ŠTÍTEK: televizor

Senát. Ilustrační foto.
Praha - O zákazu kožešinových farem nebo o zvýšení příjmu obcí v rámci rozpočtového určení daní bude Senát rozhodovat na schůzi, která začne 19. července. Rozhodl o tom ve čtvrtek senátní organizační výbor, sdělila tisková tajemnice horní komory Eva Davidová. Schůze podle ní bude třídenní.

O zákazu kožešinových farem bude Senát rozhodovat od 19. července

Praha
Ilustrační foto
Televizní digitální signál budeme přijímat jiným způsobem. Zjednodušeně řečeno - technici vpustí do stejného kanálu více dat. Přechod na nový standard DVB-T2 bude spojen s náklady na straně televizních diváků v řádech stovek až tisícikorun. Lidé si budou muset pořídit nový televizor nebo set-top-box. Domácnosti tím však získají příjem televizních kanálů, aniž by museli pravidelně hradit měsíční poplatky, jako je tomu v případě ostatních platforem pro příjem vysílání.
6 fotografií

Kupte si novou televizi, vzkazují poslanci. Blíží se přechod na signál DVB-T2

Ekonomika
Východočeské muzeum na pardubickém zámku představilo 4. května retrovýstavu Tak jsme žili ve 20. století. Představuje důvěrně známé předměty a situace z dob dávno i nedávno minulých.
Pardubice – Sádroví jeleni, modrý mončičák, sýr Sedmdesátka, televizory značky Tesla, nábytková stěna, či socialistické heslo: Kdo dá více republice Hradec nebo Pardubice Naskočily vám při těchto slovech před očima obrázky věcí důvěrně známých z minulosti? Dobrá zpráva pro vás, nemusíte se zasnívat. Dva sály pardubického zámku vám tyto vzpomínky nabízí skutečné.
12 fotografií

Snímek z domácího mejdanu z osmdesátek? Vítejte ve světě retro na zámku

Pardubicko
Špuntomat v nemocnici v Ostravě-Vítkovicích.
Chrápání, hluk na chodbách, zvuk televizního přijímače či telefonování pacientů a z toho vyplývající nedostatek spánku. To zažívají hospitalizovaní pacienti na lůžkových odděleních nemocnic. V té vítkovické instalovali pět automatů na špunty do uší, a je klid.

Ticho léčí. Pacientům slouží v nemocnicích špuntomaty

Ostravsko
Část dětí ze Základní školy Kaplická v Českém Krumlově.
Český Krumlov – Nasadit rukavice, popadnout pytle, a jde se na to. Tak zahájili žáci Základní školy Kaplická Český Krumlov úklid terénu nad Krumlovem. Jsou tak první dobrovolnickou skupinou, která odstartovala pomoc v rámci celostátní akce Ukliďme Česko, ke které se město Český Krumlov připojilo.

Dobrovolníci začínají uklízet Český Krumlov

Českokrumlovsko
Ilustrační fotografie.
Mariánské Lázně - Z napadení svého přítele se bude před soudem zpovídat třicetiletý muž. „Ten poškozeného navštívil v jeho bytě," informovala policejní mluvčí Věra Hnátková.

Napadl svého přítele

Chebsko
ČERNÉ SKLÁDKY musely odklidit Domažlické technické služby.
Domažlice, Baldov – Viditelných úprav by se zanedlouho mělo dočkat okolí pomníku bitvy u Domažlic na Baldově. Iniciovala je pracovní skupina, která připravovala i samotné odhalení pomníku bitvy u Domažlic na Baldově, ke kterému došlo v srpnu 2015.

Baldov se dočká úprav a laviček

Domažlicko
Marcel Procházka
Začátkem března v Česku odstartoval přechod na zemské digitální vysílání druhé generace (DVB-T2), kvůli němuž v příštích čtyřech letech musí 2,5 milionu domácností pořídit novou televizi, nebo alespoň set-top box, který převádí signál. Proč k takové změně dochází? Na co si dát pozor při koupi nového televizoru, aby fungoval i po roce 2020? A je vůbec nutné spěchat?

PTALI JSTE SE: Nové TV vysílání startuje. Kdy vyměnit televizi?

Ekonomika
TAK s tímto diktafonem bychom se podle Petra Varadiho pěkně nadřeli, vážil několik kilogramů.
Nová Paka - „Jé, tak tenhle magneťák jsme měli s bráchou asi ve dvanácti pod vánočním stromečkem," rozplývám se nad cívkovým magnetofonem Tesla B 400. Prohlížím tesláckou výstavu v malém sále MKS a vracím se do dětství. Nahlížím na skvosty, které pro nás byly v době socialismu nedostupné a po kterých jsme s trochou závisti šilhali, když s nimi kluci machrovali.

S Teslou je Petr Váradi spojen pupeční šňůrou

Jičínsko