ŠTÍTEK: turné

Skupina MIG 21.
Česká Lípa - Koncertní turné kapely MIG 21 nazvané Svoboda není levná věc pokračuje na jaře a po roce a půl se kapela vrátí do České Lípy, kde vystoupí v pátek 20. dubna.

MIG 21 se vrací do České Lípy

Volný čas
skupina Tugriki
/VIDEOKLIP/ Tugrik je mongolská měna, s názvem Tugriki ale nemá nic společného. Označuje se tak nové česko-slovenské hudební uskupení, které tvoří Dorota Barová (Tara Fuki či Aneta Langerová), Ľuboslav Petruška (Chiki liki tu-a, Korben Dallas), Igor 'Ozo' Guttler a Lukáš Fila (oba Korben Dallas). Debutuje eponymním albem, k němuž právě podniká šňůru v Česku i na Slovensku. Dnes jej pokřtí v pražském klubu JazzDock, kde se v roli kmotry objeví Aneta Langerová. 

Na světě jsou Tugriki - se svým debutem podnikají turné

Hudba
Wohnout
Pelhřimov – Kapela Wohnout pojala jarní turné v akustickém duchu. Skupina tvrdí, že půjde o jeden z posledních akustických koncertů na dlouhou dobu. Fanoušci si je proto budou moci poslechnout v kulturním domě v Pelhřimově už tuto sobotu 14. dubna od 21 hodin. Vstupenky na akci Wohnout unplugged jsou stále k dispozici.

Homolův Wohnout zahraje akusticky v Pelhřimově

Volný čas
Z koncertu velšské rockové kapely Manic Street Preachers v pražské Lucerně.
Legendy nejen devadesátých let o sobě dávají znovu vědět. Do Smashing Pumpkins se vracejí dva zakládající členové a vznikne nová deska, Manic Street Preachers také přijdou s novou nahrávkou a Stone Temple Pilots mají nového zpěváka.

Rockeři z devadesátých let se vracejí na scénu

Hudba
Dymytry
Víte co to je psy-core? Pak jistě znáte českou kapelu Dymytry! A právě tato partička vyjíždí na jarní turné pod názvem „Dymytry 2018 – 15 let pod maskou“.

Dymytry 2018: 15 let pod maskou

Volný čas
Monkey Bussines.
Plzeň – „Bude to síla!“ tak zve na své turné kapela Monkey Business (na snímku). Silné prý má být všechno – písně, emoce, hlasy, struny, zesilovače…

Monkey Bussines: Bude to síla

Volný čas
Takhle Černí andělé křepčili před pár dny po zisku Českého poháru. Vítězné selfíčko pořídila Veronika Šipová (zcela vpředu).
Most - Začátek roku bude pro mostecké házenkářky v rychlém tempu. Ve středu 3. ledna se čerstvý vítěz Českého poháru představí v rámci česko-slovenské MOL Ligy na palubovce Olomouce (18.00). V sobotu pak rozjedou skupinovou fázi evropského poháru EHF, kdy poletí do Švédska změřit síly s místním H 65 Höörs. A následují další zápasy. Mostečtí fanoušci si mohou mnout ruce.

Andělé na cestách: Házenkářky startují česko-evropské turné

Ostatní sporty
Kračúnovské putování Tomáše Kočka se zastavilo v Březnici.
Březnice /ROZHOVOR/ – V březnickém kulturním domě odehrál v pondělí 11. prosince písničkář Tomáš Kočko se svým Orchestrem další koncert ze svého tradičního adventního Kračúnovského putování. Zároveň představil novou pohádkovou desku pro děti s názvem Z Radosti. Ještě před koncertem nám valaššský bard Tomáš Kočko odpověděl na několik otázek.

Kračúnovské putování Tomáše Kočka se zastavilo v Březnici

Volný čas