ŠTÍTEK: Teplice nad Metují

Hudební festival v Čistěvsi: Čokoli.
/POZVÁNKY/ Středečním dnem se rozjíždí cyklus pravidelných středečních koncertů na jaroměřském náměstí v podloubí před Vinotékou u sv. Mikuláše. První hudební vystoupení bude patřit od 17 hodin folkovému, ale nijak striktně vyhraněnému uskupení Čokoli.

Cyklus koncertů odstartuje Čokoli

Volný čas
Náchod. Ilustrační snímek.
/POZVÁNKY/ Od úterý až do neděle nabízí náchodský zámek půlhodinové prohlídky pro děti v expozici Na dvoře vévodském. Děti se dozvědí něco z historie a vyslechnou si pohádku o náchodském zámku. Prohlídku zakončí fotografování v kostýmu krále či princezny.

Program je ušitý na míru dětem

Náchodsko
Mezinárodní horolezecký filmový fesstival v Teplicích nad Metují.
Tento týden ve čtvrtek vypukne v Teplicích nad Metují již 36. ročník Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu, který nabídne až do neděle opět bohatý program.

Teplice se stanou lezeckou Mekkou

Náchodsko
Fotbalový turnaj hráčů nad 40 let čeká v Havlovicích již 26. ročník.
Před měsícem byl dohrán další ročník tradičního fotbalového turnaje HAPO a sportovní areál v Havlovicích se již pomalu připravuje na další velkou akci. Už tuto sobotu se zde uskuteční HAPOSTAR, turnaj pro hráče nad 40 let, který jde do svého druhého čtvrtstoletí.

HAPOSTAR vstupuje do svého druhého čtvrtstoletí

Okresy
Ilustrační snímek.
Ve čtvrtek po poledni si v oblasti skalního města Adršpašsko-teplických skal údajně polský turista zranil nohu. Během chvíle se rozjela náročná záchranná akce. Nacházel se totiž v těžko přístupném terénu, kam nemohla přijet zásahová technika.

Ve skalách se zranil turista, letěl pro něho vrtulník

Nehody
Ilustrační foto.
Krajská hygienická stanice v Hradci Králové ve čtvrtek zveřejnila výsledky pravidelné týdenní kontroly kvality vody v přírodních a umělých koupalištích.

Voda na Hradecku je bez závad

Hradecko
Ilustrační foto.
Od neděle 9. června začínají platit nové jízdní řády na železnici. V Královéhradeckém kraji se změna dotkne zejména tratí Starkoč - Náchod - Broumov, Pardubice - Hradec Králové - Jaroměř nebo Teplice nad Metují - Adršpach - Trutnov, kde vlaky pojedou zhruba každých 30 minut.

Mění se jízdní řády na železnici

Rychnovsko
Kapela Narajama.
Trutnov - Pořadatelé Webrovkafestu z Trutnova zveřejnili program charitativního festivalu, jehož sedmnáctý ročník se uskuteční v sobotu 17. listopadu od 14.30 hodin na Klučance v obci Dědov u Teplic nad Metují. Pořadatelé z výtěžku akce od roku 2002 pravidelně spolufinancují zážitkové pobyty pro děti z různých dětských domovů a sociálně slabých rodin.

Webrovkafest opět pomůže opuštěným dětem

Krkonoše
Adršpach - Skalní město
Teplice nad Metují - Na pomoc zraněné osobě, která spadla v nočních hodinách ze skalní vyhlídky v Adršpašsko-teplických skalách, vyjeli v pátek po půl jedenácté večer profesionální hasiči z Broumova a Náchoda a dobrovolná jednotka z Teplic nad Metují.

Hasiči museli v noci do skal zachraňovat zraněného

Nehody
Petr „Špek“ Slanina (na snímku) vyprávěl z pódia zaplněnému kinu o zrodu snímku, který později získal diváckou cenu.
Teplice nad Metují – Tisíce návštěvníků, 41 filmů ze 16 zemí a bohatý doprovodný program – to byl Mezinárodní horolezecký filmový festival, který v neděli odpoledne v teplickém kině vyvrcholil vyhlášením výsledků.

Dostal befel natočit film, splnil ho a zvítězil

Náchodsko
Na Růžovém paloučku dokončují 12metrový labyrint, který odkazuje na odchod Jana Amose Komenského.
Žacléř - Na Růžovém paloučku u Žacléře vzniká labyrint. Nový památník na česko-polských hranicích je poctou Janu Amosi Komenskému, který právě v těchto místech překročil státní hranici. Jeden z nejvýznamnějších českých myslitelů tu opustil vlast a vydal se do nuceného exilu. Labyrint odkazuje na Komenského světoznámé dílo Labyrint světa a ráj srdce.
21 fotografií

Komenského labyrint nahradí desku s gramatickými chybami

Krkonoše
PARKOVIŠTĚ V ADRŠPACHU se zaplní poměrně rychle. Další stovky automobilů jsou ale na cestě do skal,  a ty už nemají kde zaparkovat. Situace, která se jenom v minulém  týdnu opakovala pět dnů za sebou...
Adršpach - Jeden církevní svátek a k němu dva dny dovolené před víkendem způsobily v okolí Teplic nad Metují a Adršpachu v závěru minulého týdne pětidenní dopravní manévry. V nich nedobrovolně účinkovali výletníci z Polska, kteří se chtěli kochat krásou pískovcových skal, a dopravní policisté, kteří měli plné ruce práce, aby stovky aut ukočírovali.

Nápor turistů z Polska nezvládají silnice ani parkoviště

Náchodsko
Svou podporu projektu na místě projevil i místostarosta Teplic nad Metují Radim Války.
Adršpach – Možnost podpořit 21 handicapovaných z projektu Nezastavitelní měli o minulém víkendu návštěvníci Adršpašských skal. Všichni, kdo prošli nafukovací Birell bránou přispěli na sportovní pomůcky pro Nezastavitelné. Celkem tak bylo vybráno 66 930 korun. Svou podporu projektu na místě projevil i místostarosta Teplic nad Metují Radim Války.
2 fotografie

V Adršpachu vybrali pro Nezastavitelné přes 66 tisíc korun

Náchodsko
Příští čtvrtek bude mít premiéru filmový  dokument o Miroslavu Šmídovi, výjimečné osobnosti horolezectví a průkopníkovi paraglidingu v Československu.
Vrchlabí - Horolezci z Vrchlabí Radek Groh, který před měsícem zdolal osmitisícovku Nanga Parbat, a Libor Dušek, jenž se příští neděli vydá na expedici do Pamíru s cílem dosáhnout jako první na světě sjezdu na lyžích z piku Karla Marxe (6723 m), byli u vzniku 25minutového filmového dokumentu o fenomenálním dobrodruhovi Miroslavu Šmídovi.
10 fotografií

Horolezci natočili dokument o svérázném lovci majstrštyků

Krkonoše
BĚH Teplickými skalami zaznamenal vloni rekordní zájem. Na start se postavilo celkem 390 vytrvalců.
Teplice nad Metují – Od roku 1994 patří poslední srpnová neděle specifickému běžeckému závodu. V Teplicích nad Metují se v rámci Horolezeckého filmového festivalu koná Běh Teplickými skalami. Letos tedy jubilejní 25. ročník. O závodě jsme si povídali s jeho ředitelem TOMÁŠEM ČADOU z teplického Redpointu.

Čada: Tento běh bych charakterizoval jako pohodovou akci

Ostatní sporty