ŠTÍTEK: televizor

Ilustrační snímek
Štětí - Obyvatelé města a jeho místních částí v loňském roce odevzdali k ekologické recyklaci v rámci systému společnosti ASEKOL 457 starých televizorů, 122 monitorů a přes tři tuny dalšího drobnějšího elektroodpadu.

Štětští se zaměří na odpady

Litoměřicko
mixér
Praha - Prodej technického spotřebního zboží v Česku ve druhém čtvrtletí stoupl meziročně o 2,5 % na 15,7 miliardy korun. Nejrychleji rostl odbyt malých domácích spotřebičů a mobilních telefonů. Klesl naopak prodej fotoaparátů, vyplývá z aktuálního průzkumu GfK Temax.

Prodej technického spotřebního zboží stoupl o 2,5 procenta

Ekonomika
Ilustrační foto
Valašské Klobouky - Ve Valašských Kloboukách loni občané vytřídili stejné množství elektrospotřebičů jako v roce předcházejícím. K odborné recyklaci předali 13 tun starých zařízení, ať už šlo o televize, počítačové monitory, či různé kuchyňské a domácí přístroje. Vypovídá o tom environmentální vyúčtování společnosti Asekol, které se ohlíží za výsledky zpětného odběru elektrospotřebičů a vyčísluje konkrétní přínosy pro životní prostředí.

Kloboučané vytřídili 13 tun spotřebičů

Zlínsko
Digi CZ
Praha - Společnost Digi CZ, která nabízí služby satelitní televize, bude od září šířit televizní programy i přes internetové připojení. Internetová televize bude kopírovat nynější nabídku satelitní Nové Digi TV, ale s větším počtem programů v HD kvalitě.

Digi CZ spustí v září televizi přes internet

Ekonomika
Jarní Tip liga čtenářů Klatovského deníku 2016: Předání cen výhercům
Klatovsko – Také tento podzim se čtenáři Klatovského deníku mohou těšit na oblíbenou Tip ligu. Tipovací kupon pro 1. kolo vyjde poprvé v pondělí 22. srpna. Kupony pro jednotlivá kola budou v Klatovském deníku vycházet v pondělí, ve středu a ve čtvrtek. Soutěž bude mít tradičně 13 kol.

Hrajte Tip ligu Klatovského deníku a vyhrajte atraktivní ceny

Fotbal
Ilustrační foto
Boskovice – Potíže s výpadky televizního signálu od ledna řeší v Boskovicích. Situace se zlepšila po vypnutí vysílače pro rychlý internet na vysílači Čížovky. Pořádný „šrumec" vyvolalo v Boskovicích spuštění pěti nových základnových stanic LTE pro rychlý internet, které provozují mobilní operátoři. Vysílače začaly způsobovat rušení televizního signálu. Místo sledování zápletky v oblíbeném filmu či seriálu se tak někteří Boskovičtí mohli dívat jen na potemnělou televizní obrazovku bez signálu.

Rušení televizního signálu? V Boskovicích stále problém

Blanensko
Sony
Tokio (Japonsko) - Japonskému výrobci elektroniky Sony klesl v prvním fiskálním čtvrtletí zisk o 74 procent na 21,2 miliardy jenů (pět miliard Kč). Na výsledky měly negativní dopad silný jen, slabší prodej chytrých telefonů a zemětřesení na jihozápadně Japonska, kvůli kterému musela firma mimo jiné pozastavit výrobu polovodičů.

Zisk Sony kvůli zemětřesení a silnému jenu klesl o 74 procent

Ekonomika
Ilustrační foto.
Kojetín – Škodu za šestnáct tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který se mezi 15. a 20. červencem vloupal do rodinného domu v Olomoucké ulici v Kojetíně. Dovnitř vnikl přes okno, které bylo otevřené na ventilačku.

Ventilačkou vlezl do domu a vzal televize

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Praha – Případná aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě, které se v pásmu 700 MHz uvolní po přechodu na digitální televizní standard DVB-T2, by mohla vynést kolem 4,6 miliardy Kč. Vyplývá to z předkládací zprávy ke Strategii rozvoje zemského digitálního televizního vysílání pro pondělní jednání vlády.

Aukce kmitočtů po přechodu na DVB-T2 by mohla vynést 4,6 miliardu korun

Ekonomika
Ilustrační foto.
Písek – Odevzdáním elektrospotřebičů k recyklaci obyvatelé města uspořili v loňském roce 888,51 MWh elektřiny, 47 483 litrů ropy, 3773 kubíků vody a 30,14 tun primárních surovin. Vyplývá to z certifikátu enviromentálního vyúčtování neziskové společnosti ASEKOL, která se v Písku stará o zpětný odběr spotřebičů.

Odevzdáním spotřebičů šetří životní prostředí

Písecko
Zajímavým způsobem se v úterý 5. července zapojil do oslav Dne obce Hostašovice místní klub seniorů. V zasedacím sále obecního úřadu uspořádal výstavu knih a časopisů vydaných do roku 1953.
Zajímavým způsobem se v úterý 5. července zapojil do oslav Dne obce Hostašovice místní klub seniorů. V zasedacím sále obecního úřadu uspořádal výstavu knih a časopisů vydaných do roku 1953. Příchozí tak mohli obdivovat desítky zajímavých výtisků, mezi nimiž nechyběla ani díla známých autorů.  
7 fotografií

OBRAZEM: Klub seniorů dělal už třetí výstavu

Novojičínsko
Jarní Tip liga čtenářů Klatovského deníku 2016: Předání cen výhercům
Klatovsko – Dva společné rysy měli výherci právě skončené jarní Tip ligy čtenářů Klatovského deníku – získaná cena nebyla pro žádného z nich prvním úspěchem v soutěži a ani jeden z medailistů po odehrání zápasů posledního třináctého kola nevěřil, že by se mohl umístit na stupních vítězů. Příčinou byly nečekané výsledky, které způsobily, že bodová bilance posledního kola byla u všech výherců záporná.

Nikdo z výherců v posledním kole ve stupně vítězů nevěřil

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Mělnicko - Čtyři podvodníci ve věku 24, 31, 40 a 62 let, kteří na začátku jara v Uherském Brodě a také v Uherském Hradišti zorganizovali předváděcí akci pro seniory, skončili za mřížemi. Přivedla je tam touha rychle a snadno bez práce zbohatnout. Kriminalisté muže vypátrali a zatkli je na Mělnicku a v Praze.

Na Mělnicku zatkli podvodníky, kteří okrádali seniory

Středočeský kraj
Václav Beneš, Lucie Puláková (druhá zleva) a Veronika Šobrová si z obchodu Expert Elektro na Borech odnesli elektroniku za vítězství v Tip lize Deníku.
Plzeň - Václav Beneš, Lucie Puláková a Veronika Šobrová si v úterý z obchodu Expert Elektro na Borech odnesli elektroniku za vítězství v Tip lize Deníku.

Vítězové tipligy převzali ceny

Fotbal
Ilustrační foto.
Třebíč - Obyvatelé Třebíče odevzdali k recyklaci v loňském roce bezmála 40 tun starých a nepoužívaných spotřebičů. Vyplývá to z takzvaného environmentálního vyúčtování za rok 2015 společnosti Asekol.

Třebíčané třídí staré televize

Třebíčsko
Šmejdi. Ilustrační fotografie.
Uherské Hradiště – Čtyři „šmejdy", kteří podváděli seniory na předváděcích akcích, se povedlo dopadnout uherskohradišťským kriminalistům. „Muži ve věku 24, 31, 40 a 62 let se u výslechu ke svému činu přiznali. Za trestný čin podvod jim nyní hrozí až pětileté vězení," uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Hradišťští kriminalisté zadrželi skupinu „šmejdů"

Zločiny a soudy
Policie. Ilustrační foto.
Praha - Podezřelé známe – zřejmě ale ne všechny oběti. Tak uvažují kriminalisté II. obvodu pražské policie, která se ve středu obrátili na veřejnost s žádostí o spolupráci. Mapují počínání 32letého muže a 23leté ženy, kteří od února do března v doprovodu dvou malých dětí absolvovali putování po hotelích. A ze slov Ivety Martínkové z ředitelství pražské policie vyplývá, že ubytování nebylo tím, o co jim šlo v první řadě. „Nenechavý pár si z hotelů odnášel vše, co se mu zlíbilo. Prozatím zjištěná škoda se šplhá k sedmdesáti tisícům," konstatovala Martínková.

Které hotely podezřelí vystěhovali?

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Přerov – Dražba exekučně zabavených věcí včetně značného množství automobilů se uskuteční v pátek 17. června ve skladech v Čekyni. „Dražit se bude kromě 33 vozů dalších 506 položek. Za pozornost stojí sedm let stará Audi Q7 za vyvolávací cenu 150 tisíc korun nebo Citroen C4 Picasso za vyvolávací cenu 67 tisíc.

Exekutorský úřad stále draží ve velkém

Přerovsko
Začněme posouzením, má-li byt či dům ten správný a odpovídající tarif. To nejlépe poradí renomovaný obchodník (v Praze Pražská energetika), který se vyptá na vybavení domácnosti, skladbu elektrospotřebičů a doby jejich využívání a pak navrhne optimální tarif. Když někdo odchází časně ráno z bytu a vrací se až v podvečer zpět, nepotřebuje, aby se byt vytápěl elektřinou celý den, ale stačí mu pohoda ráno a pak, až přijde – to vše se dá operativně nastavit a tím pochopitelně ušetřit.

Kudy utíkají peníze za elektřinu?

Reklama
Ilustrační foto.
Bílina - Až dvouletý trest odnětí svobody hrozí 24letému muži, který si prostřednictvím prodejce elektro zboží v Bílině požádal o poskytnutí úvěru na nákup televizoru v hodnotě téměř 28 tisíc korun.

Do smlouvy uvedl nepravdivé údaje, jde k soudu

Teplicko