ŠTÍTEK: tetrahydrocannabinol

Ilustrační foto.
Houdkovice - Sbor dobrovolných hasičů v Houdkovicích uspořádal již 18. ročník populárního turnaje v malé kopané s názvem EURO Houdkovice. Los rozdělil týmy do dvou základních skupin po pěti mužstvech. Do vyřazovacích bojů postoupily nejlepší dva celky z každé skupiny.

Osmnácté EURO vyhrály Čoginovy děti

Fotbal
Ilustrační foto
Uherský Ostroh - Největší pěstírnu konopí, která byla v okrese Uherské Hradiště nalezena, objevili v noci na pátek 20. března hasiči v Uherském Ostrohu. Nečekaného úlovku dosáhli při prohlídce rodinného domu, v němž právě dohasili požár.

Hasiči objevili po požáru pěstírnu konopí

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Uherský Ostroh - Největší pěstírnu konopí, která byla v okrese Uherské Hradiště nalezena, objevili v noci na pátek 20. března hasiči v Uherském Ostrohu. Nečekaného úlovku dosáhli při prohlídce rodinného domu, v němž právě dohasili požár.

Hasiči objevili po požáru pěstírnu konopí

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Uherský Ostroh - /ROZŠÍŘENO/ Největší pěstírnu konopí, která byla v okrese Uherské Hradiště nalezena, objevili v noci na pátek 20. března hasiči v Uherském Ostrohu. Nečekaného úlovku dosáhli při prohlídce rodinného domu, v němž právě dohasili požár.

Ostroh: Hasiči objevili po požáru pěstírnu konopí

Požáry
Sklizeň konopí
Rakovnicko/ V bývalé ČSR se ještě po II. světové válce pěstovalo konopí (lat. Cannabis sativa) na více než 10 000 ha, v sedmdesátých letech přišel úplný zákaz pěstování, který byl zrušen až před šesti lety. Předsedkyně z Českého konopářského svazu Marie Široká uvedla, že v ČR je letošní výměra technického konopí 518 hektarů. Čtyřicet z nich je na Rakovnicku.
9 fotografií

Rakovnicko patří k významným pěstitelům konopí

Rakovnicko
Ilustrační foto.
Ústí nad Labem - V metropoli Ústeckého kraje se stává z drog časovaná bomba. Prodejem drog, především marihuany a pervitinu, se živí v Ústí na 200 dealerů a přes 2500 převážně mladých lidí prodává drogy příležitostně zhruba mezi známými a sousedy.

Ústí: Ráj milovníků konopí

Ústecko
POSILA Z KOLÉBKY HOKEJE? S hradeckými hokejisty se zapojil do přípravy kanadský obránce Stefan Wonfor, který je na východě Čech na zkoušce a musí trenéry přesvědčit o svých kvalitách.
Hradec Králové -Kanadský bek Stefan Wonfor, který dobře zná prostředí finské SM–Liigy a ostřílený hračička Martin Filip, jenž se rozhodl ukončit své putování francouzskou ligou. To mohou být dvě nové akvizice v dresu prvoligových hokejistů HC VCES Hradec Králové.

Na testech Kanaďan Wonfor

Hokej
Veronika Chládková, servírka z Pivovarského dvora, ukazuje několik druhů piv, které vaří pivovar Purkmistr. Jsou mezi nimi i zázvorové a konopné pivo
Plzeň - Ochutnat pivo s příchutí konopí, černého rybízu nebo zázvoru budou moci Plzeňané v blízké době. Dočkají se však také zdražení zlatého moku.

Plzeň se dočká piva z konopí

Ekonomika
Ilustrační foto
Olomoucký kraj - Obliba marihuany se nedotýká jen mladých lidí, také senioři ji stále častěji pěstují. V jejich případě jde však většinou o využití jejích léčebných účinků, například v podobě mastí a tinktur.

THC láká i seniory

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
ORLICKOÚSTECKO - „Konopná mast se u nás doma výborně osvědčila,“ tvrdí Pavel z Orlickoústecka. Sám si mastičku vyrobil před třemi lety podle návodu staženého z internetu a nedá na ni dopustit: „Pomáhá velmi rychle, třeba když si naše děti narazí koleno, dostanou vyrážku nebo mají odřený nos při rýmě.“

Mastí z 'trávy' léčí dětem odřená kolena

Svitavsko
Petr Žáček z technického konopí prozatím staví zcela ekologicky šetrný nízkoenergetický dům. Jeho snem je vyrábět z konopí jednou i hračky pro děti.
TRNOVANY - Nedaleko Litoměřic v obci Trnovany roste originální projekt konopného domu. Jeho autorem je Petr Žáček z Litoměřicka. Při několikaleté stavbě tohoto solitéru si již zažil množství problémů od snah stavebního úřadu dům zbořit, přes odsouzení za nepatrné překročení limitu THC ve stavebním materiálu, až po časté krádeže technického konopí, které pěstuje právě jako surovinu pro výstavbu domu.

Zloději kradou konopí určené ke stavbě domu

Litoměřicko
Pardubičtí do finále proklouzli přes České Budějovice
PŘEROV/PARDUBICE -Konečně. Hokejisté Pardubic už zase stojí na podkladu, jenž jim je nejmilejší. Po více než třech měsících se včera v Přerově sklouzli na ledě.

Po třech měsících opět na ledě

Hokej
Ilustrační foto
MOSTECKO - Zemědělci na Mostecku letos poprvé pěstují technické konopí – rostlinu s obrovským potenciálem. Technické konopí totiž není náročné na podmínky a jeho využití je velice široké – od použití jako topné brikety až po zdravotnický průmysl.

Na Mostecku pěstují konopí

Mostecko
Ilustrační foto
OLOMOUC - Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky je nyní stíhán mladík, který v loňském roce havaroval na Nových Sadech v Olomouci. Při nebezpečné srážce, kterou svou nepozorností zavinil, byli v protijedoucím autě zraněni dva lidé.

Řidič boural po marihuaně

Zločiny a soudy