ŠTÍTEK: Uherský Brod

Fotbalisté Uherského Brodu (červené dresy) v úterní deštivé dohrávce 19. kola MSFL podlehli Kvítkovicím 1:3.
Jedni si zkomplikovali už tak dost složitou situaci, dostali se do ještě většího maléru, druzí se naopak posunuli do středu tabulky, výrazně se přiblížili záchraně. Fotbalisté Uherského Brodu nezvládli domácí derby s Kvítkovicemi, v úterní deštivé dohrávce 19. kola MSFL prohráli s krajským rivalem 1:3 a dál zůstávají bez jarní výhry předposlední.
81 fotografií

Kvítkovice se výhrou v Brodě přiblížily záchraně, padly dva vlastní góly

Fortuna ČFL + MSFL
Fotbalisté Uherského Brodu (červené dresy) remizovali ve 28. kole třetí ligy s béčkem Baníku Ostrava 0:0.
/FOTOGALERIE/ O překvapení 28. kola MSFL se postarali fotbalisté posledních Vítkovic, kteří v Novém Městě na Moravě porazili Vrchovinu 2:0, bylo to jejich druhé vítězství v této sezoně. Favorité z regionu se naopak po bezgólových remízách o body rozdělili se soupeřiem - Hlučín doma s Rosicemi a rezerva ligového Baníku Ostrava v Uherském Brodu. Bod získal doma i Frýdek-Místek po remíze 1:1 s nebezpečným Hodonínem. Černý den měl nováček z Frýdlantu nad Ostravicí, který dostal v Uničově sedmičku.
55 fotografií

Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku - MSFL

Fortuna ČFL + MSFL
Fotbalisté Velkého Meziříčí ztratili důležitý souboj na hřišti Kvítkovic.
Těžkou porážku koušou fotbalisté Velkého Meziříčí. Důležitý záchranářský souboj Moravskoslezské fotbalové ligy na hřišti Kvítkovic v pátek podvečer jim nevyšel. V Otrokovicích v souboji týmů ze spodní části tabulky prohráli 1:3 a v případě sobotní výhry Uherského Brodu nad rezervou Baníku Ostrava klesnou na předposlední sedmnáctou příčku třetí ligy.

Direkt pro Velké Meziříčí. Prohrálo důležitý souboj o záchranu v MSFL

Fortuna ČFL + MSFL
Moravskoslezská fotbalová divize žen, 4. jarní kolo
Šlágrem 4. jarního kola v Moravskoslezské fotbalové divizi žen byl souboj dvou nejlepších celků soutěže. V něm Holešovské holky remízovaly v Prostějově. Raduje se Uherský Brod, slovácký tým jednoznačně vyhrál ve Vlkoši. Ostatním družstvům se nedařilo. Březůvky neuspěly na půdě béčka Olomouce, Bezměrov prohrál v Protivanově a Tečovice podlehly Mostkovicím.
20 fotografií

V divize žen Holešov remízoval v Prostějově, Uherský Brod rozstřílel Vlkoš

Ostatní sporty
Na atletickém stadionu Dany Zátopkové v Uherském Hradišti se ve středu uskutečnil okresní finálový turnaj McDonald’s Cupu 2023.
Nic se nemění, také okresní finále 24. ročníku McDonald’s Cupu v Uherském Hradišti bez porážky ovládli žáci pořádající Základní školy Sportovní, na krajské finále se ale těší poražení finalisté z Tupes a Hluku, protože celorepublikové finále McDonald’s Cupu na přelomu dubna a května hostí Městský stadion Miroslava Valenty staršího, takže naděje Slovácka mají účast jistou. 
93 fotografií

McDonald’s Cup 2023: do krajského finále postupují žáci Hluku a překvapivě Tupes

Okresy
V Buchlovicích si připomněli 78 let od osvobození městyse od nacistické okupace
Byl poslední dubnový pátek. Den byl stvořený pro radost, květů a zelených lístečků na stromech a keřích. Pro ty, kteří se sešli před šestnáctou hodinou na slavnostním ceremoniálu u pomníků obětem dvou válečných konfliktů na buchlovickém náměstí Svobody, to byl pak více než hodinový čas k prožití 78. výročí od osvobození městečka Buchlovice a ukončení II. světové války.
35 fotografií

V Buchlovicích si připomněli výročí osvobození a postavili májku

Slovácko