ŠTÍTEK: Teplice nad Metují

Cyklobus.
Kladské pomezí je rájem cyklistů. V turistické sezóně můžete ke své přepravě využít cyklobusy, které vás o letních prázdninách denně zavezou na atraktivní místa a zase zpátky.

Cyklobusem se svezete každý den

Hradecko
Cyklobus v Náchodě.
Kladské pomezí je rájem cyklistů. V turistické sezoně můžete ke své přepravě využít cyklobusy, které vás zavezou na atraktivní turistická místa a zase zpátky. V době letních prázdnin se můžete i se svými koly svézt cyklobusy každý den.

Cyklobusem se svezete každý den

Náchodsko
Ilustrační foto
Tento týden byla dokončena první etapa rekonstrukce silnice III/30110 mezi Teplicemi nad Metují a Adršpachem. V pátek odpoledne bylo odstraněno značení objízdných tras a nový úsek z Teplic nad Metují ke vjezdu k Teplickým skalám je od soboty uveden do provozu.

Do Teplických skal vede nová cesta

Náchodsko
Ilustrační foto
Začal první prázdninový týden. Letos nic není jako dříve, ale snad bude letní čas pro všechny obdobím relaxace, zážitků i poznávání. Není třeba urazit stovky a tisíce kilometrů, vždyť i u nás na Náchodsku je krásně.

Prázdniny jsou tu. Užijte si je!

Náchodsko
Ilustrační foto.
Cestujete po Česku a využíváte služeb infocenter? Zaujalo vás některé z nich a byli jste spokojení s jeho službami? Pošlete mu hlas v anketě na webu kampocesku.cz. Vybírat je možné z více než 450 certifikovaných informačních center.

Infocentra soutěží v anketě

Náchodsko
Andrej Babiš a vicepremiér Karel Havlíček zavítali do ZŠ a MŠ v Teplicích nad Metují. Součástí byla ukázka moderní výuky dějepisu, využití on-line výuky skrz projekt Digitální pohotovost 4.0 a ukázky práce žáků s 3D tiskárnou a laserovými technologiemi.
Moderní výuka dějepisu a techniky zajímala pana premiéra a pana ministra průmyslu a obchodu. Při návštěvě základní školy v Teplicích nad Metují jim byla v rámci nevzdělávacích aktivit prezentována práce s moderními digitálními technologiemi a nástroji, které se využívaly nejvíce v souvislosti s výukou na dálku.
7 fotografií

Návštěva premiéra a ministra průmyslu a obchodu

Čtenář reportér
V nově otevřeném infocentru nabízejí i Běloveské oplatky.
/POZVÁNKY/ Přijďte strávit středeční odpoledne do informačního centra v Malých lázních v Bělovsi (3. června od 12.30 do 17.30 hodin, Náchod). Formou splnění úkolů v soutěžním listě získají děti drobné ceny k Mezinárodnímu dni dětí. Vítaní jsou také rodiče, prarodiče, sourozenci či kamarádi, kteří menším dětem pomohou.

Hravý den v Malých lázních potěší všechny generace

Náchodsko
Farmářka Lucie Bošinová u výběhu prasat plemene Mangalica. Podle jejich slov to jsou oblíbenci návštěvníků Ekofarmy Bošina.
Jarní práce patří pro zemědělce k těm nejnáročnějším. Na Ekofarmě Bošina ve Vernéřovicích u Broumova je letošní jaro ještě náročnější než kdy jindy. Farmářku Lucii Bošinovou nejprve poslal pozitivní test na koronavirus do izolace a zbytek rodiny do karantény. Sotva si mohli oddechnout po negativních výsledcích testu a po měsíci otevřít farmářský krámek, o prvním květnovém víkendu museli po širokém okolí nahánět jalovice, které jim rozehnali pravděpodobně vlci.
3 fotografie

Přestáli virus, naháněli vlkem vyplašené jalovice. Teď se farmáři obávají sucha

Podnikání
Děkujeme hasičům za jejich obrovské nasazení.
/FOTOGALERIE/ Ve středu 6. května v ranních hodinách byl nahlášen požár naší provozovny č. 2 firmy HAUK v Polici nad Metují. V počátku nebyla zasažená plocha větší než 500 m2, ovšem následně díky mohutnému větru a komplikovaným podmínkám hašení došlo i přes obrovskou snahu desítek hasičů k rozšíření požáru na násobné plochy.
7 fotografií

Děkujeme hasičům za jejich obrovské nasazení

Čtenář reportér
Vítězní Old Fefermint boys v čele s brankářem Petrem Kobosem.
Sportovní hala Orlovna ve Rtyni v Podkrkonoší byla dějištěm pátého dílu seriálu fotbalových halových turnajů, který tentokrát obsadili starší páni nad 40 let. Stalo se tak jen pár dní před nařízením vlády, kterým byl de facto pozastaven sportovní život v zemi.

Memoriál Petra Tyla podruhé v historii pro Old Fefermint boys

Okresy
Boris Ekrt je hronovský patriot, kterého by bylo možné označit za renesančního člověka. Věnuje se historii, sportu i hudbě.
/FOTO/ V Hronově na Příčnici se v roce 1949 narodil, v místní škole dostal základní vzdělání a po maturitě na gymnáziu v Náchodě, vysokoškolských studiích na Pedagogické fakultě v Hradci Králové a po roční vojně se do rodného města vrátil. Zde získal své první učitelské místo na základní škole, kde vyučoval český jazy, dějepis, tělocvik a hudební výchovu. Po vyučování vedl školní pěvecký sbor a zájemce z řad žáků učil základům hry na kytaru. Jako vynikajícího pedagoga jej poznali i studenti na Středním odborném učilišti společného stravování v Teplicích nad Metují a hotelové škole v Hronově. Byl členem redakční rady Hronovských listů U NÁS, do nichž psal příspěvky o historii města. V roce 1998 se stal redaktorem tohoto městského zpravodaje.
5 fotografií

Hronovský patriot Borek Ekrt

Zprávy z Česka
Historik Richard Švanda.
/POZVÁNKY/ Náš kraj je plný zajímavých míst, k nimž se vážou báje a pověsti. Některé z nich mají zcela reálný základ, jiné jsou však vymyšlené. Kulturní a informační středisko Hronov vás ve čtvrtek (6. 2. 2020 v 19 hodin) zve na přednášku Bc. Richarda Švandy, při které projdete místa kolem Hronova a jeho okolí a společně odhalíte některá jejich tajemství. Beseda se koná v malém sále Jiráskova divadla v Hronově.

Na co kam: Tajemná a zajímavá místa Hronovska přiblíží historik

Volný čas
Předlékařskou první pomoc poskytnou i dobrovolní hasiči.
/HASIČI KOLEM NÁS/ Úsilí o zkrácení dojezdového času sanitek vedlo ke vzniku dohody mezi krajem, hasiči, záchranáři a šesti obcemi ležícími v příhraničí. V případě potřeby vyrazí poskytnout předlékařskou první pomoc jednotky dobrovolných hasičů, které zřizují zapojené obce.

Předlékařskou první pomoc poskytnou i dobrovolní hasiči

Hasiči
Majerovy brzdové tabulky.
Charitativní akce na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance dosáhne v sobotu 16. listopadu pomyslné plnoletosti. Festival, který z výtěžku akce od roku 2002 spolufinancuje zážitkové pobyty pro děti z různých dětských domovů a sociálně slabých rodin, je letos věnován nejen památce manažera, muzikanta, fotografa a cestovatele Romka Hanzlíka, který nás 1. června letošního roku předčasně opustil, ale také lidskosti.

Webrovkafest je věnován lidskosti, podpoří i demonstraci na Letné

Volný čas
Majerovy brzdové tabulky.
Charitativní akce na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance dosáhne v sobotu 16. listopadu pomyslné plnoletosti. Festival, který z výtěžku akce od roku 2002 spolufinancuje zážitkové pobyty pro děti z různých dětských domovů a sociálně slabých rodin, je letos věnován nejen památce manažera, muzikanta, fotografa a cestovatele Romka Hanzlíka, který nás 1. června letošního roku předčasně opustil, ale také lidskosti.

Webrovkefest je věnován lidskosti, podpoří i demonstraci na Letné

Volný čas
Policisté chytili na Webrovce trojici mladých lidí a obvinili je ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Všem hrozí až 12letý trest odnětí svobody.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Policisté potvrdili, že objevili v neděli na Trutnovsku v jednom rekreačním objektu obří pěstírnu marihuany. „Na místě jsme zajistili trojici mladých lidí, kteří v objektu pěstovali téměř dva tisíce rostlin marihuany,“ uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová. Policisté obvinili dva muže a jednu ženu ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Všem hrozí až 12letý trest odnětí svobody.
8 fotografií

Tři výtečníci proměnili Webrovku v doupě marihuany. Pěstovali dva tisíce rostlin

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Dobrovolná jednotka hasičů z Teplic nad Metují vytáhla ve středu odpoledne v části Javor srnku, která byla v bazénu u domu a nemohla ven. Ke zraněné srně poté museli zavolat myslivce.

Hasiči lovili srnu z bazénu

Nehody
Jana Pichlíková. Ilustrační foto.
Strakonice – Necelých čtrnáct dní před startem světového šampionátu maratonců na horském kole se strakonická bikerka Jana Pichlíková představila na Rallye Sudety. Pětadvacátý ročník závodu na 113 kilometrů v Teplicích nad Metují, který se jel na náročné trati, v ženské kategorii ovládla. Druhou Němku Karin Kadnerovou za sebou nechala o více než sedmadvacet minut.

Jana Pichlíková ovládla Sudety maraton i v extrémním počasí

Ostatní sporty
Zahrádkářská výstava v Teplicích nad Metují.
/POZVÁNKY/ Regionální zahrádkářská výstava v sobotu a v neděli pokračuje v parku a ve škole v Teplicích nad Metují. Po celou dobu výstavy bude k dispozici zahrádkářská poradna, stánkový prodej zahrádkářských potřeb a rostlin.

Zahrádkáři se ukáží v plné kráse

Volný čas