ŠTÍTEK: Teplice nad Metují

Stezka korunami stromů v Janských Lázních
Královéhradecký kraj - Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 13 staveb. Odborná porota navštíví všechny objekty začátkem září. Její verdikt bude oznámen na slavnostním vyhlášení koncem tohoto roku.

O titul Stavba roku usiluje třináct staveb

Rychnovsko
Kempování.
Kempování je trendy a stále více Čechů se tak oddává aktivní dovolené a učí tomu i své děti. Zájem roste i o netradiční typy ubytování. V kurzu jsou teepee, ubytovací soudky i maringotky. V kempech také přibývá stanařů. Za poslední roky se úroveň a kvalita českých tábořišť podstatně zlepšila. Není proto divu, že provozovatelé v loňském roce zaznamenali rekordní návštěvnost. A ze zhruba 1,2 milionu lidí bylo bezmála milion Čechů.
16 fotografií

Kempy hlásí plno. Češi však vyhledávají i neobvyklé formy ubytování

Cestujeme
Ilustrační foto
Náchodsko - Pálení čarodějnic, Valpuržina noc, Filipojakubská noc nebo Beltine ? Poslední dubnová noc je tradičně ve znamení čar, kouzel a ohňů. Ještě jste se nerozhodli, kam se dnes 30. dubna vydáte na čarodějnický rej? Přinášíme vám některé tipy u nás na Náchodsku.

Kam na čarodějnice? Přinášíme vám spoustu tipů

Náchodsko
Ilustrační foto.
Blížící se květnové svátky, které vybízejí k prodlouženým víkendům, využívají tisíce výletníků od nás i ze zahraničí k návštěvě vyhledávaných Adršpašsko-teplických skal. Dá se předpokládat, že tuto sobotu a neděli mezi pískovcové věže zavítají tisíce turistů, další pak v pondělí a v úterý.
5 fotografií

Pískovcové skály čeká nápor tisícovek turistů a aut

Cestujeme
Ilustrační foto.
Adršpach - Blížící se květnové svátky, které vybízejí k prodlouženým víkendům, využívají tisíce výletníků od nás i ze zahraničí k návštěvě vyhledávaných Adršpašsko-teplických skal. Dá se předpokládat, že tuto sobotu a neděli mezi pískovcové věže zavítají tisíce turistů, další pak v pondělí a v úterý.

Pískovcové skály čeká nápor tisícovek turistů a aut

Náchodsko
Bělá pod Bezdězem - Papírové proužky. Právě ty přilákaly v sobotu účastníky do informačního centra bělského zámku. Setkali se tam totiž kvůli technice zvané quilling, což je výtvarné umění.
Bělá pod Bezdězem - Papírové proužky. Právě ty přilákaly v sobotu účastníky do informačního centra bělského zámku. Setkali se tam totiž kvůli technice zvané quilling, což je výtvarné umění. „Proužky se stáčí pomocí párátek, prstů nebo quillingového pera do spirálek.
5 fotografií

Bělský zámek ožil quillingem

Boleslavsko
Ilustrační foto
Jaroměř - K dopravní nehodě, která neměla nic společného s nepřízní počasí, vyjížděli policisté v úterý ve tři čtvrtě na devět večer do Jaroměře, do Bořkovy ulice.

Za volant sedl s dvěma promile

Zločiny a soudy
Hana Budková (na snímku) a Veronika Šijanová uspěly v soutěži o Svačinu roku.
Poděbrady – Nedávno jsme informovali o úspěchu dvou budoucích kuchařek, které studují na Hotelové a Vyšší odborné školy Poděbrady. Ty se probojovaly do celostátního finále soutěže Svačina roku s Rio mare. Svůj úspěch nyní podtrhly a získaly i ve finále skvělá umístění. Finále se konalo v gastronomickém studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích.
5 fotografií

Studentky poděbradské hotelovky uspěly se Svačinou roku

Nymbursko
Požár v bytě v Meziměstí.
Meziměstí - I jedna svíčka může napáchat velkou spoušť. O tom se přesvědčil majitel bytu v Meziměstí, kde ve čtvrtek po jedné hodině v noci začalo hořet právě od zapálené svíčky. Byt se nacházel v pátém patře panelového domu v ulici 5. května. Poplach byl vyhlášen celkem pěti jednotkám profesionálních i dobrovolných hasičů.
4 fotografie

Požár v bytě v Meziměstí způsobila svíčka bez dozoru

Požáry
Ilustrační snímek.
Teplice nad Metují - Ještě měsíc můžete posílat závazné přihlášky na „Tenisový turnaj čtyřher“, který se uskuteční 30. prosince v teplickém tenisovém areálu.

Hlaste se na turnaj čtyřher

Ostatní sporty
Do finále by se ráda dostala i studentka z Teplice nad Metují Denisa Burgetové – ta do soutěže poslala recept na konfitované cibulové košíčky zapečené s tuňákem a parmazánem, obložené vlažným rajčatovým salátkem.
Teplice nad Metují - Do 5. ročníku celostátní soutěže Svačina roku s Rio Mare se přihlásilo 38 škol a mezi nimi i Střední škola hotelnictví a společného stravování Teplice nad Metují. Do uzávěrky korespondenčního kola dorazilo více než 120 receptů z nichž odborná porota vybere do 27. listopadu 15 finalistů.

O finále soutěže Svačina roku usiluje i studentka teplické školy

Náchodsko
Ilustrační foto
Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Město Jičín vyžaduje po firmě Miras půlmilionovou pokutu za nedodržený termín prací na budově městského úřadu v ulici 17. listopadu. Finanční postih uplatňuje za prodlení při stavbě vstupního schodiště do objektu B.

V kostce z regionu: Firma Miras otálí s odpovědí

Z okolí
Běžkaři. Ilustrační foto.
Náchodsko, Jičínsko - Ačkoliv se zdejší sněhové podmínky nemohou vyrovnat poměrům blízkých Krkonoš nebo Orlických hor, tak i na Náchodsku mají sportovci možnost věnovat zimním sportům. Nejlepší podmínky pro sjezdové lyžaře nabízí Skiareál Kamenec v Teplicích nad Metují, který jako jediný na Náchodsku disponuje sněžnými děly. Nabízí dvě denně rolbou upravované, uměle zasněžované sjezdové tratě o délce 500 metrů.

Běžkařské stopy vedou do Jestřebích hor, na sjezdovky můžete i do Teplic

Jičínsko
NA SKUTEK MLADÉHO zachránce Tomáše Jirmana je pyšný celý Radešov i starostka Police nad Metují Ida Jenková, která mu přijela společně se synem zachráněné ženy poděkovat za záchranu lidského života. Foto: Deník/Jiří Řezník
Královéhradecko, Náchodsko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Mladý dobrovolný hasič Tomáš Jirman z Radešova, který cestou na autobus na konci června zachránil 78letou ženu z potoka, byl v pondělí na polické radnici oceněn v rámci projektu České pojišťovny Mladý hrdina.

Od sousedů: Student získal titul Mladý hrdina

Z okolí
V Lachově hořela truhlárna
Teplice nad Metují - Majetek v hodnotě 1,5 milionu korun se podařilo uchránit hasičům, když úspěšně zasáhli při sobotním večerním požáru truhlárny v Lachově, části města Teplice nad Metují.

V Lachově hořela truhlárna

Požáry