ŠTÍTEK: televizor

Andrej Kiska
Bratislava – Výzva odpůrců slovenského prezidenta Andreje Kisky ignorovat dnešní novoroční projev hlavy státu moc neuspěla. „Výzvu k bojkotu ovládli lidé, kteří se jí vysmáli, a tak ji nakonec stáhli," uvedl DenníkN na svém webu.

Výzvě ignorovat prezidentův projev se Slováci vysmáli

Svět
Ilustrační foto.
Bratislava - V bytech či v hotelech běhají kolem nábytku, nevynechají rámy obrazů nebo televizory a při odhalení štěnic štěkají, případně zalehnou. Tuto práci vykonávají tři psi ze Slovenska, kteří byli speciálně vycvičeni na hledání zmiňovaného nočního hmyzu, jež se živí krví a parazituje na lidech.

Slováci vycvičili psy na hledání štěnic, o zakázky nouzi nemají

Svět
Ilustrační foto
Tokio - Japonský výrobce elektroniky Toshiba se rozhodl zrušit zhruba 6800 pracovních míst. To odpovídá asi třem procentům celkové pracovní síly podniku. Firma dnes rovněž předpověděla, že kvůli restrukturalizačním nákladům vykáže rekordní celoroční ztrátu. Toshiba přikročila k restrukturalizaci aktivit poté, co ji tvrdě zasáhl skandál kolem nadhodnocování zis­ků.

Toshiba zruší téměř 7000 pracovních míst, čeká rekordní ztrátu

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha - S přicházejícími Vánocemi již tradičně roste i zájem o půjčky. V některých domácnostech tak Ježíšek nosí dárky na dluh. Pokud se člověk v tomto období bez půjčky neobejde, neměl by riskovat a využít výhradně služeb seriózní společnosti.

Vánoce jsou zde, za zadlužení však nestojí

Ekonomika
Podzimní Tip liga čtenářů Klatovského deníku 2015: Výherci si vyzvedli ceny.
Klatovy – Třináct týdnů soutěžili tipující v podzimní Tip lize čtenářů Klatovského deníku. Do Tip ligy se zapojilo celkem 116 soutěžících. Pouze tři z nich se však mohli po závěrečném kole radovat z výher, které do soutěže věnoval partner Tip ligy, firma expert ČR, s.r.o., v jejíž klatovské prodejně se také slavnostní předání cen vítězům uskutečnilo.
5 fotografií

PODÍVEJTE SE: Výherci podzimní Tip ligy 2015 si převzali ceny

Ostatní sporty
V DOMĚ ZAČALO hořet patro, škoda je 350 tisíc.
Kladno – Hasiči zasahovali v pátek ráno u požáru rodinného domu ve Svátkově ulici v Kladně-Kročehlavech. Na pomoc jim přijeli ještě dobrovolníci z Hřebče a Unhoště. Dům hořel v prvním patře. Oheň způsobil škodu 350 tisíc korun. Hasiči zachránili majetek za dva miliony korun.

Zkratem televize začal hořet dům

Požáry
Ilustrační foto
Břeclav – Čekal, že mu známí v Břeclavi najdou práci. Když se tak nestalo, rozhodl se čtyřiatřicetiletý Slovák dojíždět do okresního města pro lup. Tomu je konec. Chytli ho policisté. Muži nyní hrozí vězení za krádeže, porušování domovní svobody, maření úředního rozhodnutí a vykázání. Porušoval totiž dvouletý zákaz vstupu na území České republiky.

Měl podmínku, přesto v Břeclavi kradl. Vyhoštěný Slovák je opět za mřížemi

Zločiny a soudy
Zpívání koled v Nové Pace.
Ve středu 9. prosince v 18 hodin rozeznějí náměstí ve městech České republiky i v zahraničí. Zazpíváme si společně tři koledy, které již známe: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma. Další dvě jste vybrali vy, naši čtenáři: Jak jsi krásné neviňátko a Pásli ovce Valaši. Kdo bude chtít, zakončí zpívání písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí.
0 fotografií

Které koledy si zazpíváme

Česko zpívá koledy
Ilustrační foto
Jičín – Pokud se vám v posledních měsících stalo, že příjem televizního signálu byl něčím narušen a na obrazovce se objevily „kostičky", může jít o problém s vysílači pro vysokorychlostní přenos dat v mobilních sítích (LTE).

Máte místo obrazu kostičky? Volejte ČTÚ

Jičínsko
Čínská firma Changhong Europe Eletric v Nymburce naostro zahájila výrobu televizorů. V plánu má zaměstnat až tři sta lidí.
Nymburk - Firma Changhong působící v průmyslové zóně Nymburka zřejmě konečně vybuduje už řadu let slibované inovační centrum. Podle hejtmana Miloše Petery tomu napovídají poslední dohody. „Nově se nám podařilo dojednat, že by v Nymburce mohlo vzniknout také výzkumné a vývojové centrum společnosti," říká hejtman.

Číňané chtějí v Nymburce stavět výzkumné centrum

Ekonomika
Čínská firma Changhong Europe Eletric v Nymburce naostro zahájila výrobu televizorů. V plánu má zaměstnat až tři sta lidí.
Nymburk - Hejtman Petera: „V tomto inovačním centru Changhongu by měly za spolupráce čínských a českých designérů vznikat výrobky určené pro evropský trh." Místostarosta Fojtík: „Veškeré komponenty se dováží z Číny, přínos pro Nymburk a okolí je minimální."

Číňané chtějí v Nymburce stavět výzkumné centrum

Nymbursko