Zločiny a soudy
Reklamní poutač v Havlíčkově ulici v Uherském Hradišti. Cedule mají stát 90 centimetrů od domů.
Uherské Hradiště – Když procházejí ulicemi města, nejdou tam, kam je oči vedou. Mají to daleko složitější. Musí totiž využívat instinktu a především vodících linií, které pro ně představují například fasády domů. To jsou nevidomí a slabozrací, jejichž počet na Uherskohradišťsku dosahuje několika desítek. A neustále se potýkají se stejným problémem. V místech, kudy projdou ulicemi nejbezpečněji, jim totiž stojí v cestě množství překážek, ačkoliv by tomu tak být nemělo.

Nevidomí často i spadnou kvůli špatně umístěné reklamě

Slovácko
Ilustrační foto.
Město New York chce mít největší a nejrychlejší obecní síť wi-fi na světě. Připojení rychlostí jeden gigabit za sekundu bude k dispozici zdarma prostřednictvím 7500 tzv. hotspotů umístněných na místech bývalých telefonních budek. Síť nyní pro město buduje konsorcium LinkNYC, jehož členem je i společnost Google. Informuje o tom list Financial Times.

New York chce mít nejrychlejší a největší městskou síť wi-fi

Cestujeme
Telefonní automat. Ilustrační foto.
Teplicko - V Bílině evidují policisté už druhý případ poškození obecně prospěšného zařízení, při kterém hrála roli zábavná pyrotechnika. K prvnímu případu došlo v polovině prosince, kdy neznámý vandal v sídlišti poškodil poštovní schránku.

Vandal poškodil telefonní automat

Zločiny a soudy
Alena Krůtová se věnuje nabídce služeb.
Ústí nad Labem - Vzpomínáte ještě na dobu bez mobilů? Abyste si domluvili rande, museli jste nejprve najít telefonní budku, poté z kapsy vyndat drobné a spoléhat na to, že sluchátko na druhé straně zvedne vaše láska a ne její rodiče.

Alena Krůtová je práci se sluchátkem věrná

Podnikání
Ilustrační foto
Před dvaceti lety jsme byli na cestě za čápy s batůžky. Krok za krokem jsme přes celou západní Evropu a severozápadní Afriku až k senegalsko-maliské hranici sledovali čápici Kristýnu. Poté jsme se ještě do Čadu vypravili za Viktorem. Právě před těmi dvaceti lety vývoj technologií umožnil něco podobného podniknout. Z dnešního pohledu to ovšem byly muzeální kousky.

POHLEDEM Miroslava Bobka: Konec rozletu

Názory z regionu