ŠTÍTEK: Teplice nad Metují

ADRŠPAŠSKO-TEPLICKÉ SKALY jsou jedním z nejmalebnějších cílů letních výletů v Královéhradeckém kraji.
Teplice nad Metují - Fotograf pan Jaroslav Čálek, který prožil své dětství v Teplicích nad Metují přesněji v Dědově v současné době žije v Poděbradech vystavuje v turistickém informačním centru již několik let vždy pod názvem Tady je krásně. Dalo by se tedy říci, že jeho výstavy zde mají již několikaletou tradici.

Autor říká: „Tady je krásně"

Náchodsko
Ilustrační foto
Náchod - Rekonstrukce čistírny odpadních vod v Teplicích nad Metují je hlavní letošní investicí společnosti Vodovody a kanalizace (VAK) Náchod. Ta hodlá v tomto roce investovat do staveb vodárenské infrastruktury asi 78 milionů korun.

Na řadě je teplická čistička

Náchodsko
PŘEDÁVÁNÍ šeku zástupcům neziskové organizace Popálky.
Náchodsko/Česko - Náplast na popáleniny je předmět, jímž dobrovolní hasiči obdarují toho, kdo třiceti korunami podpoří sbírku Popálky. Každý, kdo přispěje, dostane navíc i kapesního rádce při úrazu popálením.

Vážit si je třeba každé pomoci

Náchodsko
Ilustrační foto
Náchodsko – Víkendové zápasy Jopeco okresního přeboru mužů opět zdramatizovaly dění hlavně ve spodních patrech tabulky.

Meta sta branek je na dosah

Fotbal
JAROMĚŘSKÁ rezerva poprvé v letošním ročníku doma ztratila body, když s Českou Skalicí jen remizovala 2:2.
Náchodsko – Víkendové kolo fotbalového Jopeco okresního přeboru mužů nabídlo hned několik velmi překvapivých výsledků. Mezi ně lze určitě řadit domácí ztrátu jaroměřské rezervy s Českou Skalicí, i bod posledních Velichovek na půdě v Hejtmánkovicích.

Celky z popředí tabulky klopýtaly

Fotbal
Sokol stěhovavý
Teplické skály - Návštěvníci Teplického skalního města mohou nyní na vlastní oči spatřit hnízdící sokoly stěhovavé. Sokolí pár tu na konci dubna vyseděl čtyři mláďata. Z tohoto důvodu je i část turistického okruhu uzavřena.

Za sokoly do skalního města

Náchodsko
PRÁCE S MLÁDEŽÍ nabírá v posledních letech na významu a oddíly to moc dobře vědí.
Náchod – Tepny fotbalového oddílu FK Náchod začíná zvolna okysličovat mladá trenérská krev. „Snažíme se shánět další trenéry, kteří mají zájem na sobě pracovat a vzdělávat se. Je nám celkem jedno, jestli to jsou trenéři z řad bývalých hráčů, nebo nadšenců. Naším cílem je, aby se trenéři neustále vzdělávali a každý, kdo bude mít zájem, tak ho určitě rádi přivítáme," říká Ondřej Nejman, vedoucí trenér mládeže FK Náchod.

Mladí trenéři jsou v kurzu

Fotbal
Obnovená naučná stezka nabízí upravené chodníky, více informačních cedulí, dokonce i zábavu ve formě interaktivních prvků.
Skalní města - Odpočinek i poučení lze nalézt na značených cestách Broumovska, které vedou atraktivními místy oblasti. Informace o květeně, zvířeně a neživé přírodě přináší obnovená naučná stezka Josefa Vavrouška v Teplických skalách.

Stezkou Josefa Vavrouška

Náchodsko
Skály, kam se podíváš, to je Adršpach.
Vysokou návštěvnost zaznamenávají skalní města na severovýchodě Čech zejména v době volných dnů na začátku května. Předpokládá se, že sem v nejbližších dnech zavítají tisíce turistů, a to nejen z tuzemska. V Polsku je totiž třetí květen státním svátkem, tudíž mají naši severní sousedé prodloužený víkend. A mnozí patří i k obdivovatelům Adršpašsko-teplických skal.

Tisíce turistů zamíří do skal

Cestujeme
Skály, kam se podíváš, to je Adršpach.
Adršpach - Vysokou návštěvnost zaznamenávají skalní města na severovýchodě Čech zejména v době volných dnů na začátku května. Předpokládá se, že sem v nejbližších dnech zavítají tisíce turistů, a to nejen z tuzemska. V Polsku je totiž třetí květen státním svátkem, tudíž mají naši severní sousedé prodloužený víkend. A mnozí patří i k obdivovatelům Adršpašsko-teplických skal.

Tisíce turistů zamíří do skal

Náchodsko
Mezinárodní horolezecký filmový festival
Teplice nad Metují - Zdá se to být předčasné, ale nebude to trvat zase tak dlouho, co se život v Teplicích nad Metují rozproudí 33. Mezinárodním horolezeckým festivalem a v kině se spustí smršť filmů s horolezeckou tématikou.

Přípravy festivalu jsou v plném proudu

Náchodsko
Bohatý program přilákal stovky návštěvníků.
Teplice nad Metují – Pěší zóna v Teplicích nad Metují ožila v sobotním odpoledni bohatým programem, který přilákal stovky lidí z širokého okolí. Tradiční májový jarmark byl přesunut na dřívější datum a vyplatilo se to.

Vítání jara otevřelo novou turistickou sezonu

Náchodsko
Petra Šilhánová Hajpišlová je nominovaná v soutěži Žena regionu.
Náchodsko - O ženách se dobře ví, že oproti většině mužů zvládají hned několik věcí najednou. Mnohé z nich jsou natolik činorodé a akční, že dosahují neuvěřitelných výsledků. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách mnozí vůbec netuší.

'Je všeobecně známé, že s úsměvem jde všechno lépe. Tak se o úsměv dělím'

Náchodsko
Sokol - pohled v dalekohledu.
Teplice nad Metují - O prodlouženém velikonočním víkendu se v Teplických skalách veřejnosti nabízí pozorování vzácných dravců na hnízdišti na Chrámových stěnách pomocí silného stativového dalekohledu.

Ve skalách sledují vzácné sokoly

Náchodsko
VÍTĚZI sedmého ročníku fotbalového turnaje starých gard 35+ se stali Bratři v triku.
Teplice nad Metují – Sportcentrum v Teplicích nad Metují byl poslední lednový den dějištěm už 7. ročníku halového fotbalového turnaje starých gard 35+, který pořádá teplická stará garda „Old boys".

Bratři v triku splnili očekávání

Fotbal
Hasiči. Ilustrační snímek.
Teplice nad Metují - K drobnější dopravní nehodě osobního vozidla došlo v neděli dopoledne, tedy 17. ledna 2016, a to na silnici mezi Teplicemi nad Metují a Adršpachem.

Chvíli nejely ani vlaky

Nehody
Starosta Náchoda Jan Birke.
Božanov - Do této menší obce Broumovského výběžku se dnes 14. ledna na pozvání zdejšího starosty Karla Rejchrta i náchodského starosty Jana Birke sjely nejvyšší představitelé okolních obcí. Cíl jejich setkání byl jednoznačný. Vyslovit společný negativní postoj k průzkumným vrtům na přítomnost metanu a uranu, které realizují Poláci v bezprostřední blízkosti společných státních hranic.

Starostové uchystali deklaraci

Náchodsko
Broumov.
Broumov - Broumovská radnice odstartovala hned s počátkem letošního roku vskutku unikátní projekt: všechny popelnice ve městě nechá vyšperkovat slušivými čárovými kódy. Záměrem přitom není dosáhnout „estetičtějšího" vzhledu sběrných nádob, ale zjistit, jak obyvatelé ve skutečnosti zachází se svými odpadky.

Na odpadky dohlédnou čárové kódy

Náchodsko
Ilustrační foto
Police nad Metují – Polický fotbal má za sebou další hodně nepovedený podzim, který tým odsoudil k jarním bojům o záchranu v I. B třídě. Z pohledu předsedy oddílu Karla Klimeše se však nemusí jednat pouze o záchranu soutěže, nýbrž dokonce samotného družstva mužů.

Klimeš: Tady už jde o zachování mužstva mužů

Fotbal
Vlk zachycený fotopastí.
Náchodsko/Trutnovsko – Během podzimu bylo v chráněné krajinné oblasti Broumovsko, kam patří i Jestřebí hory, opakovaně pozorováno zvíře nápadně podobné vlku. V polovině listopadu ho zachytila i fotopast, kterou instalovali odborníci z Agentury ochrany přírody.

Přítomnost vlka v regionu potvrdil snímek z fotopasti

Krkonoše
Ilustrační foto
Náchodsko - Příjemnou zprávu dostávají pod stromeček všichni odběratelé pitné vody od společnosti Vodovody a kanalizace a.s. (VAK) Náchod. Cena vody pro rok 2016 zůstává na stejné výši jako v letošním roce.

Potvrzeno! Pitná voda nezdraží

Podnikání
Ilustrační foto
Náchodsko - Poslední přípravy se dokončují, jízdní řády jsou napsané a první skibusy jsou opět připravené vyvézt první zájemce do turisticky atraktivních míst Kladského pomezí a polských Stolových hor.

Skibusy už čekají na první lyžaře

Náchodsko