ŠTÍTEK: tetrahydrocannabinol

Jedna z největších pěstíren marihuany v regionu
Praha /VIDEO/ - Ve vazební věznici pobývá od neděle 27letý cizinec, kterého na počátku víkendu zadržela zásahová jednotka středočeské policie. Stalo se to ve chvíli, kdy se detektivové po více než čtyřměsíčním sledování rozhodli pro úder v Úvalech na Praze-východ. 
0 fotografií

Marihuana se zelenala v sedmi místnostech

Zločiny a soudy
Ilustrační foto drogy.
Rokycansko - Od poloviny ledna šetří policie jednání motoristy, kterého zastavila hlídka v Holoubkově. V krvi měl totiž pervitin a THC (to znamená zbytkovou složku marihuany), což prokázal znalecký posudek).

Muž v Holoubkově řídil s pervitinem

Z okolí
Ilustrační foto.
Seattle - Více řidičů než dříve usedá v americkém státě Washington za volant pod vlivem látek obsažených v marihuaně. Vyplývá to z policejních statistik státu na severozápadě USA, který loni legalizoval tuto lehkou konopnou drogu. Řízení pod jejím vlivem je přitom stále zakázáno.

Po legalizaci marihuany řídí ve státě Washington více zkouřených

Svět
Kokain - Ilustrační foto
Praha - Zefektivnění kontrol a snazší postih řidičů pod vlivem návykových látek slibuje návrh ministerstva dopravy. Ten stanovuje množství návykových látek v krvi, podle kterého mohou policisté snadněji určit, zda je přistižený řidič pod vlivem drog. Pevně stanovené množství návykových látek dosud v zákonu není.

Prokazování řízení pod vlivem drog má být jednodušší

Česko
Preventivní akce policie na Jesenicku.
Jeseník – Přes dvě promile alkoholu nadýchal šestnáctiletý mladík, na kterého narazila hlídka při preventivní akci, která se uskutečnila v pátek 11. října na Jesenicku. Policisté během ní kontrolovali nezletilce, zda nepijí alkohol či nepožívají drogy.

Šestnáctiletý hoch nadýchal přes dvě promile

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Nýřany - Devatenáctiletý mladík z okolí Nýřan na Klatovsku chtěl přijít k penězům pěstováním a prodejem marihuany. Neuvidí ovšem ani korunu, neboť jej odhalili policisté. Konopí tentokrát nenašli ukryté uvnitř domu, ale přímo na zahradě.

Pěstitel marihuany má problém. Odhalili ho

Plzeňský kraj
Ilustrační foto
Praha - Kuřáci šlechtěné marihuany jsou více ohroženi schizofrenií, varují vědci z Psychiatrického centra Praha. Zkoumali složení šlechtěné marihuany a zjistili, že v ní chybí účinná látka, která chrání před psychickými poruchami vyvolanými látkou THC.

Vědci: Šlechtěná marihuana nemá ochranu proti schizofrenii

Česko
Ilustrační foto
Přerov – Stát uznal léky obsahující konopí jako lék. Od dubna je tak možné si je pro léčebné účely zakoupit na předpis v lékárnách. Pro nemocné, které trápí silné bolesti, křeče nebo ekzémy, to však nebude mít pravděpodobně velký význam, protože na ně nepřispívají pojišťovny a budou tak drahé. V přerovských lékárnách jsou zatím k sehnání jen konopné masti, kosmetika a doplňky stravy.

Konopné medikamenty? Do řady lékáren zatím nedorazily

Olomoucký kraj
Ilustrační foto
Přerov – Stát uznal léky obsahující konopí jako lék. Od dubna je tak možné si je pro léčebné účely zakoupit na předpis v lékárnách. Pro nemocné, které trápí silné bolesti, křeče nebo ekzémy, to však nebude mít pravděpodobně velký význam, protože na ně nepřispívají pojišťovny a budou tak drahé. V přerovských lékárnách jsou zatím k sehnání jen konopné masti, kosmetika a doplňky stravy.

Konopné medikamenty? Do řady lékáren zatím nedorazily, budou ale drahé

Přerovsko
Opilý a zfetovaný řidič Peugeotu 405 narazil v pátek 22. března ve Zlatých Horách do policejního auta.
Zlaté Hory – Opilý a zfetovaný mladík za volantem Peugeotu 405 se v pátek 22. března srazil ve Zlatých Horách s policejním autem. Způsobil škodu za dvanáct tisíc korun.

Opilý mladík trefil policejní vůz

Nehody
Pěstírna konopí setého. Ilustrační foto.
Táborsko - Pěstírnu konopí si důmyslně ukryl do stodoly na malé vesnici na Táborsku. Přesto kriminalistům její existence neunikla. V závěru týdne dokončili práci na dalším případu z oblasti nezákonného pěstování a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Marihuanu ve stodole již dealer dopěstoval

Zločiny a soudy
Technické konopí si lidé mohdy pletou s indickým.
Teplicko - I příběh podnikatele, který z Teplic dobyl kus světa, patří do našeho seriálu Zajímaví lidé. Řeč je o Janu Janovském, zakladateli firmy Cannaderm. Tato společnost začala před deseti lety z konopného oleje vyrábět kosmetiku. Zatímco tehdy ji vyráběla v podstatě na koleně, dnes má 30 zaměstnanců, obrat 45 milionů korun ročně a čelí tvrdé konkurenci.

Z konopí se stal klasický byznys, říká jeho průkopník

Teplicko
Izraelským vědcům se podařilo vyšlechtit odrůdu konopí použitelnou k léčebným účelům, ale bez účinků vyvolávajících euforii.
Jeruzalém - Izraelským vědcům se podařilo vyšlechtit odrůdu konopí použitelnou k léčebným účelům, ale bez účinků vyvolávajících euforii. Informoval o tom dnes izraelský list Maariv. Vzhled, vůně ani chuť této nové odrůdy konopí se nezměnily, avšak ten, kdo ji kouří, nepociťuje žádné vjemy spojené s tetrahydrocannabinolem (THC), který je aktivní účinnou látkou marihuany.

Jointy bez radosti: V Izraeli vyvinuli marihuanu, po které se nejde zkouřit

Zdraví
Ilustrační foto.
Uherskobrodsko – Suchá tráva hořela o víkendu pod rukama mnoha zahrádkářů v regionu, a to i přes protipožární zákaz. Suchá tráva uložená v kovové vaně v komoře rodinného domu, v jehož sklepě včera hořelo, ovšem neshořela. Její majitel tomu byl jistě rád, i když při požáru rodinného domu v Šumicích vznikla škoda asi padesát tisíc korun.

V domku v Šumicích, kde hořelo, se našlo přes tři čtvrtě kila marihuany

Zločiny a soudy