ŠTÍTEK: televizor

Ilustrační foto.
Chrudim - Až do soboty se v Chrudimi bude možné zcela legálně zbavit nebezpečného odpadu, jako například starých akumulátorů, zářivek, plechovek od barvy, televizorů, léků, olejů, zbytků postřikových látek a podobně.

Nebezpečné odpady odveze kontejner

Chrudimsko
Zdenek Zukal, jednatel Olomoucké televize ZZIP
Olomouc - Aktuální zprávy a dění z našeho regionu přináší Olomoucká televize ZZIP na obrazovky každý den. Od října vysílá nově na anténách celostátního programu v regionální síti 8 Českých radiokomunikací. Vysílání olomoucké televize tak může sledovat každý druhý obyvatel České republiky.

Olomoucká televize ZZIP vysílá pro více diváků

Olomoucko
Ilustrační foto.
Praha – Chytrý telefon v letošním 2. čtvrtletí vlastnilo 39 procent domácností, meziročně zhruba o polovinu více. Beze změny zůstal podíl domácností s notebookem, který stagnoval na 48 procentech. Pokles vykázaly stolní počítače, které se propadly z loňských 42 procent na letošních 39 procent domácností. Vyplývá to z výzkumu, který pro Asociaci televizních organizací (ATO) zajišťuje společnost Nielsen Admosphere.

Vybavenost domácností moderními technologiemi roste, nejvíce smartphony

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha - Údaje na energetických štítcích televizorů o spotřebě odpovídají v naprosté většině případů skutečnosti. Ukázaly to výsledky výzkumného projektu ComplianTV na evropském trhu, který spolufinancovala Evropská komise (EK). U všech 162 modelů testovaných televizních přístrojů test potvrdil správnost deklarované spotřeby energie a energetické třídy. Na tiskové konferenci to potvrdili zástupci EK a Střediska pro efektivní využívání energie. EK nyní plánuje změnit systém označování energetických tříd spotřebičů.

Test: Údaje na energetických štítcích televizí odpovídají reálu

Ekonomika
Ilustrační foto.
Úřady německého městečka Nieheim kvůli migrantům vystěhovávají nájemníky z obecních bytů, napsal týdeník Stern. Podle jeho zjištění jedna žena musela domov opustit po 16 letech, které v něm strávila. Město jí sdělilo, že do jejího bytu budou umístěni uprchlíci. Problémy s ubytováním běženců nemají jen velká města, jako je Mnichov, ale i mnoho malých obcí, poznamenal časopis. Mnohdy mají obce jen několik dní a v extrémních případech dokonce pouze hodiny na to, aby připravily ubytování pro celé rodiny.

Německé městečko prý stěhuje kvůli migrantům lidi z obecních bytů

Bydlení
Ilustrační foto
Praha - U požáru pokoje v dvougeneračním rodinném domě, kterému předcházel výbuch, zasahovaly požární jednotky v obci Dřevčice na Praze-východ. Deník o tom ve čtvrtek informoval Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů poté, co ve čtyři odpoledne vyjeli na místo profesionální hasiči ze Staré Boleslavi a pražských Satalic podporováni dřevčickým a brandýským dobrovolným sborem.

Požáru v rodinném domě předcházel výbuch

Požáry
Úřady německého městečka Nieheim kvůli migrantům vystěhovávají nájemníky z obecních bytů, napsal týdeník Stern. Podle jeho zjištění jedna žena musela domov opustit po 16 letech, které v něm strávila.
Berlín – Úřady německého městečka Nieheim kvůli migrantům vystěhovávají nájemníky z obecních bytů, napsal týdeník Stern. Podle jeho zjištění jedna žena musela domov opustit po 16 letech, které v něm strávila. Město jí sdělilo, že do jejího bytu budou umístěni uprchlíci. Problémy s ubytováním běženců nemají jen velká města, jako je Mnichov, ale i mnoho malých obcí, poznamenal časopis. Mnohdy mají obce jen několik dní a v extrémních případech dokonce pouze hodiny na to, aby připravily ubytování pro celé rodiny.

Německé městečko Nieheim stěhuje kvůli migrantům lidi z obecních bytů

Svět
PERSONÁL NEMOCNICE aby měl oči stále na stopkách a kromě péče o pacienty hlídal i vybavení. Zloději se pokoušeli z karlovarského špitálu odnést či odvézt už ledacos.
Karlovy Vary - Přestože Karlovarská krajská nemocnice (KKN) velmi dbá na ostrahu budov v nemocničním areálu i přilehlého parkoviště, krádežím přesto nezabrání. I když k nim podle mluvčího KKN Vladislava Podrackého dochází v daleko menší míře než před několika lety.

Z nemocnice si zloději chtěli odnést televize i postele

Z okolí
Ilustrační foto
Praha - Vandala, který poškodil střechu zaparkované dodávky, dopadli přímo na místě činu pražští strážníci. Stalo se to v úterý nad ránem, kdy je svědek přivolal do Vlastiny ulice v Liboci s tím, že dva mladíci kopají do skleněné výplně na autobusové zastávce, informoval ve středu Jan Čihák z ředitelství pražské policie.

KRIMI MIX: Mladík poničil střechu parkujícího auta

Zločiny a soudy
Plicní oddělení se ještě letos přestěhuje do nového pavilonu N.
Výhody nového pavilonu N budou ve Slezské nemocnici využívat nejenom pacienti a zdravotníci z interny, ale i z plicního oddělení. Sice později, ale ještě letos se do pátého patra přestěhuje oddělení tuberkulózy a respiračních onemocnění.

Plicní oddělení opustí klášter

Opavsko
Ilustrační foto
Praha - Obyvatelé Středočeského kraje vloni odevzdali více než 2,3 milionu kilogramů elektroodpadu, v roce 2013 to bylo necelých 1,9 milionu kilogramů. V roce 2014 se od obyvatel Středočeského kraje podařilo vysbírat 1,4 milionu kilogramů televizorů a PC monitorů a téměř 950 tisíc kilogramů drobného elektra. Informovala o tom Martina Ďaďová z neziskové společnosti Asekol, která provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení.

Středočeši loni odevzdali 2,3 milionu kilogramů elektroodpadu

Z okolí
Ekologická likvidace.
Ždírec nad Doubravou - Šedesát starých televizorů, pětačtyřicet praček a již nepočítaně mixérů a kuchyňských robotů odvezl Libor Veselský, řidič havlíčkobrodského dopravce Auto Křehlík, ze vzorně vedeného sběrného dvora ve Ždírci nad Doubravou.

Tři pračky ve sběrném dvoře zůstaly

Havlíčkobrodsko
Ilustrační foto.
Brno - Češi si už spolehlivě osvojili síťová a mobilní média, avšak role tradičních médií ve společnosti se mění jen pomalu. V domácnostech má pořád nejdůležitější místo televize, a to i mezi mladými lidmi. Nasvědčují tomu výsledky ojedinělého výzkumu používání médií, který provedli odborníci z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Výsledky výzkumu dnes škola poskytla novinářům.

Češi si osvojují nová média, ale nejdůležitější je pořád televize

Česko
Jiří Pavlík (vlevo) společně s výhercem Tip ligy Pavlem Cimingou.
Vítězem skončeného ročníku Tip ligy se stal po velkém boji Pavel Ciminga z Oldřišova. O tom, že se stane majitelem LCD Full HD televizoru, rozhodl až v závěrečném finiši. Před týdnem si převzal osobně cenu v prodejně Tipy, která byla sponzorem Tip ligy. Navíc přímo z rukou majitele Jiřího Pavlíka.

Pavel Ciminga přebíral výhru přímo z rukou majitele Tipy

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Kouřim – Kouřimští občané třídí odpad. V loňském roce například lidé z Kouřimi vytřídili 98 televizí. K recyklaci odevzdali občané tohoto města také 35 monitorů a 1 985,71 kilogramů drobného elektra.Snaha obyvatel recyklovat staré a nepoužívané elektrospotřebiče se již několik let vyplácí.

Občané Kouřimi vytřídili téměř sto televizí

Kolínsko
Ilustrační foto.
Praha - Téměř polovina domácností (48 procent) využívá k příjmu na svém hlavním televizoru pozemní vysílání, což je proti předchozímu roku nárůst o pět procentních bodů. Prostřednictvím satelitu to je zhruba čtvrtina a přes kabelovou televizi asi pětina domácností. Vyplývá to z průzkumu Digimonitor pro České Radiokomunikace, který má ČTK k dispozici.

Polovina domácností využívá na hlavní televizi pozemní vysílání

Ekonomika
Ilustrační foto
Dětem začaly prázdniny, období, kdy nejčastěji vyrážíme na dovolenou a ze svých domovů se vzdalujeme na delší čas. Před odjezdem bychom neměli zapomenout na základní pravidla požární bezpečnosti, abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku.

Hasiči radí, jak zabezpečit byt před dovolenou

Bydlení
Ilustrační foto.
Teplicko - Dětem začaly prázdniny, období, kdy nejčastěji vyrážíme na dovolenou a ze svých domovů se vzdalujeme na delší čas. Před odjezdem bychom neměli zapomenout na základní pravidla požární bezpečnosti, abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku.

Hasiči radí, jak zabezpečit byt před dovolenou

Teplicko
Ilustrační foto.
Praha – Češi věnují médiím téměř 8,5 hodiny denně. Při započítání mediálních aktivit provozovaných současně je to víc než 9,5 hodiny (574 minut). Vyplývá to z cross-mediální studie, kterou na čtvrtečním setkání Asociace televizních organizací (ATO) představila agentura Nielsen Admosphere. Studie je považována za jeden z podkladů zamýšleného společného měření televizního a on-line obsahu.

Češi věnují médiím skoro 8,5 hodiny denně, nejvíce televizi

Ekonomika
Žižkovský vysílač v Praze
Praha - České Radiokomunikace ve středu začnou testovat vysílání ve standardu, který by v budoucnu mohl nahradit nynější podobu pozemního vysílání (DVB-T). V pilotním provozu plánovaném do února 2016 se objeví stanice ČT sport HD, Nova a Prima. ČRa to dnes oznámily v tiskové zprávě. K příjmu nového standardu jsou potřeba televizory vybavené příslušnou technologií.

Radiokomunikace začnou testovat vysílání v novém standardu

Ekonomika