ŠTÍTEK: Tunelový komplex Blanka

Hromadná nehoda v tunelovém komplexu Blanka.
Hromadná nehoda několika vozidel se stala ve středu 12. června kolem třetí hodiny odpoledne v tunelovém komplexu Blanka. Kvůli nehodě byl zastaven provoz v Dejvickém a Bubenečském tunelu ve směru na Troju. Podle policistů měl nákladní automobil narazit do kolony jedenácti aut. Podle záchranářů se nikdo nezranil. Krátce po 19:00 byla všechna havarovaná auta odtažena a provoz opět obnoven.
5 fotografií

Hromadná nehoda 11 aut v Praze: Provoz v Bubenečském tunelu byl již obnoven

Nehody
Historie a památky královského města táhnou.
První čtvrtina prázdnin je za námi, prázdniny a dovolené v plném proudu. Malí i větší rekreanti či turisté poznávají nová místa různých měst a seznamují se s jejich historií. A ne jinak je tomu i v našem královském městě. Město Uherské Hradiště ve spolupráci s Městským informačním centrem a Regionem Slovácko se svou pravidelností organizuje po celý rok zajímavé akce, při kterých se zájemci z blízka i daleka mohou seznámit s historii města a prohlédnout krásné památky. 
7 fotografií

Historie a památky královského města Uherské Hradiště táhnou

Čtenář reportér
Po stopách architektů podruhé.
Devatenáctý pracovní týden se blížil ke svému konci, na jehož závěru byla známá jména takzvaných „zmrzlých mužů – Pankrác, Servác, Bonifác“. A právě v pátek na na Pankráce se konala druhá komentovaná prohlídka, kterou se vší pravidelností organizuje Město Uherské Hradiště ve spolupráci s Městským informačním centrem – Regionem Slovácko.
8 fotografií

Po stopách architektů podruhé. V Uherském Hradišti si užili prohlídku

Čtenář reportér
Takto by podle vizualizace měla vypadat nová obytná čtvrť Zahradní město 2.
/VIZUALIZACE, FOTO, VIDEO/ Zahradní město 2. Tak se jmenuje nová obytná čtvrť, která vyroste na východním okraji Loun. Naváže na Zahradní město, jež vzniklo proměnou bývalých kasáren. Desítky nových rodinných domů tentokrát vzniknou v místě, kde se dnes rozkládá pole za parkem generála Fajtla. Investorem je společnost ES Reality, všechny parcely jsou už zamluvené.
10 fotografií

Zahradní město 2. Padesátka parcel pro nové rodinné domy je už zamluvená

Žatecko a Lounsko
Historie a památky královského města táhnou.
První čtvrtina prázdnin je za námi, prázdniny a dovolené v plném proudu. A s tím opět roste cestovní ruch. Malí i větší rekreanti či turisté poznávají nová zajímavá místa různých měst a seznamují se i s jejich historií. A nejinak je tomu i v našem královském městě. Město Uherské Hradiště ve spolupráci s Městským informačním centrem a Regionem Slovácko se svou pravidelností organizuje po celý rok zajímavé akce, při kterých se zájemci z blízka i daleka mohou seznámit s historii města a prohlédnout krásné památky.
9 fotografií

Turisté či rekreanti poznávali královské město - Uherské Hradiště

Čtenář reportér
Výroba pro třetí říši. V podzemní továrně Rabštejn se za druhé světové války vyráběly součástky pro nacistický zbrojní průmysl.
Hledáte, kam se vydat na výlet? Vypravit se můžete do krásných jeskyní s bohatou výzdobou, historických sklepení pod středověkými městy, poznávat bohatou hornickou činnost v bývalých dolech, projet si zajímavé dopravní stavby, podívat se do útrob elektrárny nebo na karlovarské Vřídlo tak, jak jej neznáte. Přinášíme vám tipy na místa, která stojí zato navštívit.
15 fotografií

České podzemí skrývá spoustu lákadel: navštívit lze doly, jeskyně i elektrárnu

Cestujeme
Trojský most.
Nejvyšší správní soud (NSS) definitivně potvrdil pokutu 11 milionů korun, kterou Praze uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v roce 2017. Pokutu hlavní město dostalo za chyby ve veřejné zakázce na výstavbu Trojského mostu, který je součástí tunelového komplexu Blanka. Rozhodnutí NSS, kterým zamítl kasační stížnost Prahy, je dostupné na úřední desce soudu. 
30 fotografií

Postavili jste něco jiného. Pokuta pro Prahu za Trojský most je platná

Zločiny a soudy
Portál občana - webová aplikace přerovského magistrátu
Místo slavnostních fanfár tak trochu fiasko. Opozicí kritizovaný projekt elektronizace veřejné správy IOP 09 za zhruba 140 milionů korun, který před deseti lety prosadilo ještě bývalé vedení přerovské radnice a pod nímž si obyčejný smrtelník neuměl nic konkrétního představit, přišel o jednu ze svých hlavních „vitrín“ - Portál občana. Kvůli nezájmu lidí a velké finanční náročnosti město portál stoplo.
4 fotografie

Portál občana v Přerově končí fiaskem. Projekt za miliony využilo 13 lidí za rok

Přerovsko
Ilustrační foto.
V Praze ubyla v souvislosti s opatřeními proti šíření nemoci covid-19 proti běžnému stavu asi pětina aut. Letos je dosud počet aut projíždějících sledovanými úseky o 17 procent nižší než v loňském roce. Snížila se také vytíženost záchytných parkovišť P+R. Médiím to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Významně klesl rovněž počet cestujících v MHD, a to zhruba na třetinu proti době před pandemií nového koronaviru.
19 fotografií

Prázdnější ulice i parkoviště, méně lidí v MHD. Covid omezil dopravu v metropoli

Praha
Dělníci dokončili opravu objektu Zámek 2. Práce stály sedm milionů bez daně.
Sedm milionů korun bez daně. Tolik stála rekonstrukce blanenského objektu Zámek 2, kterou dělníci nyní dokončili. Připojil se tak k sousedním opraveným prostorám, kde sídlí Muzeum Blanenska a také základní umělecká škola. „Nyní se v této části blanenského podzámčí opravila střecha, fasády a vnitřní prostory,“ uvedl blanenský starosta Jiří Crha.
4 fotografie

Hotovo. Další část blanenského podzámčí je opravená

Blanensko
Pomník panovnice Marie Terezie, který bude v září odhalen ve stejnojmenném parku u Prašného mostu, začíná nabírat reálné obrysy.
Ještě ani pořádně nedozněla aféra s mezinárodním přesahem kvůli odstranění sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva. A radnice Prahy 6 už představila finální model sochy Marie Terezie, která bude od září stát ve stejnojmenném parku nad tunelovým komplexem Blanka. Prvotní reakce jsou velmi rozporuplné. Mnoha občanům se pomník rakouské panovnice (vůbec první na českém území) nelíbí.
15 fotografií

Praha 6 finišuje sochu Marie Terezie. „Kuželka. Zvon na ucpaný odpad!“ soptí lid

Praha