ŠTÍTEK: turné

Michal Brož
Praha - Téměř rok poté, co vyšla deska Srdeční příběh, kterou produkoval David Koller, s ní Michal Ambrož vyráží na turné. S obnovenou sestavou kapely Hudba Praha se zastaví v devíti českých a moravských městech první koncert se uskuteční už tento pátek.

Názor jsem nezměnil. Už nechci být kapelník

Hudba
Vojtěch Dyk.
Pardubice - Vojtěch Dyk s brněnskou skupinou B-Side Band společně dva roky nekoncertovali a letos vyrazili na turné s čerstvým repertoárem. Jejich show si budete moci živě vychutnat v úterý večer v Pardubicích. Koncert začíná v centru Ideon v 19:30 hodin.

Vojtěch Dyk koncertuje v Ideonu

Volný čas
Adam Ďurica.
Praha - Adam Ďurica, který se nedávno stal potřetí nejpopulárnějším slovenským zpěvákem v anketě Osobnost televizní obrazovky (OTO), zahájí své turné v Praze. Série koncertů s názvem Spolu Tour začne 11. dubna v pražském Lucerna Music Baru a o den později bude pokračovat v klubu Fléda v Brně. Poté se Ďurica přesune na Slovensko.

Populární slovenský zpěvák Adam Ďurica zahájí své turné v Praze

Volný čas
Mike Rutherford lídr skupiny Mike + The Mechanics.
Praha - Skupina Mike + The Mechanics, jejímž lídrem je baskytarista skupiny Genesis Mike Rutherford, vystoupí 6. září v Praze. V rámci evropského turné k albu Let Me Fly, které vyjde v dubnu, zahraje ve Velkém sále Lucerny. Ve středu o tom informoval Petr Novák z pořádající agentury Live Nation. Bude to první vystoupení kapely v ČR. Vstupenky, jejichž cena se pohybuje od 990 do 1790 korun, budou v prodeji od 24. března.

Kapela Mike + The Mechanics zahraje poprvé v Praze

Volný čas
Ekoprofilm  bude letos poprvé na Karlovarsku. Foto: Ekoprofilm
Karlovy Vary, Sokolov – Filmový festival Ekotopfilm o udržitelnosti života na zemi budou moci úplně poprvé vidět diváci na Karlovarsku v rámci festivalového turné po celé České republice.

Ekoprofilm poprvé u nás na Karlovarsku

Volný čas
Kapela Visací zámek.
Praha - Oblíbené punkové kapely Visací zámek a S.P.S. ve čtvrtek v pražském Paláci Akropolis zahájí společné turné s názvem Forever Punk Tour 2017. Obě skupiny na tuzemské hudební scéně působí již od 80. let a Visací zámek a S.P.S. považují Palác Akropolis za svoji domovskou scénu. Skupiny nevylučují ani společná vystoupení.

Kapely Visací zámek a S.P.S. v Praze zahájí společné turné

Volný čas
Brněnský dráhový cyklista Tomáš Bábek.
Brno – S obrovskými helmami vypadají jako kulečníkové koule, jedou na železných kolech a dopředu si určí taktiku, podle které lidé sází. „Pak se rozčilují, nebo radují, přesně jako na dostizích v Chuchli nebo na závodech chrtů," popsal vedoucí trenér dráhových cyklistů brněnské Dukly Svatopluk Buchta mezinárodní keirinové závody v Japonsku. V zemi, kde populární odvětví vzniklo, se každý rok koná profesionální turné jen pro zvané. A které si v ničem nezadá s hazardem. V květnu se na něj vydá brněnský dráhař Tomáš Bábek.

Bábka pozvali na keirin do Japonska. Na cyklisty tam sází jako na chrty

Ostatní sporty
Xindl X
První část turné k aktuální desce Kvadratura záchranného kruhu odjel Xindl X na podzim na Slovensku. Teď se rozjíždí na jeho druhou, česko-moravskou pasáž nazvanou Nový songy s kapelou & Starý fláky s kytarou, z níž se dva úvodní, zcela vyprodané koncerty uskutečnily v minulém týdnu v pražském Lucerna Music Baru.

Považuju za štěstí, že mé písně v lidech rezonují

Hudba
V Rakovníku v Domě osvěty se konal první koncert v rámci turné po České republice kalifornského hudebník a zpěváka  Billa Barretriho, který je také mimo jiné velmi uznávaným hráčem na harmoniku, spolu s Bradem Lewisem.
Rakovník /ROZHOVOR/ - V Rakovníku v Domě osvěty se konal první koncert v rámci turné po České republice kalifornského hudebník a zpěváka Billa Barretriho, který je také mimo jiné velmi uznávaným hráčem na harmoniku, spolu s Bradem Lewisem. Po Rakovníku chystají koncert v dalších městech. Turné by mělo skončit 11. března v Hradci Králové.
43 fotografií

Hudebník z Kalifornie přijel do Rakovníka

Volný čas
Kapela Doctor Victor.
Česká skupina Doctor Victor, kterou si loni jako předkapelu svého pražského koncertu vybrali slavní rockeři AC/DC, vyráží na první samostatné turné. Úvodní ze série 16 vystoupení se uskuteční dnes v Lanškrouně. Turné zahrnující například Prahu, Brno nebo České Budějovice skončí 8. prosince v Třebíči. Doctor Victor na něm představí své debutové album 1st Prescription (První recept).

Česká kapela, která zaujala AC/DC, dnes zahájí své první turné

Hudba
Finská skupina Apocalyptica.
Praha - V pražském koncertním sále Forum Karlín v sobotu večer vystoupí finská skupina Apocalyptica, která je známá zejména hraním písní americké rockově kapely Metallica na violoncella. Vystoupení je součástí turné pořádaného k 20. výročí prvního alba Plays Metallica By Four Cellos z května 1996. Druhý koncert bude v karlínském sále následovat v neděli večer, se stejným programem Apocalyptica vystoupí také 19. února ve Zlíně

Apocalyptica se vrací do Česka na turné s písněmi Metalliky

Volný čas
Michal Hrůza
Turné po českých a moravských zámcích si k letošní oslavě dvaceti let na hudební scéně a nové autorské desce nadělí zpěvák Michal Hrůza se svojí Kapelou Hrůzy. Večerní vystoupení v historických prostorách zámků Sychrov, Zbiroh, Valtice a Telč, naplánovaná na květen a červen, doplní bohatý odpolední program pro celé rodiny.

Hrůza na zámku: Populární zpěvák vyrazí na šňůru po historických objektech

Hudba
Kuba - ostrov na rozcestí dějin.
Hradec Králové - Cestovatel Martin Loew uvádí nejnovější diashow „Kuba - ostrov na rozcestí dějin". Turné se po rozjede po 20 městech České republiky v období leden - duben 2017. Další informace najdete na webu www.promitani.cz.

Martin Loew představí zbrusu novou diashow

Volný čas
Bavič a moderátor Vladimír Hron.
Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Zpěvák z Mostu, imitátor světových hvězd popu, bude uvádět v sobotu 28. ledna v Ústí nad Labem jubilejní XX. Ples všech Ústečanů s hvězdou Hanou Zagorovou. Roli Limonádového Joe tu Vladimír Hron zazpívá v doprovodu orchestru Severočeského divadla, které stejnojmenným muzikálem už druhý rok baví publikum.

Bavič z Mostu Vladimír Hron: Už jako kluci jsme Limonádového Joe milovali

Mostecko
Bavič a moderátor Vladimír Hron.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Zpěvák z Mostu, imitátor světových hvězd popu, bude uvádět v sobotu 28. ledna v DK Ústí jubilejní XX. Ples všech Ústečanů s hvězdou Hanou Zagorovou. Roli Limonádového Joe tu Vladimír Hron zazpívá v doprovodu orchestru Severočeského divadla, které stejnojmenným muzikálem už druhý rok baví publikum.

Bavič Vladimír Hron: Už jako kluci jsme Limonádového Joe milovali

Volný čas
Jakub Smolík.
Plzeň – Romantický countryboy Jakub Smolík společně s kapelou vyráží v únoru na turné po celé republice. Na plzeňský koncert, který se uskuteční 6. března v Měšťanské besedě, lze ale stále sehnat vstupenky.

Jakub Smolík míří do Plzně s kapelou

Volný čas
Malina Brothers
Praha - Bluegrassový kvartet Malina Brothers má za sebou turné po Spojených státech a teď se rozjede za fanoušky po celé České republice. Šnůru zahájí právě dnes koncertem v Městském divadle v Žatci, kde zazní písně z posledního studiového alba kapely s jednoduchým názvem Malina Brothers & Charlie McCoy.

Malina Brothers vyráží za domácím publikem

Hudba