ŠTÍTEK: Teplice nad Metují

TIBETSKÁ VLAJKA včera ráno zavlála na teplické radnici.
Teplice nad Metují - Tibetská vlajka včera ráno zavlála na teplické radnici. Starosta města Milan Brandejs se takto připojil k těm, kterým se nelíbilo prohlášení některých nejvyšších ústavních činitelů (včetně prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky). Ti se téměř omlouvali Číně za soukromé setkání některých členů vlády s dalajlamou.

Vyvěšením tibetské vlajky proti servilitě

Náchodsko
Ilustrační foto.
Hradec Králové, Teplice nad Metují - Nedávno se uskutečnil první turnaj venkovních přeborů výběrů OFS kat. U11 (roč. 2006), kde tým OFS Hradec obsadil první příčku.

Výběr OFS U11 triumfoval v Teplicích

Fotbal
OPĚRNÁ ZEĎ STOJÍ, provoz mezi Teplicemi nad Metují a Policí nad Metují se vrací do normálu.
Teplice nad Metují - Uzavírka silnice v místní části Javor na několik měsíců zkomplikovala obyvatelům Teplicka dopravní spojení směrem na Náchod. Tento problém ale od včerejška patří minulosti.

Konec objížďky, zeď v Javoru už stojí

Náchodsko
Fotbalisté Velké Jesenice (v modrém) přehráli vedoucí Dolany a posunuli se před ně na vedoucí příčku okresního přeboru.
Náchodsko – O víkendu se v Jopeco okresním přeboru mužů sesazovalo z trůnu. Na něj usedla Velká Jesenice, která ve šlágru kola zdolala dosud vedoucí Dolany.

Na trůn nově usedla Velká Jesenice

Fotbal
NÁRAZ CITROENU odnesl autobus naštěstí jen rozbitou levou přední částí. Vůz viníka nehody skončil podstatně hůře.
Teplice nad Metují - Autobus se čtyřmi desítkami cestujících nedojel první říjnovou neděli do cíle své cesty. Krátce po 18 hodině do žluté Karosy, která zajišťovala náhradní dopravu za výluku na místní železniční trati, narazil mezi Teplicemi nad Metují a Bohdašínem řidič osobního vozu Citroen Xsara.

Citroen trefil autobus, viník střetu nadýchal

Nehody
Ilustrační foto
Náchodsko – Šesté kolo fotbalového Jopeco okresního přeboru mužů přineslo premiérové body nováčkovi ze Zábrodí, ve spanilé jízdě naopak pokračují Dolany, které zvítězily na horké machovské půdě.

Hronov narazil v Hejtmánkovicích

Fotbal
ČERVENOKOSTELECKÝ biker Michal Kaněra se natahuje po občerstvení, jako stín za ním následují Jakub Šilar a pozdější vítěz, Marek Rauchfuss.
Teplice nad Metují – Marek Rauchfuss a Tereza Němcová – Huříková se stali vítězi rekordního 22. ročníku MTB marathonu Specialized Rallye Sudety.

Sudety vyhrál Rauchfuss

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Broumov (Náchodsko) /VIDEO/ - Nejméně dvě vlčata se letos na jaře narodila vlkům na Broumovsku. Prokázaly to záběry z fotopastí. V Broumovském výběžku se tak nyní prokazatelně pohybují minimálně čtyři vlci. Informoval o tom Petr Kafka ze Správy Chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Na Broumovsku se narodila nejméně dvě vlčata, prokázaly fotopasti

Česko
Ilustrační foto.
Úpice - Středeční pohár horských kol Apache Bike4u.cz Cup vstupuje svým 21. ročníkem do třetí desetiletky a opět uzavře cyklistickou sezonu v Podkrkonoší. Seriál je určen všem, kdo umí jezdit na kole. Vypsány jsou kategorie od tříletých dětí až po veterány nad 50 let.

Startuje Středeční pohár horských kol

Ostatní sporty
VÝSTAVA představuje bohatý sortiment zahrádkářů.
Teplice nad Metují - Ještě neuplynul ani týden, kdy Teplice opustili příznivci skal, sportu, přírody a horolezeckých filmů a na jejich místa v městském parku se nastěhovali zase ti, kteří mají blízko k rostlinám a vůbec všemu, co má co do činění se zahrádkařením a zahradničením.

Zahrádkáři představili, co všechno letos vypěstovali

Náchodsko
Ilustrační foto
Náchodsko – Hodně překvapivý je pohled na tabulku Jopeco Okresního přeboru mužů. Kromě Velké Jesenice, jejíž pohyb v horních patrech se čekal, se tam však nacházejí ještě Dolany a Mezilesí, které jsou rozhodně milým překvapením začátku soutěže.

Teplice v Hronově ukázaly svou pravou tvář

Fotbal
Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují.
Teplice nad Metují – Kalendář ukazuje, že se nezadržitelně blíží konec letních prázdnin, a to je také čas, kdy přichází na řadu svátek všech horolezců a příznivců lezení – „Mezinárodní horolezecký filmový festival".

Svátek horolezců v Teplicích se už rozběhl

Volný čas
HNED v prvním kole nového ročníku si fotbalisté Mezilesí vyšlápli na červenokosteleckou rezervu  (v pruhovaném).
Náchodsko – Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů vstoupil o minulém víkendu do své nové sezony.Na prahu ročníku 2016-17 jsme jednotlivé oddíly oslovili, aby nám prozradily cíle pro letošní sezonu.

O postupu uvažují Hronov s Babím

Fotbal
Ilustrační foto.
Teplice nad Metují (Náchodsko) - Letošní 33. ročník Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují nabídne v soutěžní části projekci 48 snímků autorů z 15 zemí. Doprovodný program festivalu, který se uskuteční od 25. do 28. srpna, nabídne například minikurz vaření himálajské kuchyně, uvádějí organizátoři na webu festivalu.

Festival horolezeckých filmů v Teplicích nabídne 48 snímků

Film a televize
Ilustrační foto.
Broumovsko - Turistický expres, tedy speciální autobusová linka jezdí nyní každou prázdninovou sobotu a neděli po broumovském regionu. Tento víkendový spoj kohokoliv proveze trasou Broumov - Meziměstí - Teplice nad Metují - Adršpach a zpět.

Expres teď brázdí region

Náchodsko
Ilustrační foto.
Teplice nad Metují - Především soutěžní projekce vybraných 48 filmů z celého světa je na programu letošního 33. mezinárodního horolezeckého filmového festivalu Teplice nad Metují. Jeho brány se otevřou za necelých čtrnáct dní, tedy ve čtvrtek 25. srpna a akce potrvá do neděle 28. srpna.

Do Teplic míří opět filmy o horolezcích

Náchodsko
Vlak. Ilustrační snímek.
Náchodsko - Po deseti letech se obyvatelé Náchodska dočkají přímého vlakového spojení s Prahou. Dobrá zpráva je to hlavně pro lidi z celého Broumovského výběžku, pro které je už tak spojení s vnitrozemím komplikované.

Rychlík do Prahy pojede po 10 letech

Náchodsko
Ilustrační foto.
Hradec Králové - Královéhradecký kraj letos začal chovatelům z Náchodska vyplácet peníze na náhradu škod způsobených zákonem chráněným vlkem. Zatím bylo kladně vyřízeno šest žádostí a vyplaceno asi 90.000 korun, k vyřízení zbývají ještě tři žádosti v objemu 40.000 korun. Vlci se na Náchodsko, zejména do Broumovského výběžku, vrátili před několika lety. Dnes o tom informoval Michal Friček z tiskového oddělení hejtmanství.

Hradecký kraj začal chovatelům platit za škody způsobené vlkem

Ekonomika
Ilustrační foto
Hradec Králové - Rozbory vody z koupališť a nádrží provedené v Královéhradeckém kraji v tomto týdnu neukázaly žádnou pro koupání závadnou vodu. Pouze v nádrži Rozkoš na Náchodsku hygienici na základě rozboru evidují zvýšený výskyt zdraví škodlivých sinic, chlorofylu a sníženou průhlednost. Čtvrteční příchod vytrvalého deště s ochlazením ale srazil návštěvnost koupališť k nule.

Voda na koupalištích a v nádržích je v pořádku

Z okolí
Ilustrační foto
Hradec Králové - Rozbory vody z koupališť a nádrží provedené v Královéhradeckém kraji v tomto týdnu neukázaly žádnou pro koupání závadnou vodu. Pouze v nádrži Rozkoš na Náchodsku hygienici na základě rozboru evidují zvýšený výskyt zdraví škodlivých sinic, chlorofylu a sníženou průhlednost. Čtvrteční příchod vytrvalého deště s ochlazením ale srazil návštěvnost koupališť k nule.

Voda na koupalištích a v nádržích je v pořádku

Z okolí
Ilustrační foto.
Česka Metuje, Javor - Na řidiče a cestující čekají několikatýdenní komplikace uzavírky i objížďky. Důvodem jsou opravy havarijního stavu dvou nábřežních zdí v České Metuji a vesnici Javor, která je součástí Teplic nad Metují.

Řidiči a cestující musí jinudy

Náchodsko
ADRŠPAŠSKO-TEPLICKÉ SKALY jsou jedním z nejmalebnějších cílů letních výletů v Královéhradeckém kraji.
Teplické skalní město - Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli v úterý 5. července kolem půl šesté večer přivoláni k záchraně zraněné osoby po pádu ve skalách v Teplicích nad Metují.

Nehoda ve skalách. Pomáhal i vrtulník

Nehody