ŠTÍTEK: televizor

Radovan Krejčíř.
Pretoria – Uprchlý Čech Radovan Krejčíř prý vede ve věznicích v jihoafrické metropoli Pretorii poměrně luxusní život. Ve vazební cele má nyní televizor i tělocvičné nářadí. Chlubí se tím, že si může kdykoli objednat vychlazenou plechovku coca-coly. V objednané zásilce pizzy nebo konvi s mlékem však už ostraha našla i mobilní telefony určené pro Krejčíře. Napsal to dnes jihoafrický server Sunday World, který hovořil s nejmenovanými zaměstnanci pretorijských věznic.

Krejčíř žije ve vězeňském luxusu, může si objednat pizzu či colu až do cely

Svět
Ilustrační foto
Ostrava - Nemocnice. Lidé si sem přicházejí léčit nejrůznější neduhy. Rozlehlé areály, desítky budov a tisíce procházejících denně však některé z nich lákají i k nekalostem. Není proto divu, že se tu a tam něco „ztratí".

Z nemocnic mizí toaleťáky i vozíky

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
New York – Americká technologická společnost Apple zrušila plány na výrobu vlastního televizoru s ultravysokým rozlišením. Napsal to dnes list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na informované zdroje. Firma se údajně místo televizorů zaměří na vlastní internetovou televizi a vylepšení svého televizního zařízení, které umožňuje přenášet do televizorů programy z hudebního servisu iTunes a dalších firemních zdrojů.

Apple údajně zrušil plány na výrobu vlastního televizoru

Ekonomika
Ve staré Plzeňské pivnici žijí hokejem
Kroměřížsko – Snad tři čtvrtiny Česka v sobotu po patnácté hodině opět zasednou před televizory doma nebo promítací plátna v hospodách. Náš tým totiž čeká na domácím hokejovém mistrovství světa ostře sledované semifinále s Kanadou: a pokud jej zvládne, bude hned v neděli bojovat ve finále o zlato.
3 fotografie

Fanoušci českému týmu věří. A nejvíc Jágrovi

Kroměřížsko
Ilustrační foto.
Praha - Žádné změny nedoznal po jednání odvolacího senátu Vrchního soudu v Praze březnový verdikt pražského městského soudu nad 36letým Ukrajincem, který dlouhodobě žije a podniká v Praze. Oleksandro D. H., který původně skončil ve vazbě jako obviněný z pokusu o vraždu (a tento skutek mu kladla za vinu i obžaloba projednávaná městským soudem), avšak nakonec vyvázl s dvouletým trestem za neposkytnutí pomoci, již má tento trest pravomocně potvrzený.

Shození ženy z balkonu se neprokázalo, padl jen dvouletý trest

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Teplice -  Policisté po měsíci vyšetřování zjistili totožnost zloděje, který začátkem dubna vykradl dům v Teplicích. Odstranil prkna z plotu v zadní části dvora, vnikl do areálu firmy a vloupal se do sídla společnosti, kde odcizil dva televizory, autorádio s navigací, úhlovou brusku, klíče od obchodu a firemních vozidel, vařiče a další kuchyňské vybavení v hodnotě 108 tisíc korun.

Zloděj byl dopaden

Zločiny a soudy
Noční bouřka se přehnala Chrudimskem. Oblohu protínaly zářivé blesky. Doprovázel ji hustý a vytrvalý déšť.
Rychnovsko Dnes by měly do Česka dorazit silné bouřky. Vítr a blesky mohou ohrozit obydlí a životy obyvatel země. Ačkoli si mnozí myslí, že ví, jak se při bouřce chovat, opak je pravdou. Připomeňme si tedy několik základních pravidel.

Bouřky jsou tady, přečkejte je v bezpečí

Rychnovsko
Noční bouřka se přehnala Chrudimskem. Oblohu protínaly zářivé blesky. Doprovázel ji hustý a vytrvalý déšť.
Východní Čechy - Do Česka by měly dorazit silné bouřky. Vítr a blesky mohou ohrozit obydlí a životy obyvatel země. Ačkoli si mnozí myslí, že ví, jak se při bouřce chovat, opak je pravdou. Připomeňme si tedy několik základních pravidel.

Bouřky jsou tady, přečkejte je v bezpečí

Z okolí
Na měsíc odložili mobily.
Pasov - V gymnáziu ve Viehtachu odložilo 29 žáků 8b na čtyři týdny mobily a přestalo užívat televizory a počítače, s nimi tedy i whatsApp, facebook, hry, filmy, seriály, internet, píše deník PNP.

Školáci u sousedů odložili mobily

Z okolí
Elektroodpad. Ilustrační foto.
Chrudim - Od úterý 14. do soboty 18. dubna probíhá v Chrudimi svoz nebezpečného odpadu. Sbírat se budou pouze nebezpečné odpady, jako například akumulátory, zářivky, výbojky, suché baterie, plechovky od barev, léky, televizory, oleje, zbytky postřikových látek apod.

Zbavit se můžete i zářivek nebo olejů

Chrudimsko
Ilustrační foto.
Teplice - Různými podvody si přivydělávala dvojice mužů ve věku 20 a 42 let. Mladší z nich v loňském roce opakovaně uzavřel zákaznickou smlouvu na poskytování mobilních služeb, k jednomu tarifu si pak pořídil i tablet.

Přivydělávali si podvody

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Londýn - Britské děti v současnosti tráví v průměru šest a půl hodiny denně u obrazovek různých zařízení, například televizorů, počítačových monitorů, tabletů či mobilních telefonů. Před 20 lety to přitom byly pouze tři hodiny. Vyplývá to z průzkumu společnosti Childwise mezi dětmi ve věku od pěti do 16 let.

Britské děti tráví přes šest hodin denně u obrazovek

Svět
Společnost Gebrüder Weiss uvádí na trh svůj nový produkt – Instalaci. Je to exkluzivní řešení pro zvýšení spokojenosti zákazníků s nakupováním na internetu. Nejenže společnost zakoupené zboží dopraví, ale zajistí také jeho kompletní zapojení a ekologickou likvidaci vysloužilého spotřebiče.

Instalace - příjemná služba pro internetové obchody

Reklama
Za bílého dne vnikli do obydlí v Záhřebské ulici – a tam majitelce sebrali prakticky vše, co jim přišlo pod ruce.
Praha /VIDEO/ - Pořádně se napakovala dvojice zlodějů, kteří si z bytu na pražských Vinohradech odnesli vybavení za sto tisíc korun. Za bílého dne vnikli do obydlí v Záhřebské ulici - a tam majitelce sebrali prakticky vše, co jim přišlo pod ruce, připomněla Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.
0 fotografií

Zloději brali vše, co se v bytě namanulo

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Karlovarský kraj – Obyvatelé Karlovarského kraje v roce 2014 vytřídili v průměru 1,37 kg vysloužilých elektrozařízení na osobu. Po výraznějším poklesu z roku 2013 se tak Karlovarskému kraji podařilo výsledky vylepšit.

Obyvatelé průměrně odevzdali 1,37 kg elektra

Sokolovsko
Ilustrační foto
Praha - Nejde sice o žádnou novinku, ale přece jen, opakování je matka moudrosti: za následky své neopatrnosti a vlastních chyb odpovídá každý občan. A ze zákona je povinen způsobenou škodu poškozenému také nahradit. Před finančním dopadem podobné nenadálé situace se pak lze chránit pojištěním odpovědnosti v občanském životě.

Víte, za co všechno nesete odpovědnost?

Ekonomika
Ilustrační foto.
Zlín - Charita Zlín pořádá ve spolupráci s městem sbírku použitého ošacení. Uskuteční se v úterý 3. března od 8 do 10 hodin a ve čtvrtek 5. března od 15 do 17 hodin v budově Charity na adrese Burešov 4886 (světlá budova bývalého PKO naproti supermarketu Kaufland přes silnici).

Nepotřebné oblečení pomůže lidem doma i v zahraničí

Zlínsko