ŠTÍTEK: televizor

Děti se při dopoledních dílničkách ve Slováckém muzeu zabavily.
Uherské Hradiště – Slovácké muzeum Uherské Hradiště chtělo o jarních prázdninám vyjít vstříc zaměstnaným rodičům a nabídlo jim, že pro jejich ratolesti uspořádá ve třetím únorovém týdnu příměstský tábor. Protože na něj rodiče přihlásili velice málo dětí, přišlo Slovácké muzeum s nápadem, uspořádat o jarních prázdninách náhradní program s názvem Tvořivá dopoledne.
9 fotografií

Bambulkování ve Slováckém muzeu děti bavilo

Slovácko
Ilustrační foto.
Dominantním způsobem příjmu televizního signálu je pět let po přechodu na digitální platformu DVB-T pozemní vysílání z vysílačů s téměř 60 procentním podílem. Ten se navíc od roku 2012, kdy zcela skončil analogový příjem, zvýšil zhruba o pět procentních bodů. Vyplývá to z údajů společnosti Media Research.

Podíl pozemního příjmu TV signálu stoupl na skoro 60 procent

Ekonomika
Předání finančního daru, výtěžek z prosincového charitativního koncertu v bludovickém kostele, zástupcům dětského oddělení havířovské nemocnice.
Malá darovací slavnost se konala v pátek na dětském oddělení havířovské nemocnice. Ředitel Gymnázia Komenského Petr Šimek za účasti pastora evangelické farnosti v Havířově-Bludovicích Vladislava Volného předali nemocnici finanční dar ve výši 14 200 Kč určený pro potřeby dětského oddělení.
4 fotografie

OBRAZEM: Dar pro děti hospitalizované v nemocnici

Karvinsko
Markéta Šubrtová má na vsetínské radnici na starosti evidenci ztrát a nálezů. Jednou z kuriozit, které jí v roce 2016 přibyly v evidenci, byla také urna.
Valašsko – Klíče, peněženky, jízdní kola, ale také křovinořez, televizor či snubní prstýnek patří mezi nalezené věci, které lidé přinesli v loňském roce na Městský úřad ve Valašském Meziříčí. Pracovníci radnice evidují mezi položkami ztrát a nálezů celkem 95 záznamů. Pokud se jejich vlastníci nepřihlásí, končí ztracené věci v elektronické aukci či na skládce.

Valaši vloni ztratili křovinořez, pistoli, snubní prsten i urnu

Valašsko
Ilustrační foto.
Novopacko - Novopačtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v přesně nezjištěné době od pondělí 28. listopadu do úterý 27. prosince vloupal v Roškopově do tří rekreačních chalup.

Chalupy se staly terčem zloděje

Zločiny a soudy
Pacienti dětského oddělení společně se sestrami přebrali poukaz na částku převyšující 25 tisíc od fanoušků 1. FC Slovácka ve čtvrtek 22. prosince.
Slovácko – I proto, že podobné benefiční sbírky jsou v jiných klubech v republice nebo i po světě standardem, napadlo před rokem fanoušky fotbalového klubu 1. FC Slovácko uspořádat benefiční sbírku na pomoc dětem v Uherskohradišťské nemocnici. Ve čtvrtek 22. prosince tak předali na dětském oddělení už podruhé značný finanční obnos. Celkově vybraná část 25 198 korun navíc téměř zdvojnásobila výdělek prvního ročníku.

Fanoušci Slovácka vybrali pro hradišťskou nemocnici 25 tisíc korun

Slovácko
Kontrola chat. Ilustrační foto.
Příbram – Škodu za 125 tisíc korun způsobil neznámý zloděj, který vnikl z 2. na 3. prosince do rodinného domu v Příbrami. Odcizil televizor, dva nafukovací čluny, trezor s finanční hotovostí a se stříbrnými mincemi. Za poslední dny řešili policisté v regionu také několik vloupání do chat.  

Zloději vykradli během víkendu tři rekreační objekty

Zločiny a soudy
BĚH S ČELOVKOU 2015.
Ostrov - Třetí ročník unikátního dobročinného Běhu s čelovkou má letos za cíl pomoci dvěma holčičkám, Michalce, Terezce, a jedné ženě Romaně, kterým byla diagnostikována roztroušená skleróza. Běh s čelovkou je stále úspěšnější a každý rok si nachází nové příznivce. Více v rozhovoru s jeho organizátorkou Michaelou Valentovou.

Běh s čelovkou je nadějí ve zdánlivé beznaději

Z okolí
Podzimní Tip liga čtenářů Klatovského deníku 2016: Předání cen výhercům.
Klatovsko – Veselejší Vánoce bude mít trojice „medailistů" podzimní Tip ligy čtenářů Klatovského deníku. Ve třinácti kolech nasbíral nejvíce bodů (121) Jan Šefl z Klatov, na druhém místě skončil se 118 body Jindřich Pacner z Lub a to, že Tip liga není jen výsadou mužů, potvrdila třetím místem a 115 získanými body Jana Rajtmajerová z Klatov.
9 fotografií

PODÍVEJTE SE: Z cen měli všichni velkou radost

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Jičínsko - V noci na pátek 4. listopadu odcizil neznámý pachatel mezi Kopidlnem a Budčevsí 12 kusů demontovaných kovových svodidel o celkové délce 48 metrů. Majitel vyčíslil škodu na 10 tisíc korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Krádež svodidel, nafty z tatry a vybavení z motorestu

Nehody
Ilustrační fotografie.
Písek – Skauti okresu Písek pořádají ve dnech 11. a 12. listopadu tradiční podzimní sbírku humanitární pomoci. Sbírají vše, co by mohlo pomoct lidem ve složité životní situaci, mnozí jsou bez prostředků a často i bez domova.

Sbírka skautů pomůže potřebným lidem

Písecko
Pohádkový les v Rudici baví děti už dvacet let.
Rudice /FOTOGALERIE/ – Vypnout televizory, počítače, tablety nechat doma! Teple se obléct, do batohu svačinu, termosku s čajem a hurá do přírody. V sobotu mířily kolony aut a davy lidí k jedovnickému rybníku Olšovec na tradiční výlov. O několik kilometrů dál, v sousední Rudici, bylo před tamním větrným mlýnem také pořádně živo. Přilehlé uličky zcela zaplnily skupinky rodičů s dětmi. Vyrazily na Pohádkový les, který Rudičtí pořádali už po dvacáté. „Mami, a budou tam taky čerti? Já se jich nebojím, protože jsem vůbec nezlobil," hlásí asi pětiletý klučina s pletenou čepicí na hlavě.
29 fotografií

Pohádkový les v Rudici baví děti už dvacet let

Blanensko
Studenti si v programu doplnili i své odborné znalosti.
Litvínov - Litvínovská střední škola Schola Humanitas se zapojila do Recyklohraní. Studenti po celý rok sbírali a odevzdávali k recyklaci elektroodpad. Činili tak v rámci programu, který prohlubuje jejich odborné znalosti ohledně ochrany životního prostředí.

Studenti šetří životní prostředí

Mostecko
Ilustrační foto
Povalování na pohovce před televizorem, kouření, deprese či bolesti v úplně jiných částech těla mohou vyvolávat bolest páteře. O osmi nezvyklých příčinách bolestí v zádech píše italský deník Corriere della Sera.

Osm nezvyklých příčin bolesti v zádech

Zdraví
Ilustrační foto.
Praha - České Radiokomunikace (ČRa) začaly testovat televizory a set top boxy, zda zvládnou nový systém vysílání DVB-T2. První seznam přístrojů, které jsou s novým standardem kompatibilní, zveřejní v září na stránce dvbt2overeno.cz. Seznam bude průběžně aktualizován o nová zařízení. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Česko přejde na digitální televizní standard DVB-T2 k 1. únoru 2021.

ČRa testují televize. Chystají seznam, které zvládnou nový standard DVB-T2

Ekonomika