ŠTÍTEK: televizor

Pro příjem zemského digitálního vysílání (DVB-T) je třeba pořídit si set-top-box či televizi s vestavěným digitálním tunerem a upravit anténu pro příjem digitálního vysílání./Ilustrační foto
Velká televizní revoluce startuje nejenom na obrazovkách, ale i na střechách. Přechod na nové vysílání DVB-T2 si totiž vyžádá zásah technika do venkovní antény. Zatímco u rodinných domků většinou není nutné anténu na střeše nijak „štelovat“ a stačí „pouze“ koupit novou televizi či set-top box, složitější to je v případě bytových domů. 
6 fotografií

Televizní revoluce startuje. Antény musí upravit tisíce bytovek

Ekonomika
Tip liga čtenářů Deníku
Kladno – Populární tipovací soutěž čtenářů Deníku s názvem TIP liga se opět rozbíhá, a to již 24. března. Tipujte s námi výsledky fotbalových zápasů! Nejlepší hráč v kraji získá prémiovou cenu televizi.

O víkendu je ostrý start Tip ligy

Fotbal
Ilustrační foto.
Jihlava – Ze spáchání trestného činu jsou podezřelí dva mladí muži, kteří v jihlavském zábavním podniku v Březinově ulici rozbili koncem loňského roku dva televizory.

Rukou rozbili dvě televize

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Královéhradecko, Trutnovsko - Dvaadvacetiletého muže, který je podezřelý z několika krádeží v trutnovských obchodních domech a v blízkém okolí, byl dopaden. Policisté ho zadrželi v rychnovském okrese.

Recidivista skončil okamžitě v base

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Jihokorejská společnost Samsung Electronics zvýšila svůj loňský provozní zisk na rekordních 53,7 bilionu wonů (zhruba bilion korun). Ten překonal dosavadní rekord z roku 2013, který činil 36,8 bilionu wonů. Mohla za to zejména silná poptávka po paměťových čipech, která bude podle firmy i nadále narůstat. Samsung také oznámil, že se rozhodl rozdělit své akcie v poměru padesát ku jedné. Informovala o tom agentura Reuters.
9 fotografií

Samsung ohlásil rekordní zisk. V loňském roce vydělal bilion korun

Ekonomika
Ivan Hoffman
Prezidentská volba graduje rozhodujícím druhým kolem. Šance soupeřů jsou vyrovnané a voliči se ocitají pod značným tlakem, neboť rozhodnout může několik málo hlasů.

Den Ivana Hoffmana: Infarktové finále

Česko