ŠTÍTEK: újezd

KAPITÁNKA Příchovic Jolana Levorová (na archivním snímku s míčem) zatížila konto soupeřek ze Staré Vsi šesti góly.
Plzeňsko – Ve víkendových zápasech zvítězily mistryně z Tymákova hladce v Podlázkách, stejně úspěšný byl nováček z Újezdu v Žatci. Přeštice i Příchovice hostily celek ze Staré Vsi a oba týmy si připsaly očekávanou výhru.

Týmy z regionu byly stoprocentní

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Jihovýchodní část Pražského okruhu je možná blíže dokončení. Zpracovatel nezávislého posudku totiž doporučil vydat kladné stanovisko vlivu na životní prostředí (EIA) pro chystaný obchvat Běchovic, Újezdu nad Lesy a Úval. Vyplývá to z databáze EIA. K posudku může měsíc podávat veřejnost připomínky. Rozhodnutí je potom na ministerstvu životního prostředí.
8 fotografií

Posudek doporučuje kladné stanovisko EIA pro obchvat Běchovic, Újezdu a Úval

Praha
Ilustrační foto
Houbařský ráj lidé najdou v Klánovickém a Krčském lese nebo v Divoké Šárce. Pražané svou „kořist“ nabízejí na sociálních sítích. Za odvoz. Za chutnými hříbky není třeba vyrážet na venkov. I do Prahy dorazila houbařská mánie. Obyvatelé metropole se tak radují a společně s ostatními sdílejí své houbařské úlovky.
25 fotografií

Pražané se chlubí úlovky hub. Nabízejí je za odvoz

Praha
Ilustrační foto
Dobruška - Prvoligové národní házenkářky Dobrušky potvrdily v duelu s nováčkem roli favorita a bez problémů vyhrály. Druholigoví muži z města F. L. Věka vyšli ze zápasů s brněnskými týmy s polovičním bodovým ziskem.

„Povinná“ výhra Dobrušky nad nováčkem

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Nejméně sedmi krádeží se měl dopustit osmatřicetiletý muž z Prostějovska. Muž se přiznal ke krádežím tří jízdních kol, tří mobilních telefonů a jedněch dámských bílých botasek. A způsobil tak škodu téměř čtyřicet tisíc korun.

Kradl kudy chodil. Policistům pak zničil celu

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Pardubicko – V nedbalkách. Poměrně rozjetá Dříteč překvapivě zakopla s Opatovicemi. V tradičním derby totálně zpackala první poločas a pak už ze srabu nevyhrabala. Vůbec na přelomu měsíců září a října se více dařilo hostujícím celkům. Kromě týmu zpod elektrárny „loupily“Ostřešany, Torpedo, Chvojenec a Libišany. Kromě okresního přeboru pokračovaly o víkendu i nižšíé fotbalové soutěže.

Okresní fotbal: Dříteč nachytal nulový soupeř

Fotbal
Ilustrační foto
Humpolec – Dvě prohry si do tabulky II. ligy připsali národní házenkáři Humpolce. Znamenají pád až téměř na samý chvost. Jiskra je ve dvanáctičlenné tabulce na jedenáctém místě.

Jiskra hrála vždy jen poločas

Ostatní sporty
Ilustrační fotografie.
Domažlicko – Nízký obrat, silná konkurence řetězců ve městech, časově náročná práce s malým výdělkem. To jsou důvody, proč mnohé obce na Domažlicku řeší budoucnost vesnických prodejen.

Vesnické obchody prodejce neuživí

Domažlicko
Ilustrační foto.
Dobruška - S polovičním bodovým ziskem se vrátili ze západních Čech prvoligové národní házenkářky Dobrušky. Po úspěšně zvládnutém duelu s TJ Plzeň–Újezd je čekal souboj o první místo s Tymákovem. Domácí hráčky potvrdily svou suverenitu a na konto si připsaly šestou výhru.

Duel o vedení ovládl Tymákov

Ostatní sporty
Houbařská sezóna začala hlavně díky vydatným dešťům
Do Prahy dorazila houbařská mánie. Společně s chladným počasím a podzimními dešti začala i hojná sezóna hub. Za chutnými hříbky nemusíte ale až na venkov, najít je můžete i v metropoli. Mezi houbařské ráje patří Klánovický či Krčský les nebo i Divoká Šárka. Pražané dokonce svou „kořist“ nabízejí i na facebooku za odvoz.
20 fotografií

Boj o houby: Pražané se chlubí svými úlovky a nabízí je za odvoz

Praha
Ilustrační foto
Pardubice - Dalšími víkendovými duely pokračovaly okrresní fotbalové soutěže. Zajímavostí bylo i tentokrát dost. Například přelovický brankář Daniel Šmarda střídal v okresním přeboru jako hráč do pole a rozhodl zápas.

Okresní přebor: Souboj nuzáků rozsekl gólman

Fotbal
Z přípravného utkání Rokycan s rezervou Domažlic.
Rokycany – Už za několik chvil vyběhnou fotbalisté rezervy domažlické Jiskry na trávník v Husových sadech v Rokycanech, aby se poměřili s ex-divizním mančaftem domácího FC. Zápas začíná v 10:15 hodin. Oba týmy patřily před začátkem sezony k favoritům krajského přeboru, realita je ale zatím jiná. Rokycany po sestupu z divize jsou až čtvrté (12 bodů), vloni druhá Benfika je dokonce až osmá (8 bodů). Oba soupeři si to rozdali už během letní přípravy, kdy domácí porazili nekompletní Benfiku těsně 3:2.  

Benfiku čeká těžký soupeř, ex-divizní Rokycany

Fotbal
Nebezpečný přechod pro chodce v ulici Ječná - Šťepánská.
/INFOGRAFIKA/ Nepozornost řidičů, roztěkanost chodců či špatné počasí. To jsou hlavní důvody, proč dochází ke srážkám vozidel s chodci. Podle policejní statistiky, kterou si vyžádal Pražský deník, jen za letošní rok došlo už ke 380 dopravním nehodám, kdy se automobil, náklaďák či tramvaj střetla s chodcem. A z toho téměř polovinu nehod – celkem 173 – zavinili sami chodci. 
7 fotografií

Nejnebezpečnější přechod v metropoli? Najdete ho v Praze 2

Praha