ŠTÍTEK: turné

Horkýže Slíže.
Česká republika/ Východní Čechy - V září vydali Horkýže Slíže desku Pustite Karola a vyšla kniha s názvem Kontiňu… pokračujeme. Tím vším slaví známá rocková kapela své letošní výročí. A také velkým turné, které čítá symbolických 25 jubilejních zastávek.

Hráli jsme v Česku i za cesťák

Volný čas
 Slovácké divadlo vyjíždí na originální turné
Herci Slováckého divadla vyrazí už tento čtvrtek na neobvyklé turné. Nechali se inspirovat heslem kampaně k předplatnému na příští rok “Kde domov tvůj? Slovácké divadlo” a po několik dnů je bude možné spatřit v obchodních centrech a uherskohradišťském Jiném Café. 

Slovácké divadlo vyjíždí na originální turné

Volný čas
Horkýže Slíže.
Ústí nad Orlicí - Horkýže Slíže slaví čtvrtstoletí na scéně stylově. Vyrazili na turné se svým novým CD Pustite Karola, které symbolicky čítá 25 zastávek po České republice. V pátek 1. prosince zahrají tito punk rockoví klasici v kulturním domě v Ústí nad Orlicí.

Horkýže Slíže zahrají v Ústí

Volný čas
Holešovský sbor Moravské děti se na začátku listopadu vrátil z týdenního turné po Japonsku. Nejedná se však o jejich první návštěvu Asie: už před sedmi lety se zúčastnili olympiády sborů v Číně, odkud dokonce přivezli zlatou a stříbrnou medaili.
Z koncertního turné v japonském Tokiu se přede dvěma týdny vrátil dětský pěvecký sbor Moravské děti z Holešova. Do Asie je pozval spřátelený sbor z Myojo Gakuen High School, jehož členové byli už před dvěma lety na výměnném pobytu právě v Holešově.

Holešovský dětský sbor zpíval v Japonsku

Kroměřížsko
z koncertu skupiny Jelen v pražské Lucerně
/VIDEO/ Závěr roku bude pro kapelu Jelen nabitý. Během následujících týdnů ji čekají vlastní koncerty na Slovensku, v prosinci pak vyrazí na krátké vánoční turné s vrcholem v pražském Fóru Karlín. Kromě toho pro fanoušky připravila koncertní 2CD se záznamem loňského vystoupení v Lucerně a také zpěvník se všemi jeleními písněmi.
7 fotografií

Jelen vydal živé dvojalbum a zpěvník

Hudba
Tisková beseda kapely Chinaski v kavárně Plaza v Českých Budějovicích
České Budějovice – Po tříměsíční pauze vyráží oblíbená česká pop rocková kapela Chinaski na turné. Frontman skupiny Michal Malátný říká: „Bylo potřeba si vydechnout a začít se těšit. Já jsem třeba dětem ukázal moře.“ Letní volno měli po deseti letech.

Chinaski předvedou na pódiu bojový tanec

Volný čas
skupina Slza
/VIDEOKLIP/ S druhou řadovou deskou nazvanou Holomráz dnes k posluchačům přichází úspěšná „mladá“ kapela Slza tvořená zpěvákem Petrem Lexou a kytaristou Lukášem Bundilem. V den vydání (tedy 3. 11. v 17 hodin) ji svými podpisy „ztvrdí“ v rámci autogramiády v pražském Bontonland Megastore na Václavském náměstí, která se následně přesune i do dalších regionů. Naživo fanoušci celé album uslyší v rámci halového turné Holomráz Tour 2018, které odstartuje na jaře 2018.
10 fotografií

Slza přichází s albem Holomráz, písničky spojuje téma žáru a mrazu

Hudba
Koncert britské kapely Deep Purple.
Tóny slavné písně Smoke on the water si naživo vychutnají hudební fandové v Brně. Jedna z nejznámějších kapel všech dob Deep Purple tam zahraje 2.července příštího roku. Do DRFG arény zamíří s turné s turné The Long Goodbye. O hudební události ve středu informovala agentura Live Nation, která koncert zajišťuje.
18 fotografií

Deep Purple zahrají v Brně. V historicky už osmém složení

Hudba
Koncert britské kapely Deep Purple.
Brno – Tóny slavné písně Smoke on the water si naživo vychutnají hudební fandové v Brně. Jedna z nejznámějších kapel všech dob Deep Purple tam zahraje 2.července příštího roku. Do DRFG arény zamíří s turné s turné The Long Goodbye. O hudební události ve středu informovala agentura Live Nation, která koncert zajišťuje.

V Brně zahrají legendární Deep Purple. V historicky už osmém složení

Volný čas
Michal Malátný.
Brno /ROZHOVOR/ – Jedna z nejúspěšnějších kapel české hudební scény přiveze do Brna novou desku. DRFG Arenu skupina Chinaski sedmého listopadu ovládne při svém turné s názvem Není nám do pláče. Stejnojmenná deska vznikala rok a půl v zahraničí, téměř každá píseň na jiném kontinentu. „Nemůžu se koncertu dočkat. Nečekal jsem, že se mi bude po tom kraválu stýskat,“ říká zpěvák kapely Michal Malátný.  

Chinaski není do pláče. Brno je naše oblíbená štace, říká frontman Malátný

Volný čas
z klipu Pojď, zapomenem
/VIDEOKLIP/ Do jejich života jak osobního, tak uměleckého zasáhla krutá rána osudu. Po tragické nehodě, kvůli níž přišla o život manželka jednoho z nich, bubeníka Šimona Bílého, odsunula kapela Mirai plánované turné na jaro 2018. Podpoří jím debutové album Konnichiwa, které vyšlo jen před pár dny. Jeho koncertní křest ale muzikanti zachovali uskuteční se 31. října v pražském Lucerna Music Baru.
5 fotografií

Kdy jindy si hrát než na svém debutu, říká zpěvák kapely Mirai

Hudba
Zpěvák Peter Aristone.
Ledeč nad Sázavou – Slovenský zpěvák Peter Aristone, jehož songy bodují v českých i zahraničních hudebních hitparádách, vystoupí 17. listopadu v Ledči nad Sázavou. Zpěvák a skladatel, který žije v Praze, vyráží na společné turné s talentovaným hudebníkem Jakubem Ondrou.

V Ledči vystoupí slovenský zpěvák Peter Aristone

Volný čas