ŠTÍTEK: Uherský Brod

Fotbalisté třetiligového Uherského Brodu (červené dresy) doma na Lapači remizovali s divizním Valašským Meziříčí 1:1.
Po úvodní jasné výhře nad Novým Mestem nad Váhom přišla jenom remíza. Fotbalisté třetiligového Uherského Brodu na Lapači hráli s divizním Valašským Meziříčí nerozhodně 1:1. Oba góly padly v úvodu střetnutí. Skóre otevřel hostující Tomasz Gomola, za domácí tým srovnal Martin Váňa. Jinak toho v silném větru moc k vidění nebylo.
53 fotografií

Trenér Ondrůšek protočil s Valašským Meziříčím také čtyři hráče z Kroměříže

Fortuna ČFL + MSFL
Daně. Ilustrační foto.
Zadlužená státní kasa má s účinností od 1. ledna 2024 mimo jiné zajištěný vyšší příjem z daně z nemovitosti, protože k tomuto datu nabývají účinnosti její nové sazby. Jisté je, že základní daňový nárůst, takzvaný inflační koeficient, zvyšuje tuto daň 1.8 krát.

Jak jsou na tom s daní z nemovitosti města na Slovácku?

Slovácko
Tříkrálová sbírka 2024 v Ostrožské Nové Vsi
Velká štědrost, srdce na dlani, solidarita. I tak by se dal okomentovat výsledek letošní Tříkrálové sbírky na Slovácku. Charita Uherské Hradiště a Charita Uherský Brod vyslaly do 78 vesnic a měst jednoho z nejreligioznějších regionů naší země kolem 750 skupinek koledníků, tedy zhruba dva a půl tisíce dětí s doprovodem, aby žádaly o příspěvek do pokladniček pro potřebné. A podařilo se jim to s neskutečným výsledkem - 5 715 004 korun.
71 fotografií

Tříkrálová sbírka na Slovácku: vybralo se rekordních 5 milionů 715 tisíc korun

Slovácko
Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost. Ilustrační foto.
V Uherském Brodě skončila v lednu dětská pohotovost. Zrušení lékařské pohotovostní služby pro děti a dorost způsobil nedostatek pediatrů a neochota sloužit nad rámec své běžné praxe. Hrozí něco podobného i na jiných místech ve Zlínském kraji? „V Kroměřížské nemocnici nic takového nehrozí, služba je u nás zajišťována bez omezení,“ ujistila čtenáře Deníku mluvčí Kroměřížské nemocnice Veronika Slaměnová.

Dětská pohotovost v Brodě končí. V Kroměříži i dalších městech zůstává v provozu

Kroměřížsko
Dětská pohotovost ve Zlíně se v květnu 2023 přestěhovala. Ilustrační foto.
V Uherském Brodě skončila v lednu dětská pohotovost. Zrušení lékařské pohotovostní služby pro děti a dorost způsobil nedostatek pediatrů a neochota sloužit nad rámec své běžné praxe. Hrozí něco podobného i na jiných místech ve Zlínském kraji? V krajském městě se pacienti nemusí bát, že by museli za lékařskou péčí v akutním případě dojíždět. „Dospělá i dětská pohotovost funguje bez omezení,“ sdělila mluvčí Krajské nemocnice T. Bati Dana Lipovská.

Dětská pohotovost v Brodě končí. Ve Zlíně a dalších městech funguje bez omezení

Zlínsko
Dětská lékařka. Ilustrační foto.
Obavy, že v Česku dojde k redukci sítě lékařských pohotovostí, vyvolal návrh zákona o zdravotních službách. Počítá s tím, že nově už o této problematice nebudou rozhodovat kraje a krajští politici, ale pojišťovny. Dnes už v okrese Bruntál funguje dětská pohotovost pouze v krnovské nemocnici. Ředitel nemocnice Ladislav Václavec je přesvědčen, že pohotovost pro nejmladší pacienty zde zůstane zachována.

Dětská pohotovost v Bruntálu skončila loni. Krnov její zrušení neočekává

Bruntálsko
Nemocnice v Uherském Hradišti - hlavní vstup do centrálního objektu
Kolektivní smlouvu na rok 2024 uzavřela ve středu 10. ledna Uherskohradišťská nemocnice společně s odborovými organizacemi - Lékařským odborovým klubem - Svazem Českých lékařů, Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče, Profesní a odborovou unií zdravotnických pracovníků a Sdružením provozních zaměstnanců, zaměstnanců komplementu a lékárny. Nemocnice vykročila do nového roku v plném provozu, dětská pohotovost zde funguje stejně jako dosud.
6 fotografií

V Brodě dětská pohotovost skončila. V Uherském Hradišti je provoz plně zajištěn

Slovácko
Trenér hokejistů Uherského Ostrohu Roman Uhříček.
Hokejisté Uherského Ostrohu na začátku nového roku pálí ostrými. Svěřenci trenéra Romana Uhříčka v týdnu deklasovali poslední Brumov 9:1 a o víkendu si poradili i s Blanskem, kde po obratu a divoké přestřelce zvítězili 8:5 a v tabulce krajské ligy jižní Moravy a Zlína se posunuli právě před sobotního soupeře. Hattrickem se blýskl hostující útočník Jakub Zalubil.
62 fotografií

Uherský Ostroh zvládl divokou přestřelku v Blansku, uspěli i okresní rivalové

Hokej
Novoroční oslavy na náměstí Míru ve Veselí nad Moravou
Na Nový rok se náměstí Míru proměnilo v hudební sál pod širým nebem. Česká mše vánoční "Hej, mistře" od Jakuba Jana Ryby tam ožila pod taktovkou mistra Petra Kučery, dirigenta sboru Dvořák v Uherském Brodě. V příjemné atmosféře se mísily tóny hudby s vůní domácí čočkové polévky, která zahřála tělo i duši přítomných. Lidé si popřáli také hodně zdraví a štěstí v novém roce. Oblohu mezitím rozzářil novoroční ohňostroj. 
11 fotografií

OBRAZEM: Novoroční oslavy na náměstí Míru ve Veselí nad Moravou

Čtenář reportér
Klub Štěpánů v Uherském Brodě po čtyřicáté.
Když se 29. prosince 1982 sešla v prostorách tehdejšího Závodního klubu pracujících třicítka příznivců folkloru a výtvarného umění (základ z okruhu souboru Olšava a Galerie Panský dům), těžko mohl kdo tušit, že projekt Klubu Štěpánů (nebo také POPO - podle termínu výročního zasedání - POštěpánské POsezení) přežije do dnešních dnů a bude se nadále rozvíjet.
6 fotografií

Klub Štěpánů opět pořádali v Uherském Brodě, počtyřicáté

Slovácko
Letošní Ku-Du Cup 2023 ovládl tým s názvem FC Salám umělka, jehož dres navlékli převážně fotbalisté Nivnice či dorostu Uherského Brodu, které doplnili i Jan Zámečník a brankář Martin Kvasnička.
Kopaničáři na obhajobu nedosáhli, také domácí Avengers měli smůlu. Letošní Ku-Du Cup 2023, který se v pátek 29. prosince uskutečnil ve sportovní hale Bánov, ovládl tým s názvem FC Salám umělka, jehož dres navlékli převážně fotbalisté Nivnice či dorostu Uherského Brodu, které doplnili i Jan Zámečník či brankář Martin Kvasnička.

Ku-Du Cup 2023: Belmondo v Bánově neuspělo, obhájce byl až čtvrtý

Okresy
Ilustrační foto
S příchodem noci by se některé silnice ve Zlínském kraji mohly změnit v past. Region patří k těm nejrizikovějším, pokud jde o výstrahu před ledovkou, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav.

Noc ve Zlínském kraji chystá past: ledovku

Zlínsko